Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Čas: 2018-10-18 07:07:15 Autor: Lojza Titulek: Re: Dumping [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A uz je to tady zase.
Uz zase vkladas "nam ancapistum" do ust neco, co netvrdime (a nebo urcite ne jako vetsinovy nazor)
Tak to zkusim zase trpelive…
Rozhodne netvrdime, ze se podnikatele narozdil od politiku chovaji spravne. On totiz NIKDO, NIKDO, opakuji NIKDO na pocatku NEVI (takze to nevi ani ten podnikatel, ani ten urednik), co to presne znamena "spravne". Dokonce to nevis NIKDY - I kdyby podnikatel neco udelal a a vydelal milion, tak bylo ci nebylo to spravne? Mozna mohl vydelat dva, mozna mohl ziskat neco jineho, nez penize…
NIKDO nevi, jak je to "spravne".
Rozdil je, ze podnikatel se pokousi vyznam toho slova "spravne" hledat na vlastni riziko a urednik se snazi ho hledat na cizi rizika.
Podnikatel tedy riskuje sam sebe (a sve okoli, sve blizke, typicky) a urednik riskuje vsechny obcany daneho statu.

Samozrejme, kdyz neuspeje podnikatel, je to jaksi vice videt, protoze zkrachuje, jedna se o viditelno vec. Pokud neuspeje urednik, efekt se jaksi rozpusti mezi miliony poskozenych, kteri kazdy prijdou jen o "zanedbatelnou cast" svych statku a tak to neni tak videt, vetsinou to neni videt vubec.
A stat to vymyslel vlastne uplne idealne. Na tyto neuspechy uredniku mysli dopredu a vytvoril pausal, rika tomu dane, a ty playtime pro jistotu uz dopredu pro vsechny ty uredniky, co kdy neuspejou. Ale jelikoz to platime pausalne, tak nas to tak neboli, protoze az urednik uspeje nebo ne, pausal je porad stejny...
Čas: 2018-10-18 06:58:02 Autor: Lojza Titulek: Re: Dumping [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No, hlavne, ze to tak presne vis.
Btw ja si docela pamatuju, jak zacinal Student Agency, jezdil jsem s nima v dobach jejich zacatku.
NE, opravdu to NEBYLA velka firma, ktera by kohokoliv mohla vytlacet z trhu.
Čas: 2018-10-18 06:56:56 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: Dumping [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Snaha přesvědčit okolí, že to, co nepozornému čtenáři může na první pohled připadat jakoby otázka, uvozené souslovím "Takže chcete tvrdit...", není vkládáním vlastního výroku do cizí klávesnice je mírňounce řečeno chucpe. Pokud ne rovnou obvyklé norbertsnovo vědomé záměrné svinstvo.
Čas: 2018-10-18 06:51:47 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: Dumping [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Konkrétně? No já se obávám, že celou RŠ. Viz jakýkoli žvejk, který si lze přečíst pod nickem norbertsnv.
Čas: 2018-10-17 23:42:39 Autor: jjj (neregistrovaný) Titulek: Re: Decentralizace moci [↑]
Historie nam ukazuje, ze vse prejde. Velky ci maly stat. Taky ukazuje, ze je tendence k vetsim statnim celkum - viz zapadni Evropa (s par vyjimkami). Vychod evropy to jeste ceka, mozna se tomu vyhne diky EU.

