Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Urza
Čas: 2016-03-14 00:00:02

Marksová versus home office

Ministryně práce a sociálních věcí – socialistka Marksová – už se zase chová, jako kdyby věděla lépe než my, co je pro nás nejlepší; já vím, chovat se tak má v popisu práce, což však nic nemění na otravnosti takového jednání. Tentokrát přišla s další novelou (jak jinak) zákoníku práce (který by bylo nejlepší prostě zrušit), jež stanovuje zaměstnavatelům nějaké další povinnosti vůči zaměstnancům pracujícím z domova; ty povinnosti samozřejmě nejsou nic než obrovská snůška kravin (zajišťování kontaktu s kolektivem, placení internetového připojení a podobně), jimž vévodí ta největší píčovina – školení o bezpečnosti práce a zajištění bezpečného pracovního prostředí (ano, u zaměstnance doma; nebezpečný bejvák tedy nevadí, dokud tam nechcete třeba programovat pro zaměstnavatele, to by pak nastal doom)! Tady už vážně nevím, jestli se mám té krávě smát, nebo jít plakat do kouta.

Dopady tohoto zákona pro ochranu zaměstnanců budou pravděpodobně podobné jako vždy, když někdo něco takového vymyslí, což znamená, že poškodí především právě ty, které bylo v plánu chránit; na hovno? Jistě. Umím si docela dobře představit zaměstnavatele, kteří nebudou mít zájem zabývat se vrtochy a náladami Marksové, takže home office prostě přestanou svým zaměstnancům poskytovat, aby je zasraný stát nemohl popotahovat za to, že si někdo během pracovní doby ublíží u sebe doma, kde nebyly zajištěny ty správné marksistické pracovní podmínky. Další možností je, že omezení práce z domova není vedlejším efektem, nýbrž cílem této novely; dotyčná se totiž údajně (sám jsem o tom slyšel pouze zprostředkovaně) vyjádřila, že home office způsobuje nerovnost na trhu práce, neboť firmy působící v oborech, kde není vyžadována přítomnost zaměstnanců na pracovišti, takto získávají výhodu oproti těm ostatním.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Čas: 2016-03-14 07:25:16 Autor: Mario Titulek:
Web: neuveden Mail: mariocv v doméně seznam.cz
No, naneštěstí jsem o tom už taky někde četl. Mám takový pocit, že paní ministryně se snaží si ulehčit a zjednodušit práci a převést všechny, kteří ještě zůstali pod agendou Práce, pod agendu Sociálních věcí. I když mám celkem rozumného zaměstnavatele, tak tentokrát se mě to začíná celkem hrubě týkat, neboť z domova pracuji většinu svého času. S tímhle pomyšlením a celkovou vizí do budoucna se ani moc nedivím, že některým lidem z toho prostě jebne, seberou se, a vezmou "spravedlnost" do svých rukou. Sám jsem sice dalek nějakých extrémních řešení, ale taky už se občas přistihnu při myšlence, že třeba rajčetem bych si hodil...
Čas: 2016-03-14 08:40:51 Autor: Urza Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
I já pracuji z domova prakticky pořád; a předpokládám, že to tak i zůstane, ono pokud kooperují obě strany (zaměstnavatel i zaměstnanec), lze si leccos zařídit po svém a nikdo nemá šanci to zkontrolovat (pochopitelně ne vše, ale něco).
Čas: 2016-03-14 07:28:11 Autor: Pedro Titulek:
Web: http://www.blogfin.cz Mail: sachyspetr v doméně seznam.cz
:))) Jak to budou kontrolovat?
Čas: 2016-03-14 08:22:42 Autor: PeTaX Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Jako obyčejně, samozřejmě. Vytvoří se struktura byrokratických kontrolních komisí, které budou využívat jednak oznámení aktivních spoluobčanů, kteří musí do práce chodit a támhleten parazit, svině jedna kapitalistická, si sedí doma. A určitě nedělá, ale jen brouzdá po internetu a trollí v diskusích. Kolektiv pracujících by na ně dohlédl, aby tak nějak soudružsky zapadli a nedělali anomálie.
Krom toho se samozřejmě zavedou drakonické pokuty, pokud nebudete mít doma v koupelně bezdotykové baterie a oddělené pánské a dámské toalety (to musí být pro ochranu dělnické třídy všude). Mimo jiné se zvedne výběr peněz (z těch pokut) do společného rozpočtu, abychom se všichni měli lépe, protože jste tupci a nechápete, že nejlépe se budete mít, když všechny peníze budou nás všech; žádný kapitalistický individualismus prostě trpět nebudeme.
A když nebudete chtít poslouchat, za trest vám nainstalujeme na soukromý počítač Windows 10 a máte po ftákách.
Čas: 2016-03-14 09:49:25 Autor: Urza Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Až se někdo doma zraní, zaměstnavatel zaplatí pokutu.
Čas: 2016-03-14 17:16:34 Autor: Pedro Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.blogfin.cz Mail: sachyspetr v doméně seznam.cz
Co je špatného na WS 10? A neříkejte prosím, že všechno xD
Čas: 2016-03-14 17:37:53 Autor: Pedro Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.blogfin.cz Mail: sachyspetr v doméně seznam.cz
Mě přijde, že jsou zraněný ve vládě. Asi něco s hlavou.

