Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: FrantzVonLibrntaun
Čas: 2019-03-21 00:00:02

Stát proti chudým XLII: Povinné přimíchávání biopaliv

Povinné přimíchávání biosložky do paliva byla snaha státu a evropské unie učinit paliva a jejich spalování v motorech ekologičtější. Nařízení se bohužel minulo s původní myšlenkou a v poslední době se ukazuje, že nařízení má negativní vliv na ekologii a nejen to.

Přimíchávání biopaliv do pohonných hmot komplikuje proces produkce paliv a tím je zdražuje. Což má negativní vliv především na chudé lidi, kteří jsou citliví na cenu a kvůli dražším palivům jím můžou chybět peníze na něco jiného, co nutně potřebují. Stát si přitom bere jako rukojmí ekologii, u které se ale čím dál častěji ve spojení s biopalivy skloňuje absolutní neúčinnost, neefektivita a nesmyslnost.

Další negativní ekonomický dopad spočívá ve větším opotřebení motorů a nutné vyšší režii k jejich údržbě. Nové motory musí procházet inovacemi, aby dokázaly palivo dobře zpracovávat, což se projevuje následně ve vyšších cenách nových aut. Všechny tyto náklady nejvíce pocítí chudí lidé, kteří jsou takovými opatřeními nuceni měnit svoje priority, podle toho, co si zrovna stát usmyslí – i když to nedává smysl jako právě v tomto případě s povinným přimícháváním biopaliv do pohonných hmot.

Řešením situace je přestat vynucovat přimíchávání biosložek do paliva.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Zaregistrovaný a přihlášený uživatel nemusí opisovat kód z obrázku a získá přístup i některým dalším funkcím.
Registrace je extrémně rychlá, stačí zadat login a heslo (ani e-mailová adresa není povinná).
Čas: 2019-03-21 10:35:49 Autor: Tomáš Fiala Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
K čemu by to řešení vedlo? K prodloužení smrtelné agonie fašisticko-marxistického prasečince, který máme tu čest žít? Snažit se vylepšit tenhle systém je něco podobného, jako nasazovat (reálnému) socialismu "lidskou tvář". Zbytečná námaha. Zejména v situaci, kdy je všeobecná a pro "poddané" dostupná petrolheadmobilita stejně odpískána ve prospěch exkluzivní elektromobility vyvolených fašistických politicko-korporátních "elit".
Čas: 2019-03-22 13:14:21 Autor: bambaribambam Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Gratuluju, vyhráváš cenu za příspěvek s nejvyšším poměrem počtu nesmyslných nálepek proti množství smysluplných argumentů.
Čas: 2019-03-21 11:17:24 Autor: Vostál Petr Titulek:
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
No a nedala by se použít k výrobě těch biopaliv spíše švestka než nějaký ty pitomý žlutý řepky volejky ? Taková slivovice by jistě ani motoru neuškodila a pokud by se pak prodávala ještě navíc odděleně nikoliv již namíchána, mohl by si každý pěkně rozhodnout, zdali vobštastní títmto biopalivem motor či sám sebe...

I chudý by to určitě potěšilo,
páč jak známo chudí dost často chlastaj nebot trpí nespravedlností světa jenž je učinil chudými (viz starej Mgdon co měl ruce mozolnatý)takže obzvláště pak pro chudý by takovéto biopalivo bylo vítaným zpestřením trudného života...
Čas: 2019-03-21 14:32:36 Autor: skodafil (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
40% slivka koncentraci odpovida zimni kapaline do ostrikovacu. Dvoji uzitek...vlastne troji, auto krasne voni.
Čas: 2019-03-21 16:07:04 Autor: Jan Duha (neregistrovaný) Titulek:
To přimíchávání se teď díky návrhu Pirátů zrušilo :)
Čas: 2019-03-21 18:34:03 Autor: Vostál Petr Titulek:
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Držím smutek,
právě jsem zjistil že nedávno zemřel můj duchovní guru :

https://www.youtube.com/watch?v=upyrWwstEMY
Čas: 2019-03-22 07:01:56 Autor: Vlach (neregistrovaný) Titulek: