Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Lazarus
Čas: 2016-05-10 00:00:02

Povinná vojenská otrocká služba

ČT24 na své zdi sdílela video z celoevropského průzkumu, který mapuje evropskou generaci. Jedna z položených otázek byla, zdali by měla být zavedena povinná vojenská služba pro muže a pro ženy. Pomiňme odpovědi dotazovaných ve videu, zajímavější byly názory lidí v diskusi. Největší zájem z hlediska počtu lajků měl tento komentář: „Rozhodně bych zavedl povinnou vojenskou službu. Ne pro ženy, ale jen pro muže, a když ne na rok tak šest měsíců určitě. Spousta mladých kluků to potřebuje jak sůl!!!“

Znovu se objevují názory, že jedině vojna z hipsterkých a ženštilých mladíků udělá pořádné chlapy. Pomiňme to, že vojnu spousta lidí pamatuje jako místo nejen fyzické šikany, ale také psychického útlaku, které člověka ovlivnilo často na celý život. Místo „chlapů“ se tak z lidí stávaly trosky s řadou problémů. Primární a nejdůležitější však je, že se znovu do popředí dostávají kolektivistické názory, že člověk je fakticky ve vlastnictví státu, který ho může pro realizaci svých vlastních záměru zotročit na šest měsíců či rok. Místo vztahu klient (daňový poplatník) – poskytoval služeb (stát) je vytvářen vztah otroka a vládce. Člověk se vojnou stává podřízenou, psychicky vydeptanou osobou, které je potřeba zničit jakoukoliv individualitu s tím, že se má podřídit „společenským zájmům“ – tedy názorům svých vládců.

A koneckonců představa, že jsem povolán hercem a loutkou Martinem Stropnickým, abych chránil zájmy Agrofertu, je skutečně děsivá.

Takže všichni zmrdopříznivci povinné vojenské služby – polibte si prdel.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Čas: 2016-05-10 07:40:08 Autor: velkej Ká Titulek: To je prostě komoušství
Web: neuveden Mail: neuveden
Nejhorší je hlavně ta samotná věta "potřebují to jako sůl". Ta vysvětluje všechno: pořád tu jsou lidé, kteří chtějí rozhodovat o potřebách těch druhých. Žádné "já potřebuju, tak si to obstarám", ale "on potřebuje, tak mu to nařídím". Přesně takto chtěli komunisté vytvořit ten komunismus - každému podle jeho potřeb, ale o těch potřebách bude rozhodovat Strana, protože jinak by lidé potřebovali všechno možné a nebylo by nic (ono by stejně nebylo nic ani tak, ale nechme jim pro tento argument tuto iluzi). Nejsou to uprchlíci, není to Rus, Žid, Američan, Japonec, jsou to tito lidé nadřazující svoje potřeby (potřebu silné armády, potřebu chlapů ve společnosti) potřebám druhých, kteří jsou ohrožením našich svobod - ano, mohou si podat ruce s osobami, kteří zde tak zoufale potřebují uprchlíky, ať už z jakýchkoliv důvodů.
Čas: 2016-05-10 07:40:39 Autor: marek28 Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Když vojna prý dělala tak drsné chlapi, jak to, že tito vychovali tedy ze svých mužských potomků zšenštilé hošíky?

2) Kdyby se každý člověk, který posílá jiné do armády, sám do armády přihlásil, má armáda tolik rekrutů, že by nevěděla co s nimi. :)

3) Stát, který nutí své občany za něj umírat, si obranu nezaslouží.
Čas: 2016-05-10 08:26:57 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Možná předpokládají, že převýchovu jejich synů na drsné chlapy pro ně zajistí vojna, stejně jako se to stalo s nimi.

2) No, co myslíš :) Sami by samozřejmě do vojny nechtěli. Oni ji nepotřebují, oni jsou ti drsní chlapi. Nebo gaučoví generálové - ti jsou ještě drsnější.

3) Státu, za který nechtějí lidé umírat, nic moc jiného nezbývá. Což jen ukazuje naprostý zmrdizmus konceptu státu - lidé existenci konkrétního státu nepřikládají takovou váhu (možná protože by onen stát v případě porážky byl nahrazen jiným, podobně zaslíbeným různým zmrdům, takže by se nic moc nezměnilo).
Čas: 2016-05-10 11:06:52 Autor: marek28 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Čímž přiznávají, že teda drsní chlapi nejsou, protože opravdový chlap přece dokáže vychovat vlastní dítě. :D

2) Jak jinak. A co jsem si tak omrknul takto komentující osoby na Facebooku, v podstatě se jedná o čtyři skupiny lidí - vojáky z povolání, tedy gumy, ženy, kterých se to netýká (to se to pak kecá), pupkáči okolo 40-50, kteří tam nemůžou, protože by se přes pupek nevešli do zákopu a nakonec agresivní vyholená hovada, která se nejspíš nejvíc těší na to, že tam budou moci někoho šikanovat.

3) Tak tak. Co dodat.
Čas: 2016-05-10 14:16:09 Autor: LWG (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
1) Protože je u nemalého procenta nevychovávali sami (případně nevychovávali vůbec)?

(Dopad asteroidu je jednou možná, zatím co dopad rozpadlých nebo polofunkčníh rodin tu máme teď a tady).
Čas: 2016-05-10 08:59:48 Autor: PeTaX Titulek:
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Smyslem jakékoliv povinné vojenské služby je výcvik v obsluze nějakého vražedného systému jen okrajovou záležitostí.
Hlavním cílem je vygumovat z myslí lidí pud sebezáchovy a racionálního úsudku a nahradit jej slepou a otrockou poslušností.
Ať už jde o válku agresivní, nebo obrannou, vždy je potřeba vycvičit dostatečné množství masa, které bude slepě plnit rozkazy nějakého frustrovaného lempla, který má na rameni jen o jednu čárku více, než ti, které ovládá pod hrozbou