Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Čas: 2018-08-14 18:41:41 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak jděte do té prdele.
Čas: 2018-08-14 18:37:17 Autor: Jakub G Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nepřijatelného je na nich to, že mnozí to prostě mají jinak. A na rozdíl mezi mafií a státem se zeptejte nějakého etatisty nebo teoretika státu.
Čas: 2018-08-14 18:31:43 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Na těch 4 bodech je co nějak nepřijatelné? Je to něco, co je namířeno proti někomu jinému v okolí vlastníka?

Ostatní "omáčka" je Urzův způsob vysvětlení těch čtyř bodů, která není pro naši diskusi podstatná.

Ale hlavně:
Zkuste konečně vysvětlit rozdíl mezi státem a mafií. Tenhle problém, kterým celá diskuse začala stále vytrvale ignorujete a odvádíte pozornost jinam, protože toho vysvětlení nejste schopen. Kdybyste byl, už byste ho ze sebe dávno vytlačil. Toto je poslední možnost, jak se v této diskusi od Vás pokouším dozvědět podstatu problému, jež byl spušťadlem této diskuse. Pokud opět vysvětlení odmítnete, jděte do prdele.
Čas: 2018-08-14 18:13:51 Autor: Jakub G Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Čas: 2018-08-14 18:11:41 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takže opět hovna. Rozdíl mezi mafií a státem jsme se od Vás nedozvěděli, jen si máme pro potřeby této diskuse přečíst všechny Urzovy texty (je jich víc než 1000!!!), protože nikdo z nás nemá tušení, které "Urzovy definice" máte zrovna na mysli...
Čas: 2018-08-14 18:04:48 Autor: Jakub G Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takže nemá asi moc smysl pokračovat co říkáte?

Pokoušet se Vám něco vysvětlovat je ztráta času.
Čas: 2018-08-14 18:01:54 Autor: Marťan Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak zastánci státu, i když se Vám to asi příčí, jsou také lidé.

Ano ale o těch se nebavíme. Pamatujete si ještě otázku? Nevyhýbejte se a odpovězte. Máte s ní problém?
Čas: 2018-08-14 17:59:45 Autor: Marťan Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Klidně to vemte dle Urzových definic.
Napište je. Vy jste ten termín použil. Ať to nemusím hledat a hádat, která to podle Vás mají být. Jinak si budu myslet, že to jsou pro Vás jen prázdné pojmy, které tu používáte jako nálepku. A navíc se tu na nich potřebujeme shodnout, abychom se pohli z místa. Takže?
Čas: 2018-08-14 17:50:47 Autor: Marťan Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>>Jediné, co reprodukovatelně nerozliším, je rozdíl mezi mafií a státem.

>Věřte mi, že kdyby Vám někdo vysvětlil, podle jakých subjektivních kritérií to máte dělit, tak byste to reprodukovatelně zvládl i Vy.[i]

a teď se pane Jakube G podívejte na toto:

2018-08-12 23:22:09 Autor: Jakub G (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]

[i]To máte jako s tím Vaším dělením násilí na obranné a útočné, to jsou podobné okecávačky, protože obojí je objektivně prostě jen násilí. Ale podle Vašich subjektivních kritérií jste se rozhodli to dělit, že je dobré násilí a špatné násilí. S tím dělením stát vs mafie je to stejné, podle subjektivních kritérií to jde rozlišit naprosto bez problémů. Váš problém je, že když Vy se rozhodnete něco subjektivně rozlišovat, přijde Vám to v pořádku, ale pokud se někdo jiný rozhodne subjektivně rozlišovat něco, co Vy rozlišovat nechcete, tak najednou tvrdíte, že dotyčný snad něco nepochopil.


A kruh se uzavřel. Cokoliv, co jsem Vám napsal mezi tímto a tím předchozím, jakoby nebylo (zpochybňoval jsem Vám argumentování na základě subjektivních kriterií za závadné, jelikož jimi nic nikomu ani nevyvrátíte ani nedokážete, nikdo na tom nic nestaví, takže ani není co z Vaší strany vyvracet, popřípadě jde o Váš vlastní strawman). Takže nemá asi moc smysl pokračovat co říkáte?

Ty vaše tři příklady jsou nesmyslné protože zvolíte-li vždy subjektivní kriterium, musíte se vypořádat s námitkou, proč zrovna toto kriterium. Když definujete útočné a obranné kauzálním vztahem obou, tak tam už se odpovědět dá a to s nulovým prostorem pro další volitelné parametry. Tedy ...daně jsou do 50 procent... žádné takovéhle z prstu vycucané číslo, Sice ho můžete naučit, jak to má podle Vašich subjektivních kritérií dělit... tady to přímo píšete správně, jen Vám asi nedochází, že jde o argument proti Vám, ...kdyby Vám někdo vysvětlil, podle jakých subjektivních kritérií... a tady taktéž.

