Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Jaromír
Čas: 2019-06-03 00:00:02

O moci bohatých

Dle mnohých si bohatí v anarchokapitalismu budou moci koupit žoldáky a ostatní ovládnout, neboť 1 % populace má většinu majetku, takže je nikdo nepřemůže. Je-li tomu tak, mohli by si ale bohatí i dnes koupit politiky a ostatní ovládnout, což je snazší, jelikož politiků stačí koupit méně.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Čas: 2019-06-03 05:47:58 Autor: Skodafil (neregistrovaný) Titulek: Jednodussi reseni
Nejjednodussi je, kdyz se bohaty stane politikem a stat ukradne. Konecne jsme v necem vzorem pro Evropu. Pysny na to ale zrovna nejsem.
Čas: 2019-06-03 07:35:41 Autor: Glande Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak ono je to chování veskrze ekonomické. Politici jsou levnější na provoz než neustále opotřebovávané armády.
Čas: 2019-06-03 09:28:12 Autor: morbid Titulek:
Web: neuveden Mail: morbid v doméně post.cz
On je ještě jeden problém, proč by se to asi nestalo.
Ve skutečném kapitalismu, je zdrojem bohatství toho bohatého to, že lidé dobrovolně kupují jeho výrobky. Ve chvíli kdy by je zkusil ovládnou, o své bohatství by nejspíše rychle přišel a bylo by po vládnutí.

A Goebbels to bylo, kdo řekl, že moc ležela na ulici jen ji zvednout. Málokdo tomuto citátu rozumí, ale jde o to, že už za Výmarské republiky došlo ke značnému omezení svobody lidí a zvětšení moci státu, nacisté to prostě jen převzali. Ano pak i přitvrdili, ale pokud by neexistoval tak mocný stát, neměli by sílu ho vytvořit. Pravděpodobně.
Ostatně dnes se děje to samé, stačí jen koukat a vidět. Babiš nestvořil ani EU a ani dotace. Ano vytvořil EET, ale bez existující vlády finančních úřadů by to nedokázal. Kam to povede se dá těžko uhádnout, ale svoboda to asi nebude.
Prostě jeden bohatý nedokáže ovládnou nějak významné množství lidí, to je dlouhodobý proces a není možný bez centrální moci která má monopol na použití násilí. A bez propagandy.
Čas: 2019-06-03 10:09:36 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
monopol na použití násilí
Všimněte si, že monopol moci je vždy a bez výjimky spojen s monopolem na peníze (já tomu říkám "královská mincovna"). Dokud bude existovat tento monopol = centralizovaný ovládnutelý a ovládaný měnový systém, bude existovat moc. V okamžiku narušení tohoto monopolu začne docházet k postupnému odehnívání moci. Ti, kteří budou chtít za každou cenu moc udržet/získat, ať už přímo (vládce) nebo prostřednictvím nastrčeného zastupitele (voliči), za to taky zaplatí = veškerým svým kapitálem. Buď ho zmaří v "pranicích" o tu moc nebo ho předají těm, které budou chtít ovládnout, protože si moc od nich budou kupovat tak dlouho, až nebudou mít ani floka nebo si znehodnotí vládcovské peníze inflací.
Čas: 2019-06-03 12:15:09 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Zase sa ti niečo prisnilo? Nevšimol si si že existuje eurozóna? Napríklad Slovensko nemá na rozdiel od ČR vlastnú menu, nemôže svojvoľne ovplyvňovať množstvo peňazí v obehu a napriek tomu nevidím že by oproti ostatným krajinám V4 ekonomicky upadalo.
Čas: 2019-06-03 12:54:06 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Státy měly vlastní nezávislé měny naposledy někdy v 19. století, max. do WWI. Téměř nezávislé ještě v meziválečném období. Dnes už ani Švajc jako nečlen EU nemá na euru nezávislou měnu a pokud EU provádí QE, Švýcarsko v rámci mezinárodní provázanosti měn provádí inflaci ("tisk" peněz), aby zachovalo paritu kupní síly. Navíc existence vlastních měn nemá snad ani žádnou korelaci s ekonomickou výkonností. Dokonce ani v té Venezuele. Tam relativně slušně fungují ekonomické aktivity mezi těmi účastníky trhu, kteří se živí službou/prodejem dobrovolně platícímu zákazníkovi. Z toho trhu vypadly subjekty (lidi, firmy), které na dobrovolně platícího zákazníka necílily a žily z daňové loupeže nebo ze zákonem daného privilegia. Že je takových subjektů na trhu většina, je věc jiná a je to vina těchto subjektů, že na dobrovolně platícího zákazníka necílily.
Čas: 2019-06-03 16:25:14 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
On niekto Švajčiarsku násilím nakázal udržiavať paritu kúpnej sily? A s tou ekonomickou úrovňou máš pravdu, vyjadril som sa nepresne tak teda opravujem : zdá sa ti že slovenská vláda stráca moc keď Slovensko nemá vlastnú menu?
Čas: 2019-06-03 21:49:39 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Švýcarsko je součístí mezinárodního finančního systému. Toho se týkají nějaké regulace. Nechceš doufám, abych ti je hledal. Ta skutečnost, že Švýcarsko tohle dělá se dá dohledat. Zřejmě ne na iDnes nebo SME. Nevím už, kde jsem to četl. Roklen nebo něco podobného? Fakt nepamatuju.
2) Ano.
Čas: 2019-06-03 23:43:04 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Takže vlastne si si zase len tak tipol. Nevieš čo, nevieš ako, len sa ti čosi marí a na základe takýchto dojmov si si vymyslel nejakú bizarnú teóriu. A pritom je okolo nás množstvo fungujúcich štátov bez vlastnej meny, ktoré napriek tomu nijak nestrácajú svoju funkčnosť.
Čas: 2019-06-04 08:00:15 Autor: pz100000 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> Dokud bude existovat tento monopol = centralizovaný ovládnutelý a ovládaný měnový systém, bude existovat moc.

