Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Keksik
Čas: 2019-06-04 00:00:02

EET, bič „obyčejných lidí“ na podnikatele

Kvůli EET můj otec řemeslník malíř/natěrač přestal pracovat pro obyčejné lidi. „Na nějaké EET a posranou krabičku, z které vyjíždí papírky, se můžu vysrat,“ povídal. Dále zmínil, že situace pro malé řemeslníky je tu horší než za komunistů pro „melouchaře“ a že po živnostnících jde vláda jako kuře po kvasu.

Výsledek? Pracuje pouze pro velké firmy přes fakturu. Normálním lidem se řemeslná práce prodraží. Méně řemeslníků ochotných podstoupit těmto špízáckým podmínkám = nižší nabídka práce = vyšší cena. Práce, která by se nemusela zdanit, se zdaní a zaplatí to především ti, kteří si službu objednali. Hlavně, že nikdo nikde „nekrade“. Voliči ANO okrádají především sami sebe.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Čas: 2019-06-04 08:53:25 Autor: Lojza Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Njn...Remeslnici obecne jsou tu uz delsi dobu likvidovany zleva zprava, pod nohy se jim nehazeji klacky, ale rovnou cele vytezene lesy.
EET je takova dalsi kapka do jiz plne sklenice.
Dneska sehnat remeslnika je defacto nemozne. Autoservis ma poradniky na 1-2 mesice dopredu, malire pokoju clovek skoro nesezene, instalater na mesic dopredu.
A musim rict, ze zrovna v TOMTO je idealni mit "socialni sit", takovou tu skutecnou, nikoliv na Faceboooku. A budovat si povest cloveka, ktery drzi slovo a je cestny. Potom se da ledacos - napriklad ja zasadne nakupuju sluzby u remeslniku "bez dokladu", a remeslnici z me socialni site si na to zvykli, zvykli si, ze je nepodrazim a tak ... je jasne, jak to asi funguje.
A samozrejme i kdyz maji na 2 mesice plno, tak se tam nejake mistecko pro me vzdycky najde (viz muj autoservis)
Bez toho si to vubec neumim predstavit.
Čas: 2019-06-06 07:50:26 Autor: skodafil (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Naprosty souhlas, mam to stejne. A protoze od zavedeni EET se stydim si rici o doklad, jedu vetsinou v sede zone. A navrch mam dobry pocit, ze jsem s tim grazlem vyjebal. Jo, Bures, EET, to se vyplati!
Čas: 2019-06-04 14:21:17 Autor: Luboš (neregistrovaný) Titulek:
Podle mých zkušeností a zkušeností lidí z okolí je velký problém sehnat řemeslníka. Vodaři, topenáři, stolaři, podlaháři, kovoobráběči, svářeči. Tohle je jenom několik příkladů, kde jsem narazil na nedostatek lidí. Podlaháře sháním asi 3/4 roku. Dva mi už nezvedají telefon, aby mě nemuseli odmítat. Několik jich odmítlo a ten poslední slíbil, že si za několik měsíců pokusí najít čas. Jsem z malého města v JMK.
Na volném trhu bych začal vážně uvažovat o založení podlahářské firmy a přistěhování x pracovníků z Ukrajiny nebo třeba Afriky a věřím, že bych vydělal majlant, jenže to nejde, protože regulace.
Čas: 2019-06-04 15:06:09 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Podle etatistů můžeš. Úplně lehce. Stačí přeci "jenom" splnit regulace a dodržovat zákony... :-)