Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Sara
Čas: 2018-05-30 00:00:02

Daň z pojištění

Na Slovensku vláda právě schválila novou zvrhlost – osmiprocentní daň z pojištění. Nezajímá ji, že na to lidé doplatí, protože pojištění tím zdraží o 10 %, a mnozí si ho již vůbec nebudou moci dovolit. Nezajímá ji, že s tím nesouhlasí nejen pojišťovny, ale dokonce ani Národná banka Slovenska, která varuje, že daň ohrozí celý pojistný trh. Nezajímá ji ani to, že jde o peníze již mnohokrát zdaněné – o peníze, které se lidem povedlo odložit stranou z již tak oškubaného příjmu, a chtěli by je použít na zabezpečení sebe, svých rodin a majetku. Vláda prostě chce dalších 60 milionů eur ročně na prošustrování a oloupí – jak jinak – ty zodpovědné. Proč? Protože může. Respekt k vlastnickým právům jiných lidí veškerý žádný. Vyslaný signál je zcela jasný – zodpovědnost se vám nevyplatí, zabezpečení v případě problému (od škod na autě a bydlení přes úrazy až po splácení hypotéky) vám prostě nedopřejeme a pokud to nepochopíte a přesto tu pojistku uzavřete, tak se vám to hezky předraží. A protestujte v ulicích, jak jen chcete.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Zaregistrovaný a přihlášený uživatel nemusí opisovat kód z obrázku a získá přístup i některým dalším funkcím.
Registrace je extrémně rychlá, stačí zadat login a heslo (ani e-mailová adresa není povinná).
Čas: 2018-05-30 00:20:18 Autor: velkej Ká Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Nojo, socani. Pozor i na jejich české kolegy. Jeden jejich volební slogan byl: "Vyšší daně bankám, nižší daně lidem." Kde mají asi lidi peníze?
Čas: 2018-05-30 12:47:22 Autor: abak (neregistrovaný) Titulek:
Dochází k tvorbě přidané hodnoty, jedná se o hybridní formu zvláštní sazby DPH, hybridní proto, že vychází z finančního produktu, který je derivátem služby s ním souvisjícím. Když vypíšete opci (pojistku), získáváte opční premium, které vám zůstává a lze jej klasifikovat jak výnos z kapitálového majetku, a to bez ohledu na to, je-li opce druhou stranou využita nebo nikoli, čímž vám vzniká příjem a daňová povinnost. Tedy v teorii dává takové zdanění smysl a toto vysvětlení obstojí i u erudovanější části veřejnosti. Pro stát ideální sousto, aneb jak zvýšit svůj příjem a moc a získat prostředky na další stovky úředníků a nových úřadů.

Druhá věc je, že všechny daně vynucované pod pohružkou násilí jsou špatné, s růstem objemu zdanění roste korupce, snižuje konkurenceschopnost na mezinárodním trhu, snižuje se efektivity využití veřejného rozpočtu, bují socialistické vřavy, neziskovky rostou jako houby po dešti, finančně negramotná veřejnost všemu aplauduje a tak dále a tak dále, celý stát by se měl zrušit, úředníci nahnat do soukromého sektoru, ...
Čas: 2018-05-30 22:08:44 Autor: vch (neregistrovaný) Titulek:
Noo, u nás se zdaňuje i povinné pojištění.