Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Čokoška Ala Marmoška
Čas: 2018-09-14 00:00:02

Proč nedostavovat domy?

Po hodně dlouhé době jsem měl možnost letět na dovolenou. Moji destinací se stalo Řecko, přesněji Kréta. Když jsem dorazil, skoro každý barák zde byl rozestavěný. Říkal jsem si, že třeba jsem v nějaké chudší oblasti, ale po dvou dnech cestování to bylo pořád stejné. Baráky vybaveny lépe nežli většina českých domků, ale na střechách mají připravenou stavbu dalšího patra. Po chvilce pátrání jsem zjistil, proč tomu tak je. Jde o to, že v Řecku mají zákon (který se bude bohužel rušit) dle kterého z nedokončené nemovistosti nemusí vlastník platit daň.
Což je super, nemusejí (zatím) platit daně! Ale kdo bude stavět silnice, když nezaplatí? Snad každý sice řekne, že daně jsou důležité a nezbytné, stát potřebujeme, někdy dokonce slyšíme, že daně platíme dobrovolně… Ale když pak má člověk na výběr, zda platit nebo ne, co si asi vybere? Slova, nebo činy – co je víc?
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Zaregistrovaný a přihlášený uživatel nemusí opisovat kód z obrázku a získá přístup i některým dalším funkcím.
Registrace je extrémně rychlá, stačí zadat login a heslo (ani e-mailová adresa není povinná).
Čas: 2018-09-14 08:00:07 Autor: norbertsnv Titulek:
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Až na takú drobnosť, že výsledkom nižšieho výberu daní nebol blahobyt ale bankrot.
Čas: 2018-09-14 08:02:26 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Bankrot státu, který vybíral málo daní, nebo Řeků, kteří si ty peníze nechali?
Čas: 2018-09-14 10:33:47 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Nemám dosť informácií aby som s istotou povedal že či na problémy gréckeho štátu viac doplatili práve tí neplatiči alebo ich poctivejší spoluobčania.
Čas: 2018-09-14 21:32:53 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ty píííčooo!!! K blahobytu se prodaníme!!!
Čas: 2018-09-15 00:31:37 Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Ale Vám to trvalo kým ste na to prišiel.
Čas: 2018-09-15 00:41:04 Autor: Lumír Pařízek Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
U vás člověk fakt neví jestli jste pouze nepochopil tu ironii, nebo jestli to myslíte opravdu vážně.
Čas: 2018-09-15 00:47:57 Autor: Lumír Pařízek Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ten odkaz patří vám: (že výsledkom nižšieho výberu daní nebol blahobyt ale bankrot.) - Aha, už jsem to dočetl, fakt to myslíte vážně. Opravdu si myslíte, že čím větší daňová zátěž, tak tím větší blahobyt společnosti, dokážete to nějak vysvětlit.
Čas: 2018-09-15 06:40:20 Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Nie, nemyslím si že čím vyššie dane tým väčší blahobyt. Na rozdiel od p. Fialu žijem v reálnom svete a tak vidím že existujú javy ako outsourcing alebo daňové raje ktoré bránia efektívnemu zvyšovaniu daní a uznávam aj libertariánske tvrdenie že vysoké dane môžu pôsobiť demotivujúco.
Čas: 2018-09-15 08:42:36 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takže kdyby neexistovaly daňové ráje, vybraly by státy více daní?
Čas: 2018-09-15 13:24:13 Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Isteže áno, Vy snáď o tom pochybujete?
Čas: 2018-09-16 11:34:20 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano, pochybuju. Ty firmy by prostě neexistovaly, nebo by si ty nižší daně vydupaly nějakou konfrontací. Teď pro ty firmy není velká motivace chtít nízké daně ve "svém" státě, když můžou danit jinde a v "jejich" státě to aspoň dusí konkurenci, která takové možnosti nemá. Pokud by tu možnost neměly, musely by chtít nízké daně ve "svém" státě. A dost možná by se jim to povedlo. Nebo by dokonce mohly hledat, jak se vyhnout ostřížímu zraku státních orgánů (jak přiléhavé označení) a fungovat načerno v nějaké paralelní ekonomice. Ale i v případě, že by se to nepovedlo, stát nevybere více na daních, protože ta firma nemá žádnou povinnost existovat. Ekonomika může jít prostě celá do kopru udušená daněmi. Anebo ještě lépe, firma může nasadit takové ceny, že stát sice vybere nominálně vyšší daně, ale inflace (protože to nakonec stejně zaplatí zákazníci) z toho udělá reálně stejné, nebo dokonce menší peníze.