Nikoliv, Vy osli hlavo, je to presne naopak. Ten kdo ma moc, muze si zavest vicemene cokoliv, vcetne onoho menoveho systemu. A taky nemusi.
Čas: 2019-06-04 10:33:27 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Co to navíc meleš??? To s tím Švýcarskem je informace, která je volně dostupná na internetu. Já se omlouvám, že můj mozek není comp, abych z něj mohl tahat odkazy na všechno, co jsem kdy na netu četl. To, že o něčem takovém nemáš tušení není chyba.
Čas: 2019-06-04 12:05:38 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Čo prosím? Tak hádam keď ty ničím argumentuješ tak je to tvoja starosť podložiť svoje tvrdenie aj dôkazmi, ak nejaké existujú. Navyše odbočuješ od témy, či je alebo nie je Švajčiarsko súčasťou nejakého medzinárodného menového systému nemá priamy súvis s tvojim výmyslom že existencia štítu závisí na menovom monopole.
Ale v jednom máš pravdu, chaos ktorý by vznikol ak by si hocikto mohol vydávať vlastnú menu by poškodil ekonomiku, takže by logicky klesli aj príjmy štátu čo by samozrejme ovplyvnilo jeho fungovanie.
Čas: 2019-06-04 15:00:18 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tento stav existoval v USA v 19. století. To bylo období ekonomického úpadku USA... :-)))
Čas: 2019-06-04 17:11:44 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Aký stav? Veď dolár je oficiálnou menou USA od r. 1792. Čo bolo už 18. storočie.
Čas: 2019-06-04 17:19:09 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Aha. Takže i když to tady bylo x-krát napsáno, jak fungovalo bankovnictví v USA v 19. století, tak to ignoruješ. No, co od tebe taky chtít.
Čas: 2019-06-04 18:02:45 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Odmietam hádať čo konkrétne tým myslíš, lebo potom ma zase neprávom obviníš že ti vkladám do úst čo si údajne nepovedal.
Čas: 2019-06-04 18:22:20 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nemusíš hádat. Stačí, pokud se tedy chceš bavit o bankovnictví USA v 19. století, o tom něco vědět.
Čas: 2019-06-04 18:32:41 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Takže zase osvedčená finta "viem ale nepoviem"? S tým sa daj vypchať.
Čím KONKRÉTNE chceš argumentovať, tým že FED vznikol až v r. 1913?
Čas: 2019-06-04 19:05:18 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
V polovině 19. století v USA bylo volné bankovnictví a banky vydávaly své vlastní dolarové bankovky. Některé malé banky používaly bankovky jiných bank. Ještě něco?
Čas: 2019-06-04 20:17:43 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Nič, zase si ukázal že nedávaš pozor. Ja som písal o vlastných ( = rôznych! ) menách a ty argumentuješ situáciou kedy viacero bánk vydávalo jednu a tú istú menu, doláre. Navyše si sám strieľaš vlastný gól, keďže vlastne sám priznávaš že USA existovali aj bez štátneho monopolu na "tlačenie" peňazí.
Čas: 2019-06-04 20:44:04 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ach ouvej. To byly ve své podstatě různě "měny" vydávané různými bankami. Na trhu samozřejmě vykrystalizoval nějaký "dolarový standard". Free banking v USA 19. století není nic tajného a neznámého. Neexistovala žádná centrální autorita/banka, která by měnový systém nějak organizovala. Ale klidně se můžeš jít někam s touhle pitomostí ztrapňovat. Já o tom dál diskutovat odmítám.
Čas: 2019-06-05 12:13:36 Autor: Honza Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: honza.nakole v doméně seznam.cz
Tím jste si vyvrátil sám svou předchozí námitku.
I když banky mohly vydávat jakékoli peníze, ustálil se dolarový standard i bez FEDu.
Čas: 2019-06-05 12:25:48 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano existovaly, ale federální centrum bylo slaboučké. Nemělo téměř žádnou moc. Tím spíš, že v souladu se slovy (Jeffersona?), každý dělník, každý farmář, každý živnostník nebo podnikatel si měl právo pověsit nad krb pušku, do stodoly postavit dělo, u rejdy zaparkovat bitevní křižník (a to vše si klidně objednat poštou), což měl mít právo držet proto, aby se mohl svobodně bránit proti jakékoli zvůli vládce. S posilováním centrální moci prostřednictvím většího a většího ovládání peněžního systému, rostla moc federálního centra. Právě vznik FEDu je konec svobody občanů USA. Kde že tehdejší USA dnes jsou? Fprdeli. Dnešní USA mají s těmi původními společné leda tak laintuch s pruhama a hvězdama a státní písničku. Už i slavná úchcava je obrácená naruby.
Čas: 2019-06-05 17:48:54 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Áno, každý mohol mať zbraň a napriek tomu tých ozbrojených civilistov musela pred odvetou indánov častokrát chrániť práve armáda toho údajne slabučkého štátu. Od stupňa regulácií záviseli akurát možnosti štátu naprávať problémy spôsobené trhom, napríklad časté bankroty bánk v období tebou adorovaného voľného bankovníctva. Ale v jednom máš pravdu, že súkromný FED ,vytvorený kartelom súkromných bánk nebráni nezodpovednému správaniu súkromných bankárov. Veď preto aj všetky posledné hospodárske krízy začali v USA.
A samozrejme tvrdenie že USA ,dnes najväčšia ekonomika na svete, sú v prdeli je na smiech.
Čas: 2019-06-05 17:54:07 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Čo s tým má FED, dolár za štátnu menu USA ustanovil parlament v 1792.roku, nie banky. Ale priznávam že neviem čím sa platilo v USA tých 16 rokov od vyhlásenia nezávislosti po zavedenie dolára. Ale nie je mi známe že by to bolo obdobie nejakej výnimočnej prosperity.
Čas: 2019-06-05 18:57:52 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vyser si s těma hovadinama voko. Jasně jsem ti napsal, že s tebou o těchhle tvých sračkách nebudu bavit. Jasný?!
Čas: 2019-06-05 21:38:47 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Nemáme tu ankap, aby si mi mohol rozkazovať, blbečku.
Čas: 2019-06-03 10:17:15 Autor: Tomáš Fiala Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Problém s megabohatstvím megabohatých je v tom, že do jejich bohatství jsou započítány takové zhůvěřilosti, jako destilerky na naftu, větráky, zrcátka a spousta dalších státem dopovaných volovin, které ve skutečnosti mají cenu možná tak materiálu = šrotu. A taky papírové bublinózní krávoviny nafukované na burzách nesmyslů. Dnešní megaboháči většinou žádné megabohatství nemají. Mají jen megahostinu, kterou jim prostřednictvím centrálního peněžního systému platí poddaní. Jakmile se centralizovaný peněžní systém zhroutí a lidi budou mít možnost používat necentrálizované platební prostředky, hostina skončí. Stanou se z nich trubci, jako je např. Maduro.
Čas: 2019-06-03 12:22:57 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Netrep voloviny, z najväčších boháčov sveta žije z dotácií jedine Elon Musk.
Čas: 2019-06-03 13:18:11 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Spousta boháčů ("šorošů", "bafetů" "and melody boys") žije především z výnosů na burzovních kafemlejncích, kde se točí papírové odkazy na papírové sliby budoucích komodit/peněz. Nebo z točení akcií firem obchodujících s CO2 a jiným "nezbožím" a firem žijících z dotací z nejrůznějších "regionálních programů rozvoje" a dalších dotačních zhovadilostí. Tesla není jediná "dopovaná" firma. To byl fakt špatný pokus.
Byť tito vejlupci samozřejmě mají své jmění uloženo taky v akciích reálných firem (typu Coca-Cola), ve zlatě nebo někteří z nich v kryptoměnách či dokonce možná kryptotěžebních poolech, drtivou většinu mají alokovanou v tom kafemlejnkovém burzovním hajzlpapíru. Reálně/fyzicky si za něj nejde vyzvednout nic, protože to reálně/fyzicky nikde na této planetě neexistuje a nikdo (z těch boháčů) to taky nikdy neuvidí. A proto po krachu finančního systému jim to v podobě hajzlpapíru taky zůstane.
Čas: 2019-06-03 16:45:11 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Ty poznáš Sorošove či Buffetove portfólio? Keď tvrdíš že ich bohatstvo pochádza z obchodovania s akciami firiem živiacich sa dotáciami?
A čo sa týka Muska, viem že nie je jediný podnikateľ žijúci z dotácií, ale Babiš je oproti nemu trochár a napr. Bezos, Zuckerberg či Gates nežijú z dotácií.
Čas: 2019-06-03 18:23:10 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ty poznáš Sorošove či Buffetove portfólio? Keď tvrdíš že ich bohatstvo pochádza z obchodovania s akciami firiem živiacich sa dotáciami?