Zaměřte se na logiku, definice si sice můžete volit v principu libovolně ale tou definicí chcete vystihnout nějakou podstatnou charakteristiku. Takže asi nebude moc užitečná definice, že útočné násilí je takové, které je pácháno kladivem a není takové, které je pácháno mečem. Protože nedokážete vysvětlit, proč zrovna to kladivem by se mělo nazvat útočné a to mečem nemělo, když výsledkem je v obou případech mrtvý člověk. A nevěřím, že vy sám v osobním životě to rozlišovat neumíte, tj. že se rozhodnete v každém jednotlivém případě subjektivně, až teprve to nastane. A jste názoru, že co člověk, to jiný názor. Kdyby to tak bylo, tak by to asi měl každý kriminalistický tým dost těžký, jelikož by do již rozuzleného případu KDYKOLIV mohl hodit vidle KDOKOLIV z týmu s tím, že má JAKÝKOLIV jiný názor na to, kdo je pachatel a kdo oběť a musela by se mu dát vždy stejná váha bez ohledu na zjištěné stopy, protože podle Vás je tenhle vztah pachatel <-> oběť naprosto subjektivní a volitelný. Pak by si ale ti kriminalisti mohli ušetřit spoustu práce tak, že by si to na začátku vylosovali, protože je to stejně jedno. To si ale nemyslíte, viďte, že ne?
Čas: 2018-08-14 17:46:57 Autor: cerno Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: cerno v doméně cerno.cz
Pokud vím, tak naposled karma zapracovala někde u Náměšti, kde strom spadl na úředníka, který nechtěl schválit jeho pokácení. Bohužel svévoli úředníků častěji odnesou nevinní lidé, velmi často pak přinejmenším jejich majetek.
Čas: 2018-08-14 17:31:42 Autor: cerno Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: cerno v doméně cerno.cz
Otázka za 90 trilionů dolarů: KAM?

Abych předešel trollícím otázkám:
Státy (každý individuálně plus všechny kolektivně ve zločineckém UNO) trvají na tom, že
1. na Zemi neexistuje žádná terra nullius a že oceány a jejich části nelze vlastnit,
2. mimo Zemi všechno patří fšeholidu a nelze tam nic vlastnit,
3. člověk zůstává otrokem^Wovčanem státu, jenž si jej přivlastnil, i na území jiných států, mimo území jakýchkoli států i mimo Zemi, protože
4. ovčanství se nelze zřeknout jinak, než přijetím jiného ovčanství (tj. státy tvoří totální kartel, v případě UNO přímo trust).

Tak kam teda? A nebuďte srab a neříkejte Liberland, protože tam se všichni nevejdem. :-) (a, hůře, stále ještě nelze vyloučit nějakou likvidační akci jediného fungujícího kartelu na světě proti novému subjektu na trhu. :-(
Čas: 2018-08-14 17:10:15 Autor: Jakub G Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Anarchokapitalistický pohled na vlastnictví je podle Vás co?

Klidně to vemte dle Urzových definic.
Čas: 2018-08-14 17:09:28 Autor: Jakub G Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
nikoliv mezi nimi a státem

Tak zastánci státu, i když se Vám to asi příčí, jsou také lidé.

jak podle Vás lidi mezi sebou (nikoliv mezi nimi a státem) nyní rozlišují, co je útočné a obranné násilí.

Jak? No přece různě. Nejobecněji asi za útočné násilí považují takové násilí, které je v rozporu s jejich přesvědčením. A obrana je pak reakce na takový útok. Demokrat například prosazování demokratického zákona za útočné násilí jistě považovat nebude.
Čas: 2018-08-14 17:06:32 Autor: Marťan Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Anarchokapitalistický pohled na vlastnictví je podle Vás co? Když už to používáte. Jinak nevím, co mi sdělujete.
Čas: 2018-08-14 17:02:16 Autor: Marťan Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano, právě proto se nyní na tuto výjimku neptám, ptám se, jak podle Vás lidi mezi sebou (nikoliv mezi nimi a státem) nyní rozlišují, co je útočné a obranné násilí. Takže?
Čas: 2018-08-14 15:54:33 Autor: Jakub G Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A ještě jak se liší mafie/stát od firem, klubů, spolků (opět pro pana Jakuba G, předpokládám, že ostatní to tu chápou), že v těch druhých je členství dobrovolné.

Kluby a spolky se tímto od mafie liší. Ale anarchokapitalistické ozbrojené agentury se v tomto už od mafie zase neliší. Když za někým přijde anarchokapitalistická agentura, že porušil anarchokapitalistický pohled na vlastnictví, tak se ho opravdu neptají, zda je jejich členem :-)