Čas: 2018-09-16 13:29:09 Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Jasné, podnikateľ radšej oželie celý zisk a zruší firmu než by trochu toho zisku odviedol štátu :-)
Čas: 2018-09-16 18:23:33 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
U něj člověk bezpečně ví jediné. Že to je blb. Ale aspoň něco.
Čas: 2018-09-16 18:29:35 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Trochu? Trochu???!!! To je do nebe volající drzost! Ty dobytku, vaše zkurvené státy okrádají produktivní část lidí, jichž je v tom zpraseném státu už jen cca 20% (!!!), o daleko víc než polovinu vytvořených hodnost a ty zmrde napíšeš "TROCHU TOHO ZISKU"???!!! Sereš si do klávesnice??? To už fakt začíná být na vzpouru. No prostředky a technologie už na to v podstatě jsou. Skončí to tu jako v "Madurovu". Cca 80% lidských odpadků zjistí, že jsou na světě úplně zbyteční. Nebude mi jich líto. Víte Kefalín, lidí je stejně jako sraček.
Čas: 2018-09-16 19:07:25 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
4 miliony zaměstnanců, z toho půl milionu státních. Dále 2 miliony podnikatelů. Vychází mi, že produktivních je 55 % obyvatel. Dále tu jsou děti a důchodci... tipnu si, že lidských odpadků je spíše okolo těch 20 % než okolo 80 %. Ale jako vždy, můžu se mýlit.
Čas: 2018-09-16 19:08:35 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Podnikatel v prvé řadě nepůjde za těch podmínek podnikat.
Čas: 2018-09-16 19:19:31 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Blbečku, s velkým Ká diskutujeme o daňových rajoch, čiže o dani z príjmu právnických osôb, tak sem nepleť odvody. A tá je u vás 19% a v SR 21% a žiadnych vymyslených 70 %. Do daňových rajov sa nepreregistrovávajú živnostníci alebo zamestnanci ale veľké firmy a finančné inštitúcie a tie sa tak ľahko na čiernom trhu neschovajú.
Čas: 2018-09-16 19:22:16 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Do daňových rajov neschovávajú firmy začínajúci podnikatelia ale veľké firmy a finančné inštitúcie.
Čas: 2018-09-17 10:26:10 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ukrutná spousta "soukromých" firem (namátkou firmy opravující železniční a silniční komunikace, vyrábějící autolékárničky, MarkEETa, tiskárny všech účetních a daňových dokladů, dokonce i zaměstnanci tzv. komerčních bank minimálně v případě správy např. 3-tipilířních penzijních fondů, a mnoho a mnoho dalších) jsou lžisoukromé firmy, které ve větší nebo úplné míře nedělají nic pro dobrovolně platícího zákazníka, ale co a jak mají dělat jim nařizuje stát a vlastně nám plebsu stát pod hrozbou násilí nařídil ta svinstva kupovat nebo platit. A v mnoha případech tyto soukromé firmy vyloženě tyjí ze státního rozpočtu a samotné podnikání pro zákazníka mají jako bonus nebo sport k tomuto vyžírkovskému způsobu života. I nejposlednější ofiko registrovanej rolníček dostane za zmulčovanej hektar louky (což je jen zmařená práce, PHM a opotřebovaná technika - hodnota nikomu nikde žádná nevznikla) tisíce v dotacích. A bohužel, přesto, že v případě důchodců uznám, že je to poněkud (ale opravdu pouze jen poněkud) nepřiléhavé tvrzení (dál mě nedostanete), tak důchodce, kteří tyjí ze státního rozpočtu = daňové loupeže (byť se lže, že to je "zvláštní zcela mimo státní rozpočet" důchodová "šrajtofle") a ne z vlastních zdrojů, považuju za vyžírky. U dětí záleží na tom, čím se živí jejich rodiče. Pokud se živí (třeba i v tzv. soukromé firmě ať už jako zaměstnanci nebo jejich majitelé) zcela nebo především ze státního rozpočtu (státní zakázky, dotace, granty...), jsou i tyto vyžírkami, byť samy za to nemohou.