1) Ne neznám.
2) Psal jsem "šorošů", "bafetů" "and melody boys". I tupý dement by pochopil, že jsem nepsal konkrétně o Sorosovi a Buffetovi, zejména, když jsem tam připsal to "and melody boys".
3) Nic takového jsem netvrdil. Opět musíš vysrat svoje lživé hovno, abys vůbec měl s čím diskutovat.
Čas: 2019-06-03 18:37:41 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Takže vlastne len tak trepeš voloviny bez toho aby si poznal pravdu.
A ad 3), koho okrem Muska si teda myslel, či to si tiež iba tak bezhlavo tipoval?
Čas: 2019-06-03 21:17:16 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Netrepu voloviny. Sleduju s čím se obchoduje na burzách. S naprosto hovadnými papírovými nesmysly. Nepsal jsem nic o Muskovi. Ty dotované firmy, na kterých se furt točíš, byly zmíněny jen jako jedna z variant. Máš tušení o zrůdném a záměrném vytváření (polo)falešných akciovek vytvářených např. z jihoafrických piditěžařských téměřživností, emitovaných posléze pod patronací vlád na burzách, které měly např. zalepit díry v porfoliích bank po hypoteční expanzi v USA? Běžně se obchoduje s papírovými "přísliby" na zlato, stříbro, diamanty apod., které v takovém obchodovaném množství nikde nejsou (ani pod zemí!). To jsou tak zvrácená zvěrstva, že se v tom velice blbě orientuje, natož aby se to dalo rozumně v kostce vysvětlit, jak je to účelově zamotané. Do toho se zamotá šílený propletenec obchodů s dluhopisy a dluhopisy na dluhopisy. Vlády nutí zákony penzijní fondy, aby se těch zhůvěřilostí (zejména těch s dluhopisy) zúčastňovaly a utrácely za to peníze nic netušících střadatelů. Vlády to potřebují, protože se hrozí toho, že by se ty QE peníze objevily ve spotřebitelských fázích ekonomiky. Pak by k Venezuele byl fakt jen krůček. Nevadí mi, že o tom nic nevíš. Já se ti za to posmívat nebudu. V tom se právě dokolečka motají natištěné megamiliardy. Slouží to třeba ke snaze zalepit různé průsery bank(sterů), kteří v tom někdy jsou nevinně, někdy se s tím vědomě svezou, někdy jsou přímí původci problému. Tak dlouho se kamufluje průser, až někde praskne bublina. Slouží to k lešdasčemu, ale i k tomu, aby se nově a nově emitované peníze neobjevily na spotřebitelském trhu.

No a v tomhle prasečinci se právě rochňají a na volatilitě těchhle umělých zrůdností vydělávají ti různí "šoroši" a "bafeti". Protože v tom jedou s vládami, tak vědí, že ty peníze nemohou pustit na spotřebitelský trh a tak v tom ty QE bambiliony točí dokolečka a sem tam lžifilantropicky financují nejrůznější zhovadilosti. Ne jen tihle dva. Ti jsou jen nejprovařenější.
Čas: 2019-06-04 13:03:39 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Áno, priznám sa že burzám sa nevenujem, keďže nemám čo investovať, ale napriek tomu mám približný prehľad o ich fungovaní. Takže pre mňa nie je prekvapením ani to že sa tam dejú podvody ako Enron, ani to že ak si na burze kúpiš zlato tak si ho nemusíš fyzicky odniesť domov na fúriku :-). A nie je pre mňa prekvapením ani to že väčšina peňazí emitovaných v rámci QE skončí namiesto podpory výroby a spotreby práve v burzových špekuláciach. Ale jedno my vysvetli, ak peniaze z QE nemajú skončiť na spotrebiteľskom trhu, prečo rôzni funkcionári národných bánk uvažujú pri ďalšej kríze o "vrtuľníkových peniazoch", veď tie práve skončia okamžite na trhu.
Čas: 2019-06-04 14:16:24 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Protože už jsou politici se svými všemi politicko-ekonomickými modely doslova v prdeli. Už vyčerpali všechny marxistické a keynesiánské (jiné neexistují) recepty i jejich křížence. Už nemají kde brát "doping" pro "infuze" do své řízením zprasené ekonomiky a ta hrozí kolapsem. To, co v současnosti předvádějí s monetárně fiskální politikou, včetně úvah o "vrtulníkových penězích" je zoufalá snaha o získání alespoň nějakého času.
https://roklen24.cz/a/SZy2j/sedm-smrtelnych-hrichu-kvantitativniho-uvolnovani

Já se nevěnuju burzám z nějakého investorského zájmu (nezajímám se o indexy, volatilitu čehokoli na burzách apod.), ale jako svého druhu "studijním materiálem". Ten článek neber přímo jako odpověď, ale spíš příklad toho, z čeho si skládám mozaiku. A můžeš si být jistý, že nejen články Stroukala nebo Kohouta, ale třeba i Kellera nebo Švihlíkové jsou pro mě důležité a zajímavé.
Čas: 2019-06-05 21:45:41 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Konečne že si politici uvedomili že dávať v kríze peniaze bankárom je zbytočné, že omnoho účinnejšie bude dať ich rovno do spotreby.
Čas: 2019-06-06 07:05:24 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Asi mi něco uteklo, ale nejsou peníze obvykle uloženy v bankách?
Čas: 2019-06-06 08:03:37 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Áno, ak sú peniaze uložené, tak zvyčajne v bankách. A peniaze čo ležia v banke nijako ekonomike nepomáhajú.
Čas: 2019-06-06 13:43:30 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No... to bych se hádal. Mít nějaké úspory je také velmi důležité. Ale peníze jsou obvykle uložené. V peněžence máte pár bankovek, zbytek máte na účtě. Každý to tak má. I když ty peníze pořád létají z účtu na účet, pořád jsou někde v bance.
Čas: 2019-06-06 15:09:22 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Vám ešte stále nedochádza že kríza znamená pokles dopytu? A peniaze čo ležia v banke netvoria dopyt.
Čas: 2019-06-03 11:20:04 Autor: Enemy (neregistrovaný) Titulek: Levné věci
Bohatí jsou bohatí proto že neutrácí za kraviny :-)
Čas: 2019-06-03 12:27:16 Autor: norbertsnv Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Tým myslíš jedlo a bývanie? Lebo práve na tieto 2 komodity utrácajú chudobní ľudia prevažnú väčšinu svojich príjmov.
Čas: 2019-06-03 13:36:40 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No budeš se divit, ale skutečný bohatý podnikatel na jakékoli úrovni své peníze především investuje. Příkladně Bezos. Nežere dotace. Neinvestuje do aktivit, kde by budoucně očekával rentu z dotací a grantů. Jistě si v tomto regulacemi zpraseném trhu vybírá daňově výhodné destinace. Ale investuje do budoucně potenciálně výdělečných aktivit (zdravotnický a kosmický výzkum, internetové podnikání, ...) a nezaměřuje se na "atraktivní" státy podporované blbosti (OZE, obchod s CO2, lžiekopaliva, ...). Megabarák, megaauta, megatryskáč, megajachta, megadrahý žrádlo a oblečení, ..., to všechno je v objemu jeho cash-flow prťavý pšouk. V součtu mají všichni jeho zaměstnanci hodnotu osobně užívaného majetku daleko větší, než je hodnota majetku osobně užívaného jím samým.

Kdo je to proboha v Evropě ten chudý člověk? Žijeme zatím na nejšťastnější části planety (i přes mé kolosální výhrady k jejímu společenskému uspořádání a počínání jejich vládců). Chudoba vypadá úplně jinak, než co vidím kolem sebe.
Čas: 2019-06-03 17:05:18 Autor: norbertsnv Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Skôr naopak, Bezos a spol. zarábajú až tak veľa že to nedokážu "prejesť" a keďže držať peniaze pod matracom sa kvôli inflácii neoplatí tak ich investujú. A práve preto že o živobytie majú postarané si môžu dovoliť vrážať peniaze aj do riskantných investícií. Kým mnoho zamestnancov zarába akurát toľko že vyžijú od výplaty do výplaty a teda nemajú čo investovať.
Čas: 2019-06-03 17:27:32 Autor: Honza Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: honza.nakole v doméně seznam.cz
A kde asi ti zaměstnanci berou peníze, než z investic bohatých, kteří jim dávají práci? ;-)
A kdopak těm zaměstnancům sebere 2/3 vydělaných peněz?
Čas: 2019-06-03 18:17:20 Autor: norbertsnv Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Skade sa berú peniaze na výplaty? Predsa z predaja výrobkov ktoré tí zamestnanci vlastnou prácou vyprodukovali. Po tom čo si značnú časť vyprodukovanej hodnoty zobral pre seba zamestnávateľ. Ale že či je to práve 2/3 to neviem, niekde možno menej a niekde aj viac.
Čas: 2019-06-03 19:09:26 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Pokud je mi známo, tak nástupní plat v Amazonu v Praze za nekvalifikovanou práci je v současnosti 150,-/hod. Plus tam jsou příplatky za noční, víkendy, svátky, přesčasy. Ptal jsem se nedávno známé - od začátku roku ještě neměli žádný povinný přesčas (přesčas je v Amazonu 1 den navíc), jen snad dvakrát dobrovolný. Pracovní týden mají 10 pracovních hod/den 4/7. Tři volné dny v týdnu. Dopravu do/z práce zdarma (i od nás ze Sudet). Mají tam dokonce příplatek 6% za docházku. :-) Za to, že chodí do práce. :-) Takže vlastně je tam nástupák 159,-/hod. To odpovídá zhruba průměrné mzdě u nás. Průměrná mzda je od výplaty k výplatě??? Opakuju - za naprosto nekvalifikovanou práci! Vždyť většina zaměstnanců v ČR (a asi i na Slovensku) si stěžuje, že průměrná mzda je jejich zbožné přání... A kolik by sis tedy představoval mzdu za nekvalifikovanou práci?

