Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Maphara
Čas: 2020-07-16 00:00:02

ČTK to šlape i bez koncesionářských poplatků

Ačkoliv pro většinové konzumenty jsou mnohem více profláknuté Česká televize a Český rozhlas, veřejnoprávní trojku doplňuje také Česká tisková kancelář – "noviny pro novináře". Je sice zřízená podle zákona jako veřejnoprávní, ale zisk jí neplyne z veřejných financí. Účast veřejnosti na jejím provozu má být naplněna formou jejího kontrolního orgánu – Rady ČTK, která je volená Poslaneckou sněmovnou – avšak na rozdíl od ČT a ČRo získává peníze cestou trhu, nikoli koncesionářských poplatků. Odběratelé jejího obsahu si ji předplácejí, když chtějí, a tento model asi funguje dobře, protože nejen že ČTK v tomto modelu stále existuje, ale navíc v Česku nemá konkurenci. Oproti tomu ČT a ČRo jsou financovány z povinných poplatků. Osobně nemám výhrady tolik k obsahu těchto médií, ale spíše k principu nedobrovolnosti, na kterém je jejich získávání peněz založeno. Když ale tržní model funguje u ČTK, proč by nemohl fungovat u Televize a Rozhlasu? Lidé, kteří o jejich služby mají upřímný zájem, by pravděpodobně byli ochotní obětovat za ně měsíčně místo 135 a 45 Kč řekněme 250 a 100 Kč, ale platili by opravdu jen ti, kteří se pro to ze své vůle rozhodli.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Čas: 2020-07-16 07:55:14 Autor: Zdeno Gardelka (neregistrovaný) Titulek:
Zemřel Milouš Jakeš, největší libertarián všech dob!
Čas: 2020-07-16 09:01:00 Autor: Zdenál (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Rozhovory s Jakešem byly náhodou úžasná sonda do myšlení komunisty a vim přesně na to co upozorňujete. Že jsem se vícekrát vyjádřil v tom smyslu, že u projevu z Červeného hrádku je dobré se zkusit zaměřit spíš na obsah, než na skutečně bizardní formu a příklady. Ostatně podobně jako u Urzových dětských bordelů.
Čas: 2020-07-17 07:36:01 Autor: Machovec (neregistrovaný) Titulek:
Ubožáči si musí opět kopnout: https://twitter.com/TerezAnarchy/status/1283795779468103681.

Přitom Terza Urzová je vyžilá bixesuální kurva.
Čas: 2020-07-17 11:22:07 Autor: Rothbard (neregistrovaný) Titulek:
https://www.kosmas.cz/knihy/277256/wall-street-banky-a-americka-zahranicni-politika/

Významný americký ekonom Murray N. Rothbard v této knize ukazuje, jak jsou samy bohaté elity schopné manipulovat světovými událostmi skrze své napojení na státní moc. Historici hlavního proudu se vysmívali Rothbardově historii jako „konspiračnímu“ přístupu. Rothbard sám chtěl jen ukázat, že světové události nejsou náhodnými historickými silami, ale že jde o důsledky rozhodnutí a cest vybraných reálnými lidmi. V knize podává ponuré detaily, jak síť bank, kupců státních dluhopisů a členů Wall Streetu dává přednost válkám a vydělává na nich.
Čas: 2020-07-17 11:44:25 Autor: Zdenál (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Nazdar Hynku, myslim, že Urza by ti to navzdory názorovým rozdílům klidně vydal i jako samostatný post, nebo vyvěsil na forum svobodného přístavu, kdybys mu to poslal. Tady v diskusi, kam nás chodí tak 5 včetně Vostála a muže v převleku je to zbytečně zasunutý...
Čas: 2020-07-17 15:16:29 Autor: Rothbard (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
To těžko! A já ani o to nestojím. Předchozí post je vtípek. Urza je vychcánek, který využil Paralerní polis a starý Mises.cz k tomu, aby se zviditelnil. A jakmile toho dosáhl tak obrátil a začal se ohrazovat proti dávání odkazů. Má na to nárok, ale takové chování já nemusím. Stejně jako lidi, které si pěstuje na svém fóru. Navíc je to lhář, přehnaně lhal o Petr Hamplovi a spol. Možná v budoucnosti budu stát na jiné straně barikády! Je to dost pravděpodobné.

Ostatně napsal jsem mu to i do jeho knihy návštěv, můžete mrknout.

Čas: 2020-07-18 12:58:56 Autor: norbertnsv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertnsv v doméně gmail.com
Urza je hlavne podvodník a klamár, ktorý si z peňazí, čo mu ľudia posielajú na slobodný prístav, kupuje drahé autá a veci. Prosím vás ľudí, hlavne mu nič neposielajte, nemá to zmysel.
Čas: 2020-07-18 15:13:48 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Zase trolíš, plagiátor?
Čas: 2020-07-20 08:30:31 Autor: Machovština (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Přitom je to ale pravda. Urza tahá z lidí peníze a jezdí si drahými auty. Tráví drahé dovolené v Izraeli a Středomoří. Navíc ho platí miliardář Janeček. Vždyť on nemá ani transparentní účet!