Kdo bude lidem dodavat to sebevedomi, sebeuctu a hrdost (na co??) ? Zase nekdo zvenci? K tomu lze dojit jen evoluci uvnitr lidi, proto je to placeni o ANKAPu utopie - recmi to nenastane, zmena lidi je dlouhodoby proces a naprosto nepredikovatelny, proto spolehat na osvetu, delat scenare, jake zakony se musi zmenit - to je jen znamka nepochopeni..
Čas: 2018-10-17 23:25:18 Autor: jjj (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Ja se vam jen trpelive snazim vysvetlit, ze nejaka pravidla musi byt a neni v lidskych silach si to vse osetrit sam smlouvami. Ne vzdy je zakon OK, ale porad je to lepsi nez nic. Samozrejme, porad bude sance na spatne jidlo, spatnou strechu atd. - ale ony ty zakony nevznikly jen tak, byl k tomu duvod, on oto treba v tom idealizovanem 19. stoleti byl obcas peknej humus - od ubytovani az po jidlo. A tak vznikly zakony - treba https://www.britannica.com/topic/Meat-Inspection-Act, podobne s ubytovanim atd. Dnes to funguje a zda se, ze to funguje "samo od sebe" a ze kdyz se zrusi povinnosti a tresty, tak vypukne raj. Coz se nestane, technici jako vy jen opomijeji cloveka.
Čas: 2018-10-17 23:24:39 Autor: norbertsnv Titulek: Re: Dumping [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Lenže vytlačiť z trhu Regiojet alebo Flixbus dokáže jedine porovnateľne veľká ( alebo väčšia ) firma a nie nejaký vodič s autobusom na leasing. A pre tú veľkú firmu nebudú regulácie o nič väčší problém než pre Regiojet alebo Flixbus.
Čas: 2018-10-17 23:18:11 Autor: velkej Ká Titulek: Re: Decentralizace moci [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No, zkušenost ukazuje, že čím větší stát, tím namyšlenější obyvatelé s příšerným vkusem; alespoň USA, Rusko, ale i Čína a Indie mají tuto pověst. Historie nám už mnohokrát ukázala, že velké celky se rozpadají. Makedonská říše, Řím (ten se dokonce rozpadl několikrát, zvlášť pokud uznáme i středověkou druhou říši, tedy tu Svatou říši římskou národa německého, a ta třetí taky nedopadla nijak slavně a rozpadla se na pár kousků), starověké státy jako Čína a Indie se také rozpadaly často, pak je tu Velká Británie a další koloniální mocnosti, dále USA (tam z toho byla občanská válka), Sovětský svaz... V dnešní době se to sype ve Španělsku, Itálii, Velké Británii, Moldávii, USA, Ukrajině; EU se vlastně taky sype, když odchází Velká Británie. Já tam nějak historicky dané směřování směrem k velkým celkům nevidím. Vidím velký chaos, a jednu zákonitost - shromáždí se velké území, to však nelze ovládat, vnitřně se rozhádá a rozpadne; pak se dříve či později objeví zase nějaký psychopat, sjednotí nějaké území, a později se zase rozpadne. (A jediný způsob, jak tento cyklus přerušit, je dodat lidem dostatek sebevědomí, sebeúcty a hrdosti, aby neposlouchali psychopaty. Zda se to povede v nadcházející fázi rozpadu, nevím.) Historicky doložitelně nejdéle fungují ty nejmenší útvary, pokud nebyly pohlceny; a to nejspíš proto, že se nemají kam rozpadnout, a mají tu pokoru, jak jsem psal. Např. Benátská republika existovala 10 století. Republika San Marino existuje samostatně doteď, a dokonce od roku 301! Island má taky dlouhou historii jednoho útvaru, a taky žádný velký stát.
Čas: 2018-10-17 23:10:43 Autor: jjj (neregistrovaný) Titulek: Re: Kryptoekonomika [↑]
O pricinach velke deprese se dodnes vedou diskuze, tech faktoru tam bylo tolik - jednim z nich bylo i trvani na zlatem standardu a zlatem podporene mene, coz v souvislosti s poklesem tezby zlata a mizejicim obezivem bylo jednim ze spoustecich faktoru
Co se tyce stribra, tehdejsi situace bylo podobna tomu vasemu volani po zruseni fiat men a nahrazeni kryptomenami. TOu fiat menou bylo v 70.letech 19.stoleti stribro - US ho tedy zrusila a nahradila zlatem a vysledek se dostavil - i kdyz se vam nemusi libit.
Čas: 2018-10-17 22:53:21 Autor: velkej Ká Titulek: Re: Dumping [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
My ankapisti tvrdíme že se podnikatel bude chovat zodpovědně s vyšší pravděpodobností (případně častěji) než úředník. Podnikatel má totiž větší motivaci uspět (vydělá peníze; a když selže, tak může skončit klidně na ulici) než úředník (no, možná ho povýší; ale když selže, prd se stane, stát někde nakrade další peníze). Dumpující podnikatel riskuje, že ho dumping semele, že po skončení dumpingu se objeví jiná konkurence, ale doufá, že dumpingem získá větší podíl na trhu, a tím pádem se mu peníze ztracené dumpingem vrátí na vyšším zisku. Dumpující podnikatel tedy investuje možné budoucí peníze, podobně jako to dělá podnikatel, který si půjčil. Nejlépe dumping funguje tam, kde jsou vstupní náklady (a překážky) pro možnou novou konkurenci vysoké; to je myšlenka, kterou vyjádřil Tomask.
Čas: 2018-10-17 22:50:22 Autor: jjj (neregistrovaný) Titulek: Re: Decentralizace moci [↑]
ta vase utopie nekde nekdy fungovala? Monako funguje jen proto, ze to Francie trpi, Svycarsko muselo vyznamne ustoupit EU a USA - ty staty predevsim vedi, ze nesmi pohnevat sousedy ;-).