Každá investice je riskantní. Jen lůza si myslí, že podnikat je pohodička, kávička, vození prdele ve fáru a peníze se neriskantně sypou.

Jo a tý známý táhne na 50, je tam už čtvrtý nebo pátý rok a výkony zvládá v pohodě. Skoro 50-letá ženská. A nechce od tamtud ani za prase, protože prý tak srandovní práci za takové peníze doma nesežene. Takže pokud někde slyším 30-letého chlapa kvákat něco o nesmírné dřině v Amazonu, tak si o tom myslím své.

Než jsem to odeslal, tak jsem jí zavolal. V Amazonu se první tři roky zvyšuje výplata o dalších 5,-/hod. Takže v současnosti má 165 + 6% za docházku = 175,-/hod. Plus tam mají bonus 0-4% podle výkonu budovy. Většinou mají 2%, někdy víc, někdy míň. Takže se 2% to dělá 178,- a nějaké halíře na hodinu... Bez příplatků... Za nekvalifikovanou práci... Je ten tvůj zaměstnavatel aspoň taková svině jako je Bezos a platí ti "od výplaty k výplatě" 7 éček na hodinu?
Čas: 2019-06-03 20:10:55 Autor: norbertsnv Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
A kde si nechal druhú stranu rovnice, hodnotu ktorú zamestnanci pražskej pobočky Amazonu vyprodukujú? Koľko miliárd Kč je v pluse? A koľko miliárd navyše nad priznaný zdaniteľný zisk odvedie do nejakého daňového raja?
Čas: 2019-06-03 20:35:02 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Evropský Amazon má sídlo v Lucembursku - veřejně dohledatelná informace, která je tak nějak více či méně známá. To je daňový ráj, který si na EU vyvzdoroval eurouhnijní vrcholný sráč Jean-Claude Juncker, ještě coby premiér Lucemburska, kterým byl do roku 2013. Lze se domnívat, že si z toho svého daňového ráje určitě s Bezosem podal ruku... Ostatně daňové ráje by nevznikaly, kdyby neexistovala daňová pekla. Já osobně doufám (a mám indicie, že ano, osobně mi to na nos nevěší), že můj zaměstnavatel není kokot a optimalizuje a rájuje o 106. Toužím dělat u kapitálově silného zaměstnavatele, který díky tomu ustojí nějaké ty problémy. Zejména až zase "přijde" krize, tak je mi kapitálově silný zaměstnavatel milý. Zaměstnavatel, který "poctivě" nahází mnou vyprodukovaný kapitál do daňové žumpy, by mi byl podezřelý a rozvažoval bych, jestli bych neměl hledat někoho rozumnějšího.

Kolik hodnoty vyprodukují zaměstnanci Amazonu v Praze je údaj k čemu? Krom toho, že ho neznám. Aby se dala vyčíslit nějaká "nadhodnota"? :-)))
Čas: 2019-06-03 21:22:55 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ty mě viníš z "trepání volovin", ale vlastní volovinu (nadprůměrný plat je od výplaty k výplatě) na mě vysypeš a pak to přejdeš další kravinou.
Čas: 2019-06-04 02:16:27 Autor: lolankap (neregistrovaný) Titulek: Re: Levné věci [↑]
Fiala a jeho lzi :) Bezos, a prikladny. Clovek ktery plati miliony pro lobbing v kongresu. Jeho spolecnost Blue Origin ma funding od US Air Force pro vyvoj raketovych nosice. Amazon s jeho kontrakt pro zbudovani cloud instrastruktry pro CIA. No lol. Fialo, prosim nelzi.

- https://www.cnbc.com/2018/10/10/us-air-force-hands-blue-origin-northrop-grumman-and-ula-each-a-major-rocket-deal.html
- https://www.bloomberg.com/graphics/2018-amazon-lobbying/
- https://www.theatlantic.com/technology/archive/2014/07/the-details-about-the-cias-deal-with-amazon/374632/

A Amazon si brousi na stavnaty "danovy lup" v hodnote 10 mld dolaru od Ministerstva Obrany USA

https://theintercept.com/2019/06/03/amazon-defense-department-jedi-contract/

Ostatne, Amazon zavetril novy trh v podobe vladnich kontraktu vsehodruhu :)

- https://www.ft.com/content/401adbe8-7e31-11e9-81d2-f785092ab560
- https://www.vox.com/the-goods/2019/5/1/18524111/amazon-business-government-purchasing-state-city-local

Takze Fialo, zase prichycen pri lhani :D Takhle ten ankap vybudujete! Jsem zjedav, co ankapak vymysli za myslenkovy kotrmelec, ze tomu tak neni.
Čas: 2019-06-04 08:04:32 Autor: pz100000 Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> Fiala a jeho lzi

