Autor: Urza
Čas: 2016-03-02 00:00:02

Ministerstvo dopravy versus vodáci

Patrně každý vodák si všiml, že ač jsou některé nebezpečné jezy označeny cedulí zákazu splouvání, značka povolení ke splutí skoro nikde není; většina jezů tedy není označena nijak, což dlouhá léta znamenalo, že zákon splutí nezakazuje. Ministerstvo dopravy však jede peklo, předefinovává značky a ministr Ťok se vůbec chová jak urvaný ze řetězu, takže jejich další dementní vyhláška splouvání neoznačených jezů zakazuje; tím vzniká paradoxní situace, kdy například jez se šlajsnou (propustí pro splouvání určenou) nelze legálně sjíždět, není-li u něj značka (ač sama existence šlajsny mluví za vše). A pokuta? Inu, až dvě stě tisíc korun; ano, čtete dobře, Ťok se už úplně zbláznil. Pro všechny takzvaně „pravicové“ voliče ANO jen dodávám, že si mohou pogratulovat ke zvolení takového individua (a samozřejmě nejde jen o jezy, ministerstvo dopravy to poslední dobou rozjíždí ve velkém).

Jaké budou pravděpodobné praktické důsledky? Kdo se pohyboval mezi vodáky, si zajisté umí představit, že většina z nich tuto vyhlášku ani nezaregistruje a zbylá menšina ji zas typicky bude ignorovat; a že by policie stavěla fízly k jezům? Nevylučuji to, ale ani nepředpokládám. Problém budou mít maximálně vedoucí dětských vodáckých oddílů, kteří si zas pro klid v duši nejspíše obvolají správce jezů (seženou-li na ně kontakty) a vyžádají si individuální povolení (což zákon vždy umožňoval); každopádně to bude jen další opruz pro všechny zúčastněné, což má však Ťok u prdele tak moc, jak jen může míti. A důvod toho všeho? Inu, nejspíše implementace starého dobrého „ordnung muss sein“ do českých poměrů; nebo úředník prostě potřeboval vykázat činnost; nebo si to fakt objednala nějaká benga, aby mohla kasírovat (sice o tom pochybuji, ale kdo ví); nebo… státe, vládo, úředníci, Ťoku, víte, co mi můžete?
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Prosím, opište kód z obrázku:
Zaregistrovaný a přihlášený uživatel nemusí opisovat kód z obrázku a získá přístup i některým dalším funkcím.
Registrace je extrémně rychlá, stačí zadat login a heslo (ani e-mailová adresa není povinná).
Čas: 2016-03-02 09:37:28 Autor: PeTaX Titulek:
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Všiml jste si, jak se tempo utahování šroubů za poslední dva roky prudce zintenzivnilo? A nemyslím, že je to vina jen ANO, nebo jen Ťoka.
Čas: 2016-03-02 09:53:29 Autor: Urza Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně rdx2.cz
Já nevím, mně to přijde jako konstantní proces.... prostě se utahuje pořád už od devadesátých let, kdy tu byla nějaká svoboda.
Čas: 2016-03-02 10:10:57 Autor: PeTaX Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Nevím. Já mám pocit exponenciální křivky.
Čas: 2016-03-02 10:13:32 Autor: Urza Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně rdx2.cz
Já nevím, mně přijde, že to je pořád tak stejné.... když se podíváte třeba na D-FENSe, ten to reportuje pravidelně už asi 15 let....
Čas: 2016-03-02 10:39:09 Autor: PeTaX Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
D-FENS čtu prakticky od počátku, ještě na původní adrese. Já mám pocit (ono to asi objektivně měřit nejde), že došlo k nějakému zlomu asi před dvěma, třemi roky. Že se změnila strategie, oklepali se ti, kteří se zatím báli radikálně působit.
PS: Jsem na str. 517 ze 793 a to jen proto, že jste projevil zájem. Jinak bych to asi nechal zase 1/2 roku ležet.
Čas: 2016-03-02 11:01:49 Autor: Urza Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně rdx2.cz
Hm, možná máte pravdu... i když doufám, že ne.
Vaší úpravy té knihy si moc vážím; děkuji.
Čas: 2016-03-02 12:49:53 Autor: Vlach (neregistrovaný) Titulek:
Čas: 2016-03-02 14:09:09 Autor: Outstander Titulek:
Web: neuveden Mail: Maikll.Cham v doméně seznam.cz
Spíš než benga u splavů si umím představit zlomyslné udavače. Taky je možné, že některé jezy se schválně neoznačí, a až bude sezona (většina vodáků logicky pojede stejně jako minule protože koho by napadlo něco jiného) tak se jednoduše policie postaví na nějaké pěkné místečko podél koryta a zkasíruje několik člunů, přičemž nejspíš bude "benevolentní" a nechá si zaplatit třeba jen pár tisíc plus varování (přece jen, minulý rok to tak ještě nebylo). Nejspíš to nebude časté, ale pokud nějaká místní stanice bude short on money...

Bohužel, úředník zastává princip "Co není zakázáno nebo omezeno, musí být neprodleně zakázáno nebo omezeno". A protože většina základních činností už je takovým způsobem řešena, musí se posouvat buď do intimnějších oblastí jako výchova nebo marginálnějších oblastí jako např. sjíždění jezů.
Čas: 2016-03-02 17:37:13 Autor: Urza Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně rdx2.cz
Zlomyslný udavač tak nějak z principu nemá až tak moc šancí, protože ten jez jednou sjedete a jste pod ním, přičemž neexistuje moc důkaz, že jste to nepřenesl; maximálně, kdyby si to udavač přímo fotil, jenže než tam dojede policie, tak Vy už budete dávno pryč, přičemž honit Vás po proudu asi úplně nebudou.
To bych daleko spíše věřil právě těm místním stanicím v "out of money" stavu.
Čas: 2016-03-02 17:45:21 Autor: Tomáš Fiala Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Vynikající náplň "zájmové činnosti" novodobých PSVB.
http://svobodneforum.cz/bezpecnostni-dobrovolnik-statem-posveceny-nastroj-fizlovani/
Policajti se ani nemuse obtěžovat. Stačí, když bude někdo místní znalý "šlajs-poměrů" práskat...
Čas: 2016-03-02 19:17:45 Autor: bubik (neregistrovaný) Titulek:
Myslím, že Nebureš už nějak tuší, že ty slíbené miliardy daňových úniků nevyprodukuje. Tak možná vydal pokyn svým ovečkám získat miliardy ze sankcí. Kontrolní hlášení pozdě - padesát či sto. Splutí jezu - padesát. Kontejner na suť na chodníku bez povolení - až pět set. Řidičák doma na polici - 75.......
A kobliháři se radují. Než to semele i je.....
Čas: 2016-03-02 22:46:30 Autor: www raft cz (neregistrovaný) Titulek: Změna vyhlášky umožní splouvat j
Čas: 2016-03-03 00:15:28 Autor: Urza Titulek: Re: Změna vyhlášky umožní splouv [↑]
Web: http://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně rdx2.cz
Skvěle, alespoň se blýská na lepší časy.