Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Vitacoc Gaxelor
Čas: 2018-07-16 00:00:02

Chudí versus bohatí

Často slýchám, že v ankapu by měli moc ti bohatí, zatímco chudí lidé by byli opomíjeni, proto potřebujeme demokracii, kde má každý bez ohledu na finanční zdroje stejný hlas. Tento argument sice působí na emoce, ale logické odůvodnění nemá.
1) Když je někdo v kapitalismu bohatý, tak většinou společnosti (včetně chudých) nějakým způsobem pomohl. Pokud se někomu jeho chování nelíbí, nemusí u něj nakupovat nebo využívat jeho služby (samozřejmě za předpokladu, že to bude podnikatel).
2) Chudí se můžou spojit, a tím přeplatit i velmi bohatého člověka.
3) Je známo, že politici i úředníci jsou podpláceni velkými korporacemi, jejichž vlastníky jsou právě ti boháči, na které tolik etatistů nadává. Na internetu se dá najít spousta takových podvodů a věřím, že to není ani polovina případů.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Zaregistrovaný a přihlášený uživatel nemusí opisovat kód z obrázku a získá přístup i některým dalším funkcím.
Registrace je extrémně rychlá, stačí zadat login a heslo (ani e-mailová adresa není povinná).
Čas: 2018-07-16 08:59:07 Autor: norbertsnv Titulek: RE:
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Z Vášho príspevku sa dá, aj to s výhradami, súhlasiť iba s tretím bodom, o podplácaní. Ale aj tam netreba zabúdať že ten úplatok ponúka súkromný vlastník, teda je to dôkaz kam až sú niektorí súkromníci schopní zájsť v honbe za ziskom. Prvé dva body z Vášho príspevku sú zavádzajúce.
1. Ak by zákazníci vedeli že ten podnikateľ bude za ich peniaze neskôr hlasovať proti nim pravdepodobne by tomuto faktu prispôsobili svoje výdavky.
Čo sa týka životne potrebného tovaru, napríklad potraviny alebo zdravotná starostlivosť, tam je zákazník v podobnej situácii ako by bol otrok ak by mu bolo umožnené vybrať si svojho otrokára. Možno by si trochu polepšil, ale tak či tak by ostal otrokom.
2. Je síce pravda že sa teoreticky dá nájsť dostatočné množstvo chudobných na preplatenie hociktorého boháča, ale neberiete ohľad na celkovú štatistiku, že polovicu všetkého súkromného majetku má v rukách zlomok populácie, podľa Oxfamu vlastní 1% najbohatších viac ako zvyšných 99% ľudstva. Je podľa Vás vhodný spôsob hlasovania kde 1% dokáže prehlasovať zvyšných 99%?
Čas: 2018-07-16 11:44:52 Autor: Vitacoc Gaxelor Titulek: Re: RE: [↑]
Web: neuveden Mail: gaxelor.vitacoc v doméně gmail.com
1. Samozřejmě, když nebudete vědět co ten boháč dělá, tak si na něj názor nevytvoříte. Ale když budete vědět, že už deset let dělá něco, co se vám nelíbí, tak můžete přejít k jinému. Je pravda, že v případě jídla jste nuceni kupovat výrobky alespoň jednoho podnikatele (nebo si to můžete vyrobit sami, ale to neni moc efektivní). Jenže těch podnikatelů je spousta, a když se vám nelíbí podporovat velké, tak můžete nakupovat u malých.
2. To, že 1% vlastní víc jak 99% jsem slyšel, akorát jsem nevěděl, jaký si na to udělat názor, ale spíš tomu věřim. Ale ve Vaší úvaze předpokládáte, že se celé to 1% bohatých spojí, ale to mi přijde jako trochu nemožný.
Ale čemu věřím je, že ty nejbohatší rodiny světa (především Rothschildové) nám tu vládnou skrze státy, což je pro ně mnohem jednoduší než v ankapu, protože jim stačí si podplatit pár úředníků, zadlužit půlku světa a tím si nás omotaj kolem prstu. Jinými slovy nedokážu zaručit, že by to bylo v ankapu jak v ráji (a ani nebude), ale lepší než teď určitě.
Čas: 2018-07-16 19:02:30 Autor: norbertsnv Titulek: Re: RE: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Na Vašom poslednom príspevku mi nesedí jedna vec: na jednej strane tvrdíte že sa chudobní môžu spojiť a preplatiť niekoho bohatého a na druhej strane neveríte že bohatí sa tiež dokážu spojiť? Samozrejme záleží na téme, nie u každej je deliacou čiarou výška majetku, napríklad si viem predstaviť že pri téme drancovania lesov stoja na jednej strane majitelia a zamestnanci v drevospracujúcom priemysle a na druhej strane majitelia aj zamestnanci z iných odvetví priemyslu.
Čas: 2018-07-18 00:17:24 Autor: Vitacoc Gaxelor Titulek: Re: RE: [↑]
Web: neuveden Mail: gaxelor.vitacoc v doméně gmail.com
Samozřejmě možný je všechno, vesměs souhlasím. Je pravda, že ty bohatý si konkurujou mezi sebou, což moc neprospívá jejich přátelským vztahům. Zatím co chudí nepodnikatelé si nijak nekonkurujou (samozřejmě téměř, třeba na trhu práce si konkurujou)
Čas: 2018-07-16 18:43:10 Autor: velkej Ká Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
4) Chudí versus bohatí. To značí dvě skupiny lidí. Rozděl, a panuj. Dokud se chudí nespojí s bohatými proti vládnoucí třídě.
Čas: 2018-07-16 19:07:51 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
To je možné a tomu by som aj fandil, veď výsledkom takéhoto spojenectva by nemohlo byť nič iné než pokračovanie demokracie, akurát s poctivejšími politikmi.
Čas: 2018-07-16 19:09:23 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Poctivější politik je politik, který se nebojí přiznat, že krade?