Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Čas: 2019-06-20 14:04:49 Autor: Jakub G (neregistrovaný) Titulek: Re: Obrat [↑]
Pouze další důkaz Vaší zaslepenosti a neschopnosti kriticky myslet. Cokoliv Vám vysvětlovat je jen mrhaní časem. Vy fakt věříte, že když si jiní vymáhání podobné pravidlo, tak že to, co si vymáháte Vy, už pak Vaše pravidlo není. Koukám, že Vaše schopnost plácat hlouposti je neomezená!
Čas: 2019-06-20 14:00:08 Autor: Marťan Titulek: Re: Obrat [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vaše pravidla prostě nejsou Vaše

Moje pravidla jsou moje. Ale jen moje, nikomu je nevnucuju za své, protože jiný má zas ty své. Já (patrně na rozdíl od Vás) toto respektuju. Tudíž ani moje pravidla nejsou ankap pravidla.
Čas: 2019-06-20 13:57:40 Autor: Marťan Titulek: Re: Obrat [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Bez ankap pravidel nic jako "jeho" prostor není.!

I historicky to bylo jinak. Nejdřív se lidi chovali podle těch pravidel, protože kdo ne, jeho přežití bylo těžší a jeho geny se v evoluci méně replikovaly, tedy chování se nastavovalo akorát v té míře, jak bylo výhodné pro evoluci. Časem vznikly státy avšak zmíněné chování lidí nadále přetrvávalo, měli jsme to v genech, logický spor se srovnával v mozku (třeba tezí že král má své vládnutí dáno od boha). A PAK TEPRVE (ve 20. století) si někteří všimli, když se snažili toto chování popsat a formalizovat jazykem ekonomie, že stát má v tomto výjimku a položili si otázky proč má a jestli je to nutné a jak by mohla vypadat společnost, kdyby žádná entita výjimku neměla. NEMŮŽE JÍT TUDÍŽ O ANKAP PRAVIDLA.

Ankap pravidlem možná může nanejvýš být, že stát nemá mít v tomto monopol a výjimku ale je to úplně k ničemu, protože ve státu se člověk rezonující s ankapem státní polici stejně neubrání a hypoteticky v ankapu by stát neexistoval, tudíž by pravidlo bylo zbytečné. A moje teze, že žádná ankap pravidla nejsou, zůstává v platnosti.
Čas: 2019-06-20 13:52:48 Autor: Jakub G (neregistrovaný) Titulek: Re: Obrat [↑]
Vidím, že kritické myšlení je u Vás stále na úrovni nula. Vaše pravidla prostě nejsou Vaše, Vy nikdy nic. No nic, prostě vidím, že indoktrinace u Vás zafungovala dokonale. Tak si to užijte, já nad Vámi lámu hůl, jste fakt osel, jak to tu už zaznělo.
Čas: 2019-06-20 13:52:32 Autor: pz100000 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> ze svých pařátů nepustil, ale alespoň je z velikánské dálky byť pranepatrně přiblížil volnému trhu

No ba. Vy jako zcela slepy to samozrejme vidite jeste presneji nez ten Vas jednooky predrecnik.
Čas: 2019-06-20 13:46:38 Autor: pz100000 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> Jenže my argument máme, my můžeme ukázat, jak fungují jiná odvětví, která tržní jsou

Praveze Vy muzete ukazat leda tak kulovy. Tenhle zcela absurdni zvast je proste do Vasich zfanatisovanych mozku propagandou vtmelen tak dukladne, ze tu prvoplanovou pitomost nejen nevidite, ale v panickem strachu odmitate vubec tim smerem pohlednout.

Jak jste zplodil tu kravinu o mem nazoru na trzni (ne)fungovani cehokoliv, to mi hlava nebere.
Čas: 2019-06-20 13:40:08 Autor: Marťan Titulek: Re: Obrat [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Neboť právě tohle je to ankap pravidlo

Opusťte tu myšlenku, že jde o ankap pravidlo (kontext, že ve svém prostoru si pravidla určuje ten, kdo si prostor vymezí, nemusíte si nutně představovat pozemek, je to třeba i prostor kolem Vás, když jdete po chodníku a cítíte se tak bezpečně). Je to pravidlo všech lidí na světě. Dokonce i těch, kteří ho popírají, protože není rozhodující, co říkají ale jak se reálně chovají.