Za komunistů šlo 40 let všechno do prdele...
Dnešní vláda zná evidentně zkratku.
Čas: 2016-03-14 17:37:59 Autor: PeTaX Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Když pomineme primární orientaci a všechny systémové prostředky obětované na sledování uživatelů, je tam docela obstojný program calc.exe. xD
Čas: 2016-03-14 17:44:16 Autor: PeTaX Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Stačí si položit otázku, kdo se pohybuje ve vrcholných funkcích posledních 25 let a hup!, jsme doma. Zhrzení komunisté z roku 1968 a jejich fyzičtí i duchovní potomci a následníci. Jediný rozdíl je v tom, že už se poučili, že brutální vyvlastnění výrobních prostředků se nesetká dvakrát s pochopením a že stejně státní podniky nejsou efektivní. Vymysleli proto takzvaný liberální levičáctví, nebo liberální socialismus, kde firmy mohou být soukromé (z hlediska případných ztrát), ale provoz a zisky jsou veřejné, tedy socializované.
Čas: 2016-03-14 17:46:48 Autor: Urza Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Tak zlé jako tehdy to snad ještě není.
Čas: 2016-03-14 18:10:36 Autor: Pedro Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.blogfin.cz Mail: sachyspetr v doméně seznam.cz
Mě přijde, že je to naopak. Zisky se privatizují a ztráty se socializujou.
Například energie. Zisky z dotací jdou biopalivovým a solárním baronům.
Navýšení cen energií (ztráty) jdou za námi.
Čas: 2016-03-14 18:14:43 Autor: Pedro Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.blogfin.cz Mail: sachyspetr v doméně seznam.cz
Pokus o vtip. Jsem optimista. I když poslední dobou, co den to perla.


Čas: 2016-03-14 18:57:24 Autor: PeTaX Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
To je otázka, jak se na to díváme. Pro živnostníka je to naopak. Daně musí platit i ze ztráty (tzv. pojištění), ze zisků financuje státní přerozdělování. Pokud je na hraně, nebo v minusu, už je pod hledáčkem FÚ, jako to, že negeneruje zisky. Krom daní samozřejmě financuje všechny ty hlouplacaté nápady různých předpisů - bezbariérové přístupy, pákové baterie, kulaté rohy, oddělené toalety, dělicí stěny, a stovky různých nařízení, bez kterých mu to nekompromisně zavřou (a které začasté ani neplatí, což ale úředník neví). A pokuty a penále navrch.
Na druhé straně jsou ty zmíněné subjekty, které to mají naopak. Ztráty se socializují, dotují a jinak sanují z veřejných peněz.
Ty energie jsou přesně ukázkou z toho druhého košíku.
Čas: 2016-03-14 19:52:42 Autor: Pedro Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.blogfin.cz Mail: sachyspetr v doméně seznam.cz
Téda, popsal jste to dost nelítostně xD