Ze 4 mio zaměstnanců je cca jen polovina zaměstnána v oborech, které by bez dobrovolně platícího zákazníka zbankrotovaly, protože jakékoli příjmy z daňové loupeže nemají.
Čas: 2018-09-17 10:36:12 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Hurááá!!!

Aspoň něco se podaří ulejt pře etatistickejma zlodějskejma sviněma! Sice to podporuje kartelizaci až monopolizaci některých oborů, ale každý halíř ukrytý před hydrou státu znamená, že ho majitel někde nějakým (nám neznámým) způsobem využije na zaplacení práce jiného člověka. Prostě proto, že ho nenechá jen tak ležet, ale právě ty velké korporáty, které žijí z dobrovolných plateb zákazníků (typu Amazon, Apple apod.) točí své peníze produktivně dál.

Až se ty vaše státy rozpadnou a chcípnou na bolševicko - monetaristickou neefektivitu a keynesiánské znehodnocení lžipeněz, rozpadnou se i tyto korporáty, protože přestane existovat ochranitelský stát, který si ty korporáty svými žoldáky a nechutnými zákony hýčká. Ale technologické, logistické a kdovíjaké ještě výsledky jejich snažení, které financují v současnosti z nezdaněných peněz, tu už budou navždy s námi.
Čas: 2018-09-17 10:39:18 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Aha pardon. Protože se bavíte pouze o marginální části té etatistické zlodějny, nebudu vaši debatu zbytečně zatěžovat.
Čas: 2018-09-17 13:07:01 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Fiala, z toho čo ste vymenoval ( a viem že ste nevymenoval všetko ) zamestnáva väčšie množstvo pracujúcich jedine údržba ciest a železničných tratí, ale tie bude treba udržiavať vždy, inak to skončí ako naposledy v Janove, takže preháňate ako vždy. 3-tí dôchodkový pilier je dobrovoľný, takže ste zase mimo. A pochybujem že ak by to bolo dobrovoľné tak by si žiaden vodič nekúpil autolekárničku, otázne je aj že či by všetci zákazníci prestali požadovať bločky alebo faktúry.
Čas: 2018-09-17 13:23:07 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Pokiaľ tvrdíte že všetok zisk podnikateľov sa nejakým spôsobom použije na zaplatenie práce iného človeka tak potom sa aj všetky výdavky štátu nejakým spôsobom použijú na zaplatenie niečej práce. Či výdavky štátu sú nejaké iné peniaze, ktoré obiehajú v peňažnom systéme rozdielnym spôsobom, tak aby sa vyhli pracujúcim ??
Čas: 2018-09-17 13:59:39 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zapomínáte na jednu věc - jakou práci kdo platí? Stát platí nějakou práci. Peníze na to nakradl. Podnikatel platí nějakou práci. Investuje to, co mu zaplatili zákazníci za jeho služby. Když stát zaplatí za úplné blbosti nebo dokonce bude škodit, další prachy nějak nakrade. Když to samé udělá podnikatel, tak zkrachuje. Podnikatel musí investovat své peníze účelně. Stát... tomu je to fuk. Takže čí peníze jsou utracené lépe a prospívají ekonomice?
Čas: 2018-09-17 16:27:49 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jaký je rozdíl mezi prací pro stát a prací pro dobrovolně platícího zákazníka bezpečně víte, tak nemelte kraviny.

3. pilíř je etatistická sračka, kdy penzijní fondy hradí (dokonce jsou ze zákona především povinny hradit) penězi střadatelů státní dluh. Ty tzv. nakupují státní dluhopisy jako údajně kvalitní aktivum. Dluh jako úspora???!!! Vysoko nadpoloviční většinu lžiaktiv penzijních fondů tvoří dluh státu. Správa této sračky není soukromopodnikatelská aktivita, ale ta nejsprostší vyžírka, jakou si je možno představit! Dobrovolností neodstraníte podstatu - že to jednoznačně vyžírka je. To bezpečně víte. Proč hrajete divadlo?

