Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Urza
Čas: 2018-12-05 00:00:02

Urza v deCentrále: Nerovnost

Tématem minulé přednášky o anarchokapitalismu v klubu (de)Centrála bylo duševní vlastnictví, čímž jsme navázali na předchozí přednášku o NAPu.
Dnes se podíváme na něco z úplně jiného soudku. Nerovnost je něco, o čem se často mluví, avšak téměř bez výjimky je vždy považována za něco špatného a negativního, aniž by docházelo k nějaké hlubší analýze problematiky, o kterou se dnes pokusím.
Všichni jste též rovnou zváni na příští přednášku, která bude také první středu v měsíci, avšak ne v lednu, nýbrž až v únoru, přesněji 6. února; tématem budou následky drogové prohibice a přednášet nebudu já, nýbrž má manželka Tereza!
Těším se na vás dnes večer v 19 hodin v klubu (de)Centrála.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Čas: 2018-12-05 13:03:28 Autor: M Krauskopf (neregistrovaný) Titulek: Rasismus
Čas: 2018-12-05 13:35:20 Autor: norbertsnv Titulek:
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Som zvedavý na záznam z prednášky, lebo tento úvod vyzerá ako keby ste chcel prednášku venovať vyvracaniu strawmana. Totiž až na pár výnimiek z opačného spektra politiky nikto rovnostárstvo nepožaduje, nakoniec pokiaľ si dobre pamätám ani marxistické definície socializmu ani komunizmu nespomínajú úplnú rovnosť príjmov a majetku.
Čas: 2018-12-05 16:36:44 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Hodně často se i u nás mluví o nerovnosti platů. Ale jinak je nerovnost tématem spíše v USA, ovšem tam jsou s levicovým myšlením o dost dál, protože nezažili komunismus.
Čas: 2018-12-05 16:37:15 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Doplním: O nerovnosti platů mezi pohlavími.
Čas: 2018-12-05 16:38:08 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A ještě jednou doplním: Narazil jsem ale i na lidi, kterým vadila nerovnost platů mezi kraji. Ovšem to byli echt komouši z různých konspiračních serverů.
Čas: 2018-12-05 16:58:57 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Ja netvrdím že sa o nerovnosti nerozpráva, ale že (skoro) nikto nepožaduje rovnosť platov naprieč povolaniami. Antidiskriminácia je iná téma, aj keď spolu môžu súvisieť.
Čas: 2018-12-05 18:55:35 Autor: Lojza Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ehm...napriklad boj s nerovnyma plataba na stejne pozici pouze v zavislosti na pohlavi se dneska vede tak urputne, ze se myslim uz moc urputneji vest neda. Pricemz je to presne ten klasicky priklad, kdy je ta nerovnost zcela pochopitelna a naprosto logicka.
A naopak toto pozaduje pomalu kazda politicka strana, az na par vyjimek.
Čas: 2018-12-05 23:00:29 Autor: Glande Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No, já nevím, ale mě to jako strawman nepřipadaá. Poměrně často o "rozevírání příjmových nůžek", ať už si pod tím každý představí cokoliv. Většinou z tech zpráv vyznívá, že to je špatně. Podle mě to je špatně, pokud například nejmenovaný AB je na tom vyšším rameni nůžek, protože toho dosáhl za pomocí dotací a likvidací konkurence díky státní mafii. Jinak je mi to buřt, kdo kolik má.
Čas: 2018-12-06 07:59:44 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Práve preto som zvedavý na záznam z prednášky, jednak ak som spomenul strawmana tak že či sa bude v prednáške riešiť rovnostárstvo alebo znižovanie príjmovej nerovnosti a za druhé, ako vyplynulo aj z tunajšej diskusie tak príjmová nerovnosť má viac rôznych tém, tak chcem vedieť ktorým zo spomenutých tém sa v prednáške Urza venoval.