Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Maphara
Čas: 2020-07-21 00:00:02

Jde to vůbec řešit?

Můj poslední text o ČTK popisuje, jak se liší financování této veřejnoprávní agentury a ČT a ČRo. Není v něm však dále zmíněn problém "černých pasažérů". ČTK se totiž od ČT a ČRo liší v přístupu k obsahu. V případě Kanceláře je poměrně jednoduché zajistit, aby se obsah dostal pouze k předplatitelům - máte heslo a odemknete si infobanku. Nemáte heslo - smůla. V případě televize a rozhlasu by však mohl nastat problém veřejných statků. Proč by někdo chtěl platit televizní a rozhlasový obsah také pro souseda, který nedá ani korunu, ale užívá si stejně? Mnoho lidí dnes sleduje obsah ČT a ČRo přes internetové aplikace. Pak by celý mechanismus mohl fungovat jako dnes již existující streamovací služby Netflix nebo Spotify. Platící by měl svůj účet a heslo a obsah by se mu zpřístupnil po zadání údajů. Stále je však hojně využívané také klasické rádiové a televizní vysílání, které chytají klasické přijímače. Zde by použití placených účtů bylo problém. Dalšími možnostmi by pak mohla být zvýšená inzerce nebo zkrátka fakt, že stejně jako si jde skvělý koncert vyslechnout zdarma hned za plotem či sdílet svůj účet na HBO s kamarády, tak by si někteří lidé v autě naladili Rozhlas i bez placeného účtu.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Čas: 2020-07-21 05:15:04 Autor: Dobrý Den (neregistrovaný) Titulek: nezájem
Ale hlavně mě vůbec nemusí zajímat jak se chce ČT a ČRo zbavit černých pasažérů. To si musí vyřešit sami a ne že budou vybírat plošné výpalné jenom proto, že někdo může zdarma naladit jejich stanice. Žebrák s harmonikou v metru, také nemůže chtít po každém slyšícím pasažérovi povinně poplatek, jenom proto, že slyšel jeho nevyžádanou produkci. Jenomže to je účel. Zpřístupnit to všem, aby mohlo být od všech vymáháno výpalné. K tomu ještě živit mýtus o nestrannosti a vysoké profesionalitě těchto státních institucí a výsledek j,e že téměř každý souhlasí nejen s poplatky, ale i s dalšími dotacemi ze státního rozpočtu.
Čas: 2020-07-21 07:23:48 Autor: norbertsnv Titulek: Re: nezájem [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Na rozdiel od pouličného umelca, ktorý sa vedome postaví na miesto kade chodí veľa ľudí a tí si ho tak nechtiac vypočujú aj keď o jeho produkciu nemajú záujem tak ČT ani ČRo sa Vám nevnucuje, ale Vy si ju zapnete zámerne. Alebo nezapnete.
Čas: 2020-07-21 09:16:01 Autor: Jožko (neregistrovaný) Titulek: Re: nezájem [↑]
Áno, pochopili ste to správne. Žobrákovi nemusím zaplatiť, aj keď som si ho nechtiac vypočul. ČRo musím zaplatiť aj napriek tomu, že ho zámerne nepočúvam. Práve to je ten problém.
Čas: 2020-07-21 17:32:36 Autor: Lojza Titulek: Re: nezájem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
V tom je ten problem. Rekneme, ze se chci divat na Eurosport a O2 sport a jinak se na nic nedivam. (To je dosti realny priklad)
Presto musim platit CT, ackoliv se na CT napriklad vubec nedivam
Čas: 2020-07-21 17:37:54 Autor: Parýzek (neregistrovaný) Titulek: Re: nezájem [↑]
Já když chci nový mobil, tak mi stačí jen, aby uměl telefonovat a psát SMS. Přesto musím koupit telefon, který má spoustu zbytečných funkcí, které v životě nevyužiji a musím za to platit. Protože jiné, jednoduché mobily se prostě nedělají. To je problém kapitalismu.
