Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Urza
Čas: 2021-01-31 12:00:00

Studio Svobodného přístavu: O svobodě a cenzuře s F. Fukou

Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
E-mail: Web:
Čas: 2021-01-31 17:22:57 Autor: Nikdo důležitý (neregistrovaný) Titulek:
Je zajímavé, jak pan Urza pořád poměřuje svobodu projevu tím, že můžete vykopnout kohokoliv z vlastní platformy. Pokud by v zemi většinu takových platforem řídili lidé určitého ideového zaměření a rozhodli se umlčet opozici, tak zničí nebo silně naruší svobodu slova v té zemi. Svoboda slova opravdu nespočívá v tom, že můžete šikanovat lidi, se kterými nesouhlasíte. Ale že v té společnosti může probíhat otevřená diskuze. Přijde mi, že vůbec nechápe, co znamená svoboda projevu v demokratické společnosti.

Já neodmítám zásahy státu. Stát do toho může vstoupit různě, on může např. i usnadnit nástup konkurence. Ale souhlasím, že to hledání alternativ je základ. Myslím si ale, že tady je širší problém, že tu dochází k politizaci trhu. Kdy skrz firmy a trh je ničena politická opozice. To je myšlení a praxe, která je momentálně na vzestupu. Nedávno jsem někde četl, jak vyhodili z práce jakousi ženu, protože ji někdo zaměstnavateli udal, že má účet na Parleru. Tyto debaty o alternativách jsou fajn. Ale když obhajujete právo sítí cenzurovat, tak obhajujte i právo zaměstnavatele vás vyhodit, když si zkusíte najít takovou alternativu. Nebo právo tu konkurenci kompletně zničit jako ten Parler. Stejně jako právo vám zrušit bankovní účet, nepustit vás do letadla atd.

Sice to podáváte jako obhajobu trhu, ale zároveň obhajujete nástup totality. A také to ukazuje na limity anarchokapitalismu. Ideologie, která si zbožštila trh a jedinou hodnotou je pro ni majetek.
Čas: 2021-02-01 13:35:10 Autor: Urza (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Mě nevadí levičácké názory, ale problém mám s alt-right názory, těm netřeba svobody!
Čas: 2021-02-02 00:08:05 Autor: Karel K Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.karelkuzel.cz Mail: kuzelgm v doméně gmail.com
"pan Urza pořád poměřuje svobodu projevu tím, že můžete vykopnout kohokoliv z vlastní platformy."
Urza snad nemluví v této souvislosti o svobodě názoru, ale o svobodě nakládání se svým vlastnictvím.

"dochází k politizaci trhu. Kdy skrz firmy a trh je ničena politická opozice."
To jistě. V ankapu je to vyřešeno jednoduše: Politika tam nemá význam a politická opozice nemá smysl.
Čas: 2021-02-01 09:28:36 Autor: pz100000 Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Zaujat Fukou jsem po case opet nahledl s tim, ze kdyz moc necekam, nemuzu byt mpc zklaman. Prekvapive bych Vam toho tentokrat moc nevycetl, to spis FFF musel mit asi hodne narocnou predchozi noc.

(A teda to jeho skakani do reci (jakkoliv jsem Vam ze zacatku docela pral taky si ho ochutnat), to byla cira hruza a na ubiti tupym predmetem. I tady respect.)
Čas: 2021-02-03 09:28:40 Autor: Karel K Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.karelkuzel.cz Mail: kuzelgm v doméně gmail.com
"..teda to jeho skakani do reci"
... mi taky šlo pěkně na nervy. Skoro si říkám, jestli by Urza neměl zabudovat do křesla pro hosta teaser a za každý (řekněme) pátý skok dát pigáro. ;-)
Čas: 2021-02-01 19:10:50 Autor: Fant pán Líška (neregistrovaný) Titulek:
Ty kokso, to čo je za dilina ten vľavo? Pozve si niekoho ako kulisu a papagájuje propagandu, ktorá je deravá ako grécka ekonomika. Sloboda slova neznamená, že si zaštekáš, čo sa ti zachce a kedy sa ti zachce. Je limitovaná, právne aj kultúrne.

Policajt nemá pri riadení premávky právo slobodne vyjadrovať akýkoľvek svoj názor pískaním morzeovky a mávaním paličky. Doktor v ambulancii nemá právo slobodne vyjadrovať svoj názor na liečbu pacienta, pretože je povinný liečiť lege artis.

Ten človek nevie, čo chce. Aký význam má diskusia o nereálnych snoch?? Inak František, skvelá stratégia ako získať prevahu v akejkolvek filipike - strčiť nohu so starou ponožkou pred ksicht oponenta. Zrejme to dilinovi vľavo nevadí, ten inhaluje čašto a všetko, xixi.

https://www.fffilm.name/2021/01/fuka-o-svobode-cenzure-ve-svobodnem.html?showComment=1612114958910#c2126586464027181234