Normalni, slusni lide, LOL, tim to korunejete. Staty jsou zhruba takove, jaci jsou lide, co v nich ziji. Je jedno, jestli je to velky nebo maly stat. Historie zatim vede ke vzniku vetsich celku, pricemz se nezapomina na rozmanitost (srovnejte Cinu, EU, USA). Ostatne heslem EU je Jednota v rozmanitosti, to je samozrejme idea, a naplnovani kazde idea je boj.

Dnesni EU je vcelku prijmne misto k zivotu - vse tady funguje, omezeni je malo - stezi v dejinach vyhledat jine obdobi, ktere by bylo lepsi.
Čas: 2018-10-17 22:42:48 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vskutku. Všude stojí ochutnávači a nikdo není nikdy otráven. Žádný řemeslník nezfušuje svoji práci, neboť je doprovázen příslušným kontrolorem, který tomu všemu rozumí lépe než on a zákazník. Doprdele Vy fakt tak strašně toužíte po tom, abych si myslel, že jste idiot a že všechno funguje jen kvůli tomu, že je na všechno zákon, a že bez něj by byli nejpozději pátý den hosté všech restaurací otrávení a do všech střech by zatýkalo? To jako doprdele fakt? To jako zákazník budu třeba i napodesátý poptávat sračkový služby, brát elektřinu od sračkovýho dodavatele, mít sračku po každý návštěvě hospody a toužit po tom, aby mě každý den sral nějaký úředník s nějakou totální sračkou? To jsem jako zákazník podle Vás úplný nesvéprávný hovno nebo co? Nasrat, idiote!
Čas: 2018-10-17 22:24:17 Autor: jjj (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Však se stará, rámcový rozsah je stanoven zákonem. Jako zákaznikovi vám to tak může být, jak správně píšete, u prdele. Stejně jako při nákupu pohonných hmot a hromadě dalších běžných, každodenních úkonů - nemusíte se starat o podrobnosti, neb nějaký přijatelný standard je nastaven a vynucen zákonem. Představa,že si to sám vše vyřešíte smlouvami s ostatními, je úsměvná, i v tom elektru máte evidentně nedostatky, jiné obory na tom budou ještě hůře.
Čas: 2018-10-17 22:18:23 Autor: Jakub G (neregistrovaný) Titulek: Re: Jen půlka pravdy [↑]
K dvojici ridi se necim / chova se nejak, jak uz jsem ostatne psal. A to pri vpasovani onech "situaci", kdy jste (sice zcela nesmyslne, ale "symetricke" :)) Martanovo "Řídí se podle NAPu = chová se podle NAPu" pokrivil na "Řídí se podle NAPu" = "Reaguje na situace v souladu s NAPem." Nevidim zadny duvod, proc by vlevo zcela analogicky nemelo byt "V situacich se ridi podle NAPu". Cimz jsme tam, kde na zacatku, a ta "zvlastni skola" uz tolik nevyzni. Vyvracite sice kravinu, to ano, ale medle zcela chybne.