Tak tady mu myslim trochu krivdite. I kdyz je to temer neuveritelne, on jenom proste je skutecne takovy hnup.
Čas: 2019-06-04 10:28:27 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Psal jsem o tom, že Bezos nepodniká v oborech, jejichž podstatou/součástí jsou dotace. Zakázky, které dělá pro stát jsou něco jiného. Nejsou to dotace. Samozřejmě, že příjmy od státu jsou příjmy z daňového lupu. To nepopírám. Já pracuju pro dobrovolně platícího zákazníka. Nenadělám nic s tím, že spousty zákazníků firmy, ve které dělám, jsou státní zaměstnanci nebo stát sám a tržby od nich tedy pocházejí z daňového lupu. Nevím však, jak to souvisí s dotacemi. Tedy pokud k tomu nepřistupuješ způsobem "tojejedno". Pak ano. Pak máš pravdu.
Čas: 2019-06-04 13:57:44 Autor: lolankap (neregistrovaný) Titulek: Re: Levné věci [↑]
Dostal jsem zachvat smichu tak na 5 minut. Uplne typicky ankapacky kontrmelec.

Takze dotace neni jako dotace, ze? Jakbyste pojmenoval funding (coz neni nic jineho nez dotace) z Ministerstva Obrany US do rakekovych nosicu Blue Orignu :) Investice? Nebo co? Jakoze Babisova "investice" na vyrobni linku od EU fondu je ankapacky koser? :)

Co tak "dotace" danovym poplatknu pri doporucovani baliku, i tech, co si nic nekupuji na Amazonu. Vite proc je Amazon Prime pro doporucovani tak levne? Protoze to je chytre a skryte dotovano :D

https://www.wsj.com/articles/why-the-post-office-gives-amazon-special-delivery-1499987531
Tady mate pristup ze ten jejich paywall https://archive.fo/yfiFX

OK, jako US Postal Service posilal Amazoni baliky pod sve naklady, takze jako oficialne to neni "dotace", ale ze je to dotovano z rozpoctu US Postal Service financovano federalni vladou US je asi neco jineho. A cele to platitl danovy poplatnik. Mozna ankapacky newspeak pro to ma jine terminy. Ale abyste dovzdelala, co je mysleno v anglictine pod terminem subsidy http://www.city-data.com/knowledge/Subsidy.html

Taky Amazon nebere vsemozne dotace na stavbu center, ustredi nebo dotace na zamestnance, ze :)

https://www.bizjournals.com/bizjournals/news/2017/10/11/the-amazon-effect.html
https://www.cato.org/publications/commentary/10-harmful-consequences-handouts-amazon

Tady mate tracker ruznych dotaci Amazonu od lokalnich US vlad

https://subsidytracker.goodjobsfirst.org/prog.php?parent=amazoncom

Jiny slovy, ten vas idol Bezos temer od pocatku jede v ruznych dotacich :)

Takze pane Fialo (coz stejne neni vase realne jmeno) nelzete :) Proste vas idol Bezos jede v dotacich jedna basen :D
Ja se uplne smeju tem neskutecnym ankapacky kotrmelcum. To je proste psina. Neskutecna.
Čas: 2019-06-04 14:02:29 Autor: norbertsnv Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
A kde som JA písal o nadpriemernom plate? Alebo že v Amazone žijú od výplaty-do výplaty?
Čas: 2019-06-04 14:53:04 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tento celý civilizovaný svět je naprosto v rozporu s rozumem, natož s nějakým ancapem. Člověk - ancapák pak má dvě možnosti. Buď v něm nějak fungovat, více či méně ale vždy v rozporu se svým přesvědčením, nebo se zastřelit. I já a můj zaměstnavatel získáváme tržby, pro mě mzdu a pro něj zisk od státu nebo jeho zaměstnanců a benefitářů. Taky mi to můžeš vyčítat. Zejména pak velké firmy a zejména ty, které podnikají ve státem zmonopolizovaných/zfašizovaných oborech (medicínský výzkum, kosmonautika, energetika, ...) se nevyhnou nějaké formě "kolaborace" se systémem.

Bezos není můj idol. Chraň Bůh, že bych z něj chtěl dělat ancapáka. Prostě jsem ho zmínil jako příklad velkého podnikatele, který investuje do reálných podnikatelských aktivit, které nesou zisk primárně samy o sobě a domnívám se, že předpokládá, že se s těmito aktivitami, nebo s většinou z nich, obejde i bez státu. Pokud se pustil třeba do vesmírného/kosmického nebo medicínského podnikání, tak k těm tebou popsaným/doloženým situacím bohužel dochází. Ale on v tom vidí podnikatelský potenciál do budoucna. Bohužel žije v tomto světě, kdy státy učinily z podnikatelů a vůbec všech lidí své vazaly.