Ankap jen klade otázku, kterou si většina lidí neklade, proč má v tomto mít výjimku jeden subjekt s monopolním postavením, který si určuje pravidla i mimo svůj prostor a brání komukoliv jinému, aby dělal totéž, řečeno jazykem ekonomickým, aby mu v této činnosti, která je pro něj evidentně výhodná, nějak konkuroval.

Nejde, když nad tím tak uvažuju, z Vaší strany o strawmana? Představíte si, co je ankap, proti tomu se vymezíte ale ve skutečně chybně chápete, co je to ankap.
Čas: 2019-06-20 13:31:18 Autor: Marťan Titulek: Re: Obrat [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tohle myslím jako důkaz Vaší hlouposti a zaslepenosti bohatě stačí.

Já to zkusím polopatě, protože jste zablokovaný Vaší myšlenkou a nechcete/neumíte ji opustit ale protože spor vidíte, nalézáte alternativní vysvětlení, že ostatní jsou hloupí. Netvrdím, že jste hloupý vy, jen potřebujete opustit Vaši omezenou algebru a podívat se na věc víc "z vnějšku". Tj. opustit některé předpoklady, které si neuvědomujete.

Představte si situaci: Bude pršet a vyjdete ven s deštníkem a ostatní lidi také budou venku chodit v dešti a a budou mít všichni deštníky. Žádný další speciální předpoklad není, vše je obvyklé tak, jak to známe třeba ze života dnes pro naprostou většinu lidí. Otázka (pro Vás na zamyšlení, až po zamyšlení čtěte dále): Vnucujete vy sou situací něco ostatním a vnucují ostatní něco Vám? (Je to totiž evidentně symetrické).

Teď si představte, že nějaká podskupina lidí si najde zábavu (nebo to bude její životní filosofie, pro nás je to jedno, důvod netřeba znát) že tou špičkou deštníku budou v nestřeženém okamžiku druhé píchat do oka. Bude mnoho zraněných, informace se rozšíří, vznikne poprask, nikdo další nebude chtít přijít o oko a lidi začnou postupně nosit brýle, které se deštníkem propíchnout nedají, protože by i nadále měli rádi oči obě dvě. Vnucují oni brýlemi něco někomu? Nebo někdo potenciálně vnucuje něco jim, byť třeba měřeno statisticky jako potenciálně, že již se to v minulosti stalo?

Najdete si chybu ve Vašem předchozím uvažování sám? Chcete malý hint? Popřípadě podrobnou interpretaci, když nebudete rozumět?
Hint možná, aby se to urychlilo, že to první je výchozí stav. To druhé něco předpokládá navíc. Hledejte ve vašem uvažování skryté předpoklady ty vyjměte a převeďte to tím na první stav. A pak si položte stejnou otázku. Vždyť přece ve výchozím stavu ani nevíte, jaké jsou možnosti toho vnucování, takže nemůžete předpokládat vnucování nevnucování. Resp. bylo by jich nekonečno (v nějakém smyslu) ale těžko si může někdo promyslet nekonečno možností jak se druzí k němu mají chovat a ve všech si vymezit, co mohou a co nemohou dělat.

A teď ještě jako bonus můžete navíc přemítat, kdo je hloupý a zaslepený. Ale mě z toho laskavě vynechte, mě osobní rovina diskuse nebaví a ani nezajímá.
Čas: 2019-06-20 13:22:07 Autor: Jakub G (neregistrovaný) Titulek: Re: Obrat [↑]
Bude to tak mít kdokoliv, kdo druhému neporušuje jeho vlastní pravidla v jeho prostoru.