Myslím, že mne nechápete. Marťanova rovnost "řídí se podle NAPu = chová se podle NAPu" totiž v podstatě nic neosvětluje, jen slovo "řídí se" nahrazuje v podstatě synonymem "chová se". Pak sice dostává ekvivalentní dvojici negací "neřídí se podle NAPu = nechová se podle NAPu", jenže pořád nechápe význam té negace. Neboť "neřídí se podle NAPu" ani "nechová se podle NAPu" neznamená, že se nechová podle NAPu ve všech situacích! Marťan však tomu tvrzení takový význam mylně dal, a proto ho mylně vyvracel svou chybnou logikou: nemůže být pravda, že se nechovají podle NAPu, protože existuje jedna situace, kdy se podle NAPu chovají. Kdyby ten význam chápal správně, nikdy by tak nemohl argumentovat.

Proto jsem vysvětloval, že pokud "řídí se podle NAPu" znamená "chovat se podle NAPu ve všech situacích (až na výjimky míru nula)", pak pokud "neřídí se podle NAPu" má být negací k "řídí se podle NAPu", pak nutně "neřídí se podle NAPu" musí podle zákonů logiky znamenat "existují situace (nenulové míry), kdy se nechová podle NAPu". Je to už jasnější?
Čas: 2018-10-17 21:53:32 Autor: pz100000 Titulek: Re: Jen půlka pravdy [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> K jakým odbodným výrokům jsem přistupoval různě?

K dvojici ridi se necim / chova se nejak, jak uz jsem ostatne psal. A to pri vpasovani onech "situaci", kdy jste (sice zcela nesmyslne, ale "symetricke" :)) Martanovo "Řídí se podle NAPu = chová se podle NAPu" pokrivil na "Řídí se podle NAPu" = "Reaguje na situace v souladu s NAPem." Nevidim zadny duvod, proc by vlevo zcela analogicky nemelo byt "V situacich se ridi podle NAPu". Cimz jsme tam, kde na zacatku, a ta "zvlastni skola" uz tolik nevyzni. Vyvracite sice kravinu, to ano, ale medle zcela chybne.

>> jen je třeba si uvědomit, že "nemyslet" a "nemyslet v situaci" jsou odlišné významy

Ono je to vlastne reseno uz v tom mem predchozim odstavci, ale pokud nesouhlasite, rad si necham vysvetlit, proc v tom pripade nevidite odbodny rozdil take mezi "chovat se" a "reagovat v situaci".
Čas: 2018-10-17 21:38:05 Autor: velkej Ká Titulek: Re: Decentralizace moci [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ne, nemusí. Monaco funguje. Švýcarsko taky. Lichtenštejnsko rovněž. Malé státy mají něco, na co ty velké zapomněly. Pokoru. Rozum. Vědí, že jsou tak malé, že lidé nemají problém sebrat se a odejít pryč, přičemž pryč znamená třeba jen pár metrů vedle. Víte mimochodem, že každá obec v Lichtenštejnsku se podle ústavy Lichtenštejnska může odtrhnout? Malé státy prostě nemají komplexy idiotismu, megalomanie a já nevím čeho všeho ještě. Jen si to srovnejte se Španělskem, kde se chce trhnout Katalánsko, s Itálií, kde se chtějí trhnout Benátky, s Británií, kde se chce trhnout Skotsko, s Moldávií, kde se chce trhnout Podněstří... Je lepší být dobrý a slušný soused, než týrající a zneužívající otrokář. Než někoho poslouchat nebo naopak komandovat, tak se držet vzájemného respektu. EU kdysi hodně dávno, než ji založili, tak možná někde na nějakém dávno ztraceném papíře měla ten pokorný rozumný nezakomplexovaný základ. Vzájemný volný obchod, volný pohyb osob a kapitálu. Bohužel tento model, který tisíce let funguje mezi normálními slušnými lidmi, většina států zavrhla, a udělala si z EU toho otrokáře, přes kterého se různě mocensky přetlačují, místo aby byla sobě pokornými, rozumnými a slušnými sousedy. A víte, co je k tomu vede? Ty státy jsou prolhané amorální trosky. Zlaté řetězy na krku, ale hromady dluhů, kam se podíváš, a ruce neustále šmejdící v cizích kapsách. A každý den mi dávají další a další argumenty, proč to nepodporovat.