Hledat v tomto světě ancapáky, komunisty, minarchisty, ... a posmívat se jim za to, že v tomto státy/vládami zpraseném světě nežijí ancapácky, komunisticky, minarchisticky je (obávám se, že vědomě záměrná) podpásovka. Nemáme zatím moc jinou šanci.
Čas: 2019-06-04 17:54:51 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Teda aby to zase někdo nedovtipný špatně nepochopil:
Našimi zákazníky jsou mimo jiných zákazníků i stát a jeho...
Čas: 2019-06-04 17:57:21 Autor: norbertsnv Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Skoro ako keby si písal o etatistovi v ankape, buď bude existovať v rozpore so svojim presvedčením, alebo si môže podrezať žily. Zastreliť sa nebude mať čím a obesiť sa nebude mať kde, keďže všetky stromy a stĺpy verejného osvetlenia budú patriť ankapistom :-)
Čas: 2019-06-04 18:17:39 Autor: velkej Ká Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Na mém stromu či lampě budete vítán.
Čas: 2019-06-04 22:39:53 Autor: norbertsnv Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
To by som sa musel dožiť pár sto rokov a tomu veľmi neverím:-)
Čas: 2019-06-05 12:26:23 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Dočkáš se dřív.
Čas: 2019-06-05 17:56:23 Autor: norbertsnv Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Snívaj ďalej. A ani vy v ČR sa toho nedočkáte, prinajhoršom v poslednej chvíli splníte záväzok daný pri vstupe do EU a prijmete Euro.
Čas: 2019-06-05 19:00:39 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Samozřejmě, že na poslední chvíli před krachem nám EU vnutí euro. Přece někde musí nakrást na své monetární zhůvěřilosti, aby trochu protáhli svůj "flám".
Čas: 2019-06-05 21:47:32 Autor: norbertsnv Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Ako vám ho nanútia, násilím? Zaútočí na ČR neexistujúca armáda EÚ?
Čas: 2019-06-06 07:06:22 Autor: velkej Ká Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vydíráním, tak jako vždycky a tak, jak oni to jedině umí?
Čas: 2019-06-06 07:46:30 Autor: Honza Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: honza.nakole v doméně seznam.cz
Čas: 2019-06-06 08:06:48 Autor: norbertsnv Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Akým vydieraním? Veď podľa ankapu je vydieraním iba násilie či hrozba násilia.
Čas: 2019-06-10 17:09:08 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ne.
Čas: 2019-06-10 19:21:14 Autor: norbertsnv Titulek: Re: Levné věci [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
5-
Čas: 2019-06-03 23:58:39 Autor: Szaszián Titulek: Kritika
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Dle mnohých si bohatí v anarchokapitalismu budou moci koupit žoldáky a ostatní ovládnout, neboť 1 % populace má většinu majetku, takže je nikdo nepřemůže.
- Kdyby bohatí ovládli ostatní pomocí žoldáků, nejednalo by se už o ankap, nýbrž o stát. Čili nesmyslná námitka. Smysluplná námitka je, že si 1% populace zřídí soukromé státy, ve kterých budou neomezenými vládci. Ničím neomezenými: lidskými právy, ani zákony, ani demokracií.

2) Je-li tomu tak, mohli by si ale bohatí i dnes koupit politiky a ostatní ovládnout, což je snazší, jelikož politiků stačí koupit méně.
- A proto, aby se to nestalo, máme omezenou vládu, zákony, volby a demokracii. Proto se to ostatně taky nestalo.
Čas: 2019-06-04 18:31:18 Autor: velkej Ká Titulek: Re: Kritika [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ad 2) Přesně toto se stává neustále. S demokracií je tam jen nějaká menší investice navíc do předvolebních kampaní a spin doctoringu. Drobnost, nakonec stjně vždycky nějak podmažete těch pár politiků, jen se bude měnit, jakých.
Čas: 2019-06-04 12:59:59 Autor: Richard Fuld (neregistrovaný) Titulek:
Mezi tím, když si bohatý koupí moc v anarchokapitalismu a tím, když si ji "koupí" ve státě, je zásadní rozdíl v tom, že zatímco v prvém případě půjde o zcela legální nepostižitelné jednání, ve státě půjde o trestný čin, který může být státem potrestán. Tendence koupit si moc existují universálně bez ohledu na existenci či neexistenci státu. Rozdíl je v tom, že ve státě je to zakázáno. To je ta pravá anarchokapitalistická svoboda. Činit svobodně zavrženíhodné věci, jež jsou v civilizovaných státech zapovězeny.
Čas: 2019-06-04 13:51:07 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Páni, ten zákaz je fakt skvělá a účinná věc, viz to, co se děje okolo Babiše...

Jinak v ankapu možná získáte moc... ale co ta moc znamená? Páchat násilí je opovrženíhodné i v ankapu, takže jak si přesně tu moc představujete?
Čas: 2019-06-04 14:12:58 Autor: lolankap (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Tak mate ankapacke utocne a obranne nasili (asi neco jako utocne nebo obranne ICBM). Oni budou pachat to obranne nasili. Coz je uplne koser i podle NAPu :) Cely koncept sebevlastnictvi na cizim monopolnim uzemi je vam uplne prdplatne, protoze ankapacke vykonanni obranneho nasili neni vubec proti NAPu a ani proti sebevlastnictvi.

Pokud namitnete, ze sebevlastnictvi je nadrazeno vlastnictvi ciziho monopolniho uzemi. Tak se cela vira v ankap sbori jak dum z karet.
Čas: 2019-06-04 14:13:44 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Veď on Babiš nebude vládnuť večne. Na rozdiel od podnikateľských rodov čo existujú cez niekoľko generácií.
Čas: 2019-06-04 14:22:49 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Netušil jsem, že nám vládnou rodinné tržně fungující firmy.
Čas: 2019-06-04 17:58:11 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Nevládnu, keďže našťastie tu nemáme ankapistan ale štát.
Čas: 2019-06-04 18:30:01 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Čili stát tomu brání přesně jak?
Čas: 2019-06-04 19:01:42 Autor: Richard Fuld (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Babiš vyhrál ve volbách.
Čas: 2019-06-04 20:45:41 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Co jste tou šaškovinou chtěl směrem k tomu, na co reagujete, sdělit???
Čas: 2019-06-04 23:19:55 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Tak že nedovolí aby tu bol ankapistan.
Čas: 2019-06-05 09:10:30 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takže:

Bohatí podnikatelé ve státě vládnou, ať už přímo, nebo nějakou korupcí. To je daný fakt, vidíme to u Babiše atd. Vidíme i různé rodiny, korupční podnikatelé běžně spolupracují se svými potomky, zeti, snachami atd.
Podle Vás tomu stát brání. Což očividně není fakt, když realita je zmíněna výše.

Když se ale přesto zeptám jak, zmůžete se na odpověď, že tomu brání tím, že nedovolí, aby tu byl ankapistán. Asi nemá cenu se ptát, JAK to nedovolí. Předpokládejme, že zrušení státu by byl náročný proces, kdyby se měl provést shora, je tam plno tzv. pojistek demokracie atd., takže stát bude daleko pravděpodobněji zrušen zdola, tím, jak bude jeho moc postupně ignorována a jak nebude mít lidi, kteří by mu sloužili (varianta Krysař je pořád na stole).