Čas: 2020-07-21 17:42:27 Autor: Parýzek (neregistrovaný) Titulek: Re: nezájem [↑]
Navíc nějaké sportovní kanály jsou čistě komerční sračky, které můžete a nemusíte platit. ČT je veřejnoprávní televize, která podléhá přísným zákonům, má veřejnoprávní a informační charakter a slouží zároveň i jako sdělovací prostředek při různých mimořádných situacích - povodně, pandemie apod. O těchto důležitých věcech vás ty vaše sportovní kanály budou informovat asi těžko, že?
Čas: 2020-07-21 20:59:20 Autor: Lojza Titulek: Re: nezájem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ja se stejne na verejnopravni TV nedivam, ani kdyz jsou povodne. Ja vubec nemam sanci z TV zjistit, ze jsou nejake povodne, protoze ji nezapinam jinde, nez na eurosport ci O2 sport.
Ale pravda, velmi vyjimecne bych si zaplatil i CT sport, i kdyz to uz jsem nemel pustene par let...
Čas: 2020-07-21 21:03:59 Autor: Lojza Titulek: Re: nezájem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zkus trebas neco takoveho: https://www.alza.cz/maxcom-mm-135-d5790695.htm
nebo takove ho https://www.alza.cz/alcatel-1066g-black-d5248497.htm
a nebo desitky dalsich podobnych telefonu.
Alespon nelzi laskave
Čas: 2020-07-21 21:20:33 Autor: Parýzek (neregistrovaný) Titulek: Re: nezájem [↑]
Fotoaparát. K čemu? USB portal. K čemu? Dual SIM. K čemu? Naprost= zbytečnosti pro někoho, kdo chce telefonovat. Zlatý SPT Telekom, ten mi nevnucoval žádné "cool" technologie.
Čas: 2020-07-21 21:24:41 Autor: Lojza Titulek: Re: nezájem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No je pravda, ze tuhle jsem shanel pazourek na slusnej pestni klin a vyber nic moc :-(
Čas: 2020-07-22 01:50:13 Autor: Salát (neregistrovaný) Titulek: Re: nezájem [↑]
Tenhle příměr je nesmysl, jelikož je na trhu plno mobilů do několika set Kč. Pokud máte představu jak by měl být váš mobil snů drahý, tak musíte uznat že i na vás se díky kapitalismu dostane. Stačí jen hledat na Heurece. Pokud najdete mobil za 600 Kč, může vám být jedno, že má zbytečný Mp3 přehrávač, jelikož je nesrovnatelně levnější a kompaktnější než mobily v devadesátých letech.
Čas: 2020-07-22 07:11:02 Autor: Marcusant (neregistrovaný) Titulek: Re: nezájem [↑]
Dělají. Jsou jich mraky viz google
Čas: 2020-07-22 19:09:19 Autor: Parýzek (neregistrovaný) Titulek: Re: nezájem [↑]
Takže mobil za 600 se spoustou nesmyslů, které nevyužiji je OK, ale TV polpatek 135 Kč za možnost sledování ČT (která je pro mnohé stejný nesmysl, jako pro mě fotoaparát, nebo jiné blbiny v telefonu) je problém?
Čas: 2020-07-22 09:33:51 Autor: Petr Borovec Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Co takhle patreon ? styl Standashow. Ty co se chtějí tím živit si poradí, proč by se tím mělo zabývat stádo ovcí ve sněmovně.
Čas: 2020-07-25 10:22:01 Autor: Leny (neregistrovaný) Titulek: Poplatky
Co se týče Tv ,jsem pro streamovací služby, které již využívám, protože mne opravdu nezajímá milión reklam. Ale rozhlas,tedy konkrétně myslím ČRO by měl být dostupný vždy. To z toho důvodu, že vysílal vždy aktuální zprávy a v případě ohrožení by měl každý mít tu možnost ať platí či ne. Jen vzpomínám historii . V jiných zemích platíte již při nákupu zařízení a další stanice si zakoupíte extra.Tv nesledujeme již několik let, zprávy máme z internetu a zábavu,tedy filmy z placené služby též na internetu.