No jo, jste vážně zaslepený a indoktrinovaný. Neboť právě tohle je to ankap pravidlo, co se snažíte ostatním vnutit. Bez ankap pravidel nic jako "jeho" prostor není.!
Čas: 2019-06-20 13:14:49 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: Řešení [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nezájem. Nemají právo žrát a mlaskat z mojí peněženky. Tak ať ty socky klidně pochcípají hlady teď hned. Nic mi do nich není. Nevím, proč bych kvůli tvým dementním bolševickým kydům a jejich neschopnosti se uživit, měl chcípat hlady já někdy v budoucnu ve svých 70 letech.
Čas: 2019-06-20 13:11:47 Autor: Jakub G (neregistrovaný) Titulek: Re: Obrat [↑]
Řiďte se laskavě definicí!
Čas: 2019-06-20 13:10:27 Autor: Jakub G (neregistrovaný) Titulek: Re: Obrat [↑]
Když ankap hostinský nechce, aby se v hospodě kouřilo, tak si tam nedá ceduli nekouřit, to by bylo moc etatistické, co? On dle Vás raději počká, až někdo kouřit začne, aby až poté dotyčnému oznámil, že mu to vadí? Bože, co z Vás padá za hovadiny...
Čas: 2019-06-20 13:07:55 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Co s kokoty, kteří v penzi chtějí žít ve velkých městech v drahých bytech jen ze státní penze? Nasrat jim.
2) Cena i za současné situace vzniká z poměru nabídky a poptávky na trhu. Nabídka je malá. Kdo ji omezuje a čím? Města svými územními plány a složitost a nákladnost stavebního řízení, tudíž se nevyplatí stavět levné byty.
Čas: 2019-06-20 13:07:06 Autor: Marťan Titulek: Re: Obrat [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Můžete vysvětlit, jakým pomýlením mysli jste došel k závěru, že pokud se Vám někdo pokusil něco vnutit, tak Vaše násilí následně už vnucováním není? V té definici není nic, z čeho by něco takového plynulo.

To je jednoduché, stačí pochopit rozdíl mezi vnucováním a bránění se vnucování. Snažte se to pojmout pouze logicky, pokud Vám nikdo nic nevnucuje, těžko se můžete bránit vnucování ze strany jeho. Tedy to první je předpoklad, to druhé je pouze důsledek. A tím je dáno, kdo primárně vnucuje, navíc trochu pokřivujete pojmy, aby se Vám lépe prosadil Váš argument a jazyk klamal ve Váš prospěch, protože v běžné mluvě neříkáme například, že pokud se bráníme krádeži, že něco vnucujeme zloději. Pravděpodobně teď budete trvat na tom, že je to také vnucování ale pointa prvního Vašeho argumentu byla jiná, tvrdil jste pouze "anarchokapitalisté vnucují druhým" bez předpokladu. Já oponuji, nevnucují. Už si rozumíme? Nehledě na to, že o anarchokapitalisty vůbec nejde. Bude to tak mít kdokoliv, kdo druhému neporušuje jeho vlastní pravidla v jeho prostoru. A toto platí obecně, anarchokapitalismus do toho vůbec nemusíte tahat, takto to mají lidi ve všech systémech a všude na světě. Anarchokapitalisté si pouze všimli, že státům se v tomto dává výjimka a ptají se, proč mají tu výjimku mít a z čeho plyne. Nehledejte v tom komplikovanosti, je to opravdu takto jednoduché. Že s tím máte nějaký emoční problém, to je ale problém Váš.
Čas: 2019-06-20 13:02:14 Autor: norbertsnv Titulek: Re: Řešení [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Konkrétne všetko, počnúc nezmyslom že prepustením 9/10 štátnych zamestnancov sa ušetria 3/4 príjmov štátu, cez zatajenie že znížením príjmov štátu o 3/4 stratí štát možnosť poskytovať niektoré služby a ľudia si ich budú musieť platiť zvlastného, cez zamlčanie skutočnosti že zrušením prerozdeľovania pomôžete pár ľuďom a poškodíte mnohonásobne viac obyvateľov až po neuvedomenie si skutočnosti že niektoré uvádzané možnosti sú vhodné iba pre nadpriemerne zarábajúcich. Napríklad tie nehnuteľnosti, mnoho rodín má problém utiahnuť hypotéku na vlastný byt, z čoho by platili ten investičný?
Čas: 2019-06-20 13:02:03 Autor: Jakub G (neregistrovaný) Titulek: Re: Obrat [↑]
Tohle myslím jako důkaz Vaší hlouposti a zaslepenosti bohatě stačí.