Do prdele, ankapistán tu není problém. Problém je současná realita, kdy existuje slabý článek (centralizovaná moc), který je lehce zneužitelný (a je zneužíván). Ankapistám tomu brání přesně tím, že odejme ten slabý článek. V ankapu neexistuje centralizovaná moc, není co zneužívat k moci, veškeré mocenské náklady si příslušný mocichtivý psychopat ponese sám, a to nemluvím o tom, kde na to vezme, když iniciace násilí bude brána jako nepřípustná. Bavíme se o době, kdy lidi už pochopí, že státy jsou slepá ulička a daně jsou krádež. Ona to intuitivně chápe už spousta lidí, když všelijak optimalizují, dávají peníze bokem a bez papíru apod., ale zatím nedělají ten poslední krok ve svém myšlení, že vlastně nepotřebují ten stát. Zatím. Čeká se na pořádný průser. A tady se shodnu s Tomášem Fialou - až se současný systém totálně posere, tentokrát tu budeme mít necentralizované nestátní alternativy. Už se to neposere stejným způsobem jako Xkrát předtím.
Čas: 2019-06-05 09:13:01 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takže žádný zákaz neexistuje, je přebit volebním vítězstvím. Super, to je realita státu v praxi. Já za tu realitu děkuji, nemusím hledat argumenty pro ankap, vidím je v přímém přenosu.
Čas: 2019-06-05 10:18:31 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jo. Dobře si to stát(y) zorganizoval(y). Oni už mocní urputně brání hlavně sami sebe. Na nějaké poddané, ekonomickou efektivitu nebo nedej bože demokracii rezignovali. Ono jim v situaci, do které se dostali, už nic nezbývá. A čím déle budou udržovat status quo, tím horší budou důsledky.

http://nonserviam.cz/grand-hotel-evropa/

To se máte, že můžete onanovat nad touhle zrůdností...
Čas: 2019-06-05 10:31:03 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nejen, že je tu budeme mít.
1) Produktivní lidi budou mít čím dál větší zájem směňovat svoji produktivitu za něco cenného a čím dál menší zájem směňovat za stále bezcennější "nakopírované obrázky"/naklikané 0 a 1. Takže se sami od sebe postupně lidi začnou (už začali) zajímat o jiné státem nezprasitelné prostředky/technologie směny.
2) Stát sám "donutí" lidi ty technologie používat v případě, že zavede bezhotovostní platební styk.

V okamžiku zhroucení tohoto etati-banksterského systému tak nebudou produktivní lidi až tak moc překvapení. Co budou dělat ti ostatní, Bůh suď. Že to nebudou v prvním období žádné romantické tanečky je však jasné.

A ještě jeden "detail". Banky "jedou" se státy v "papírovém" fuldo-účetním peněžním systému. Ale zároveň hromadí zásoby zlata. Ne, že by vydělávali na volatilitě zlata. Prostě ho kupují a kupují a strkají do trezorů. Proč by to dělaly, kdyby byl ten papírový systém tak úžasňácký a banky mu věřily? K čemu by jim to zlato asi tak bylo, kdyby nepočítali s jeho nějakým využitím (jakýmpak asi?)?
Čas: 2019-06-05 12:32:03 Autor: pz100000 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> Už se to neposere stejným způsobem jako Xkrát předtím.

Už se to neposere stejným způsobem jako Xkrát předtím.
Už se to neposere stejným způsobem jako Xkrát předtím.
Už se to neposere stejným způsobem jako Xkrát předtím.
Čas: 2019-06-05 17:58:54 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Ak by sa náhodou niečo "posralo" tak budeš mať leda tak hovno, kryptomeny sú iba hračka pre finančných špekulantov. Navyše ide vlastne iba o BTC, všetky ostatné kryptomeny nemajú dohromady takú hodnotu ako BTC.
Čas: 2019-06-05 19:07:23 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takovejch pitomečků spoléhajících na stát navzdory upozorňování samotných představitelů vlád, potřebuju co nejvíc.
Čas: 2019-06-05 19:17:39 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
kryptomeny sú iba hračka pre finančných špekulantov
:-))) Všechno na trhu je "hračka" pro spekulanty. I ofiko měny. Spekulace je zcela standardní forma podnikání. Jen socialisti všeho druhu a kokoti to nechápou.
Čas: 2019-06-05 21:55:10 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Hovno, špekulácia je hra s nulovým súčtom, koľko jeden získa toľko druhý stratí, len idioti ako ty to nechápu.
Čas: 2019-06-05 21:56:18 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Alebo možno aj chápeš, len to nechceš priznať, ale tým horšie.
Čas: 2019-06-05 23:34:03 Autor: Lojza Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak pokud si myslis toto, tak potom chapu, ze jses zcela mimo i v jinych vecech.
Napadlo te nekdy brat v uvahu I jine hodnoty, nez jen penize?
Čas: 2019-06-05 23:35:41 Autor: Lojza Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Btw to vis, ze ve Venezuele sveho casu fungovala jako prostredek smeny nejaka mena z nejake PC HRY??? Lide v tom obchodovali vice, nez v jejich penezich. Nevim, jak je to dnes, ale pred cca rokem vim, ze jsem o tom cetl..
Čas: 2019-06-06 08:08:08 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
A ako to súvisí s finančnými špekuláciami?
Čas: 2019-06-06 08:12:10 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Ani by ma to neprekvapilo, herné meny nemajú takú volatilitu ako BTC. A vraj sa tam obchoduje aj prostredníctvom kryptomien. A? To že sa BTC občas používa aj na nákup tovaru nijako nevyvracia skutočnosť že hodnota BTC závisí od veľkých vlastníkov BTC, teda či ich práve nakupujú alebo predávajú.