Raději se na to dívám tak, že
aspoň půlku pojištění vymáčknu zpátky na důchodu.
daně jako řádný živnostník optimalizuji :)
Ten zbytek u mě nebude nic extra příspěvek.
Čas: 2016-03-15 22:37:25 Autor: cerno (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
http://bugemos.com/?q=node/517
:-P

Nevím, kterého blba napadlo, že je jakýmkoli způsobem prospěšné každých pár let měnit GUI, a to od zlého k horšímu. Proč nemohlo zůstat ve widlích GUI NT 4, alespoň pro nás, co potřebujeme i pracovat?? To be fair, Unity je stejná katastrofa.
BTW UNIX here, s OpenBoxem (nakonfigurovaným značně atypicky, vycházeje z původních myších shortcutů TWM, s dodatečnými Motiffovskými klávesovými shortcuty, plus shortcuty, které patrně na žádném jiném počítači na zeměkouli nejsou).

Abych se vrátil k otázce: Já požaduji od systému, aby se přizpůsobil svým ovládáním a ostatními vlastnostmi mě, a tak nějak nemám zájem se přizpůsobovat systému, který někdo navrhl s představou, že jeho způsob, ehm, hraní si (zdráhám se použít slovo "práce") je jediný správný, který musí všichni ostatní přijmout a napodobit. Systém, který mi nenabízí plnou kontrolu, je pro mě podřadný.

(Jiná věc je šmírování microsoftu na lokálních discích i jinde, to ale bylo, myslím, již dostatečně probráno povolanějšími.)

Čas: 2016-03-14 09:28:01 Autor: Vlach (neregistrovaný) Titulek:
Red Hook pise:
"paní ministryně Marksová, která je ministryní proto, že tak může nasrat mnohem víc lidí, než když by třeba seděla za kasou v Lidlu..."
Čas: 2016-03-14 09:31:00 Autor: PeTaX Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
To je naprosto přesné!
Čas: 2016-03-14 09:49:07 Autor: Urza Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
ROFL xD
Čas: 2016-03-14 12:21:21 Autor: morbid Titulek:
Web: neuveden Mail: morbid v doméně post.cz
Já jsem se zařekl, že tuhle její, určitě ne poslední, kravinu nebudu komentovat.
Ale na FB jsem napsal:
"Kráva Marksová je důkazem, že demokracie není zárukou svobody."
A samozřejmě to spousta lidí nepochopila a začala mi vysvětlovat, jak je demokracie jediná možnost a nic lepšího nemáme. Jako kdybych tvrdil opak :-)
Čas: 2016-03-14 12:47:41 Autor: PeTaX Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
On se ten Churchill cituje a překládá všelijak, ale ta původní fráze prý měla znít: „Demokracie je nejhorší způsob vlády, s výjimkou všech ostatních, které jsme vyzkoušeli.“ Zejména ta poslední větička v těch překladech obvykle nebývá.
Čas: 2016-03-14 13:50:41 Autor: Urza Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Já myslím, že demokracie je sračka a je to sice to, co máme teď, ale rozhodně ne to nejlepší, co mít můžeme a to ani v rámci státu.
Čas: 2016-03-14 13:50:56 Autor: Urza Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Navíc nesouhlasím ani s tím.
Čas: 2016-03-14 19:29:19 Autor: marek28 Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
No bacha, poučení o bezpečnosti je veledůležité, tam jsem se dozvěděl, že když chodím, tak mám koukat kam a že nemám lít vodu do el. zásuvek. :)))
Čas: 2016-03-14 22:34:42 Autor: Urza Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Díky za varování, já jsem zrovna šel zalít zásuvku, ale že jste mi to řekl, tak na to kašlu xD
Čas: 2016-03-15 22:42:56 Autor: cerno (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Jj, a taky ta požární bezpečnost, to si musím pořídit ještě jeden hasící přístroj, větší, a pokud možno halonový, a až přijde kontrola, tak ji s ním bacím přes hlavu, to bude určitě to nejsprávnější použití podle záškodníku práce.