Já bych si autolékárničku v současné podobě skládacího M.A.S.H.e nekoupil. Mám obavu, že většinou obsahu bych ublížil sám sobě nebo druhému. Navíc už jsem za svůj život vyhodil nespočet lékárniček, protože vypršela (naprosto nesmyslná a zbytečná) expirace obsahu nebo sráč stát vymyslel jinou skladbu a ty píčoviny navíc se do původního obalu nevešly. Nebo z obavy před tínm, že nějaká uniformovaná opice mě bude buzerovat za nedokonale doplněnou lékárničku jsem prostě radši koupil certifikovanou novou. Nesmysl, kterej jsem ve skutečnosti nepotřeboval a část mé práce z důvodu rozmaru hovadného vládce letěla do pyči. V roce 1990 jsem si mohl koupit nějakou lékárničku a tu jsem mohl mít v autě dodnes. A dodnes bych ji nepoužil. Tak jako 99,9% řidičů, protože víc, než přilepit náplast nebo zavázat krvácení nikdo neumí a provádět jakkoli sofistikovanější zákrok je blbost, protože dřív tam bude profesionál od záchranky a bude po mě laikovi předělávat fušeřinu.

Nikde netvrdím, že by žádný zákazník nevyžadoval bločky nebo faktury. Zase diskutujete se svým hovnem. Vyráběly by se jen ty, které by někdo skutečně požadoval a v takové podobě, jaká by vyhovovala. Spousty papíru by se ušetřilo, protože faktury by bez těch všech vypíčených etatistických kolonek mohly být rozměru tak A5. Co jsem dodal a za kolik. Nebo dodák by byl/mohl být zároveň účtenkou a ušetřil by se jeden papír, který vzniká jen kvůli zákonům státu. Ti, kteří by je chtěli, ti by je dostali. Obrovská hromada ještě navíc neekologického speciálního běleného poměrně vysoce kvalitního papíru (který musí vydržet x-letou archivaci nebo musí být schopen termo nebo bůhvíjakého všemožného potisku všemožných pokladen a všech možných druhů tiskáren), který zákazníci nechtějí a nechávají ho na pokladnách obchodů a v hospodách u píp, jde kam? Je to hromada zbytečně zmařené práce na oltář vašich etatistických nenažraných prasat na všech úrovních. Od Babiše/Fica po v rozkroku veselé nebo vychcané mámy samoživitelky. Nebyla by vyhazována. Nebyly by jím okrádány firmy a živnostníci na zcela zbytečných nákladech. Spoustě živnostníků by na evidenci cash flow stačil linkovaný sešitek. Protože by nikomu nemuseli prokazovat své hospodaření, klidně by ho nosili sebou a zapisovali si do něj průběžně výdaje a příjmy. K čemu by jim byla hromada papíru ve skříni, když by nebyl žádný stát?
Čas: 2018-09-17 16:29:32 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vy po té době, po kterou tu exhibujete, bezpečně chápete rozdíl mezi prací pro dobrovolně platícího zákazníka a pro stát. Tak si to hovno račte pěkně zpátky nasoukat do Vaší ctěné prdele.
Čas: 2018-09-17 18:56:45 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A co je důležité. To, co provádějí s vklady střadatelů do 3. pilíře tzv.komerční banky, je nějak ve prospěch těch zákazníků?
Čas: 2018-09-18 08:29:29 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
To jie je také jednoznačné, prostriedky ktoré podnikateľ investuje do obchodov na burze alebo do kryptomien ekonomike neprospievajú ale škodia, lebo neprodukujú nič iba nafukujú bubliny.
Čas: 2018-09-18 08:58:12 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No, to bych úplně netvrdil, že neprodukují nic. Máme dividendy, máme uchovávání hodnot, a pokud jde o emise nových akcií, tak je to i podpora té emitující firmy. Bubliny jsou sice děsné, ale každý podnikatel v nich riskuje svoje peníze, a když zkrachuje, tak je prostě nemá. Stát prostě vybírá daně (tedy sprostě krade), nebo si peníze vytiskne (tedy sprostě podvádí).
