Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: FrantzVonLibrntaun
Čas: 2019-05-02 00:00:02

Stát proti chudým XLVIII: Regulace hazardu

Regulace hazardu je opatření, které chrání chudé a zranitelné lidi před nenasytnými firmami a závislostí. Tenhle typický argument podporující regulaci hazardu jde ale velmi jednoduše zpochybnit.

Kolem hazardu se politicky vytváří určitá negativní „mlha“, která hazard staví na úroveň něčeho co je pro společnost podřadné a co by mělo být cíleně státem utlumované, protože to škodí. Takový pohled je ale velmi krátkozraký z mnoha důvodů. V první řadě hazard může být regulérní ekonomická aktivita, která poskytuje lidem uspokojení jako cokoliv jiného. Navíc bez regulací by mohl pomáhat finančně slabším projektům (chudým) udržet finanční stabilitu a existovat. Příkladem můžou být například sporty a sportovní kluby, které by bez regulovaného hazardu mohly využívat hazard jako zdroj financí. Pokud by si lidé chtěli vsadit třeba na závod koloběžek, není důvod, aby jim v tom stát bránil, když se peníze navíc potom jednoduše můžou využít k tomu, aby daná činnost šla vůbec ekonomicky provozovat.

Regulace hazardu také přispívá k horšímu konkurenčnímu prostředí, to se logicky odráží na horší kvalitě služeb, v horších kurzech i potenciálně horšímu zákaznickému přístupu. Vede to také k tomu, že notoricky závislí hráči, kteří existují bez ohledu na to, jestli je hazard regulovaný nebo není jsou nuceni hrát třeba načerno, kde se můžou snadno dostat do problémů kvůli společnosti, ve které se pohybují. Což může z dlouhodobého hlediska umocňovat jejich problémy a navazovat na sebe další kriminalitu.

Hazard může na společnost navíc působit jako určité očkování. Pokud by byl hazard běžný a jednoduše dostupný, tak je mnohem větší šance, že se člověk včas naučí pracovat líp s rizikem a později bude tak činit lepší rozhodnutí.

Řešení je neregulovat hazard a nechat na lidech, jak chtějí fungovat.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Čas: 2019-05-02 06:33:25 Autor: pz100000 Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak. A pokud by se lide casteji pobodali nozi, naucili by se mene krvacet. Profit!
Predevsim pro ty chude, ofkoz.
Čas: 2019-05-02 08:14:56 Autor: Roman Titulek:
Web: neuveden Mail: roman.hocke v doméně gmail.com
Stát je hazard sám o sobě. Dejte nám peníze, hlasy, moc, my s tím zatřesem a vypadnou úplně random věci. Někdo vyhraje, většina prodělá. Nechceš už hrát? Smůla, musíš.
Čas: 2019-05-02 08:34:12 Autor: Etatista (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Máte to naopak, v štáte väčšina získa a menšina prerobí a na voľnom trhu menšina získa na úkor ostatných.
Čas: 2019-05-02 09:11:21 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A to se stalo naposledy kdy konkrétně? (Ta první i ta druhá situace.)
Čas: 2019-05-02 10:01:44 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1+ :-)))
Čas: 2019-05-02 19:16:07 Autor: norbertsnv Titulek:
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Určite chudobným ľuďom pomáha ak môžu peniaze čo potrebujú na jedlo či nájom prehrať v herni či stávkovej kancelárii. A ak si potom chýbajúce peniaze požičajú u úžerníka tak si pomôžu ešte viacej :-).
Čas: 2019-05-02 20:26:39 Autor: Enemy (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
V mládí jsme s kamarády jako chudí studenti zasli za pár stovek protočit automaty a občas jsme vyhráli pěkný peníze a užili jsme si je. Jeden kamarád tomu trochu propadl a za jedno odpoledne prohrál 12tis které měl na půlku školního roku. Doma dostal dodrzky dostal menší kapesny a automatu už se nikdy nedotkl. Nikdo neumřel hlady a ani si nemusel půjčit od lichváře. PS: ani jeden z nás jsme se nestali závislí a brali jsme to jako zábavu a zkušenost .
Čas: 2019-05-03 00:10:51 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
V tomhle ohledu jsem sociální darwinista. Jestli je někdo tak blbej...

Teda, nejdřív bych dotyčnému nabídl pomoc. Ne finanční, ale terapii. Až kdyby tohle selhalo, tak bych se řídil heslem "komu není radno, tomu není pomoci".
Čas: 2019-05-02 22:27:36 Autor: Szaszián Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Pathological gambling is when you lose.
- Thomas Szasz
zde: https://www.youtube.com/watch?v=FC9r3Gs8XuU 1:06:00