Čas: 2018-09-18 08:59:21 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Nie, neviem, práca lekára v štátnej nemocnici je rovnaká ako v súkromnej, práca učiteľa v štátnej škole je rovnaká ako v súkromnej. Kde v tom vidíte rozdiel? Jeden lieči pacientov aj druhý lieči pacientov, resp. jeden učí deti aj druhý učí deti.
Priznám sa že nepoznám presne podmienky vášho 3. dôchodkového piliera, ale pokiaľ viem tak rovnako ako v SR je účasť v ňom dobrovoľná, takže kto si chce za daných podmienok sporiť na dôchodok tak môže a kto nechce tak nemusí. Súhlasím s Vami že nútiť fondy investovať do dlhopisov ČR je chyba, ale nie preto že by bolo niečo zlé na podporovaní vlastného štátu ale preto že výnosy z dlhopisov ČR sú nižšie než výnosy z niektorých iných dlhopisov a nižšie než výnosy z obchodovania s akciami, takže vlastne oberajú sporiteľov o možný vyšší zisk.
Ja mám vodičský preukaz už vyše 20 rokov a autolekárničku mi nekontrolovali ani raz, ale párkrát som ju už použil, keď sa mne alebo niekomu s pasažierov stal na výlete nejaký drobný úraz, napríklad že som pri tenise spadol na antuku. Pravda ale je aj to že rúšku alebo škrtidlo som nepoužil doteraz.
Nepísal som že aj v ankape všetci zákazníci budú chceť bločky či faktúry ani že musia byť v takom formáte v akom sú dnes, tak si toho strawmana strčte niekam hlboko.
Čas: 2018-09-18 09:58:21 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
V soukromé nemocnici/škole je pacient/student platícím zákazníkem. K přilákání a udržení dobrovolně platícího zákazníka je třeba udělat něco víc než k získávání peněz ze státního rozpočtu.
Čas: 2018-09-18 11:50:10 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Áno, keď kúpite dividendy priamo od firmy čo ich emitovala tak sa dá predpokladať že sa použijú na investície, ale následné obchody medzi vlastníkmi akcií už neprodukujú žiadnu pridanú hodnotu, dividendy sú iba spôsob prerozdelenia existujúceho zisku.
Do bublín neinvestujú iba jednotlivci ale najmä rôzne fondy a tie riskujú najmä cudzie peniaze, nie vlastné. A investície do komodít zbytočne zvyšujú ich cenu pre konečných spotrebiteľov, takže priamo škodia trhu.
Čas: 2018-09-14 13:19:10 Autor: catmouse Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Chorvatsko asi dtto páč je tam to samý. Z baráku čouhají dráty... budeme stavět někdy později 🤨
Čas: 2018-09-14 14:25:35 Autor: Honza Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: honza.nakole v doméně seznam.cz
V dalších balkánských státech to bylo taky, dokud dům nebyl omítnutý, nebyl hotový. Takže většina domů nebyla omítnutá :-)
(Tuším Rumunsko nebo Albánie nebo Ukrajina nebo všude, už nevím).
Čas: 2018-09-14 14:25:35 Autor: Honza Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: honza.nakole v doméně seznam.cz
V dalších balkánských státech to bylo taky, dokud dům nebyl omítnutý, nebyl hotový. Takže většina domů nebyla omítnutá :-)
(Tuším Rumunsko nebo Albánie nebo Ukrajina nebo všude, už nevím).
Čas: 2018-09-15 00:45:04 Autor: Lumír Pařízek Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
že výsledkom nižšieho výberu daní nebol blahobyt ale bankrot. - Aha, už jsem to dočetl, fakt to myslíte vážně. Opravdu si myslíte, že čím větší daňová zátěž, tak tím větší blahobyt společnosti, dokážete to nějak vysvětlit.
Čas: 2018-09-16 00:57:58 Autor: Martin (neregistrovaný) Titulek: Az na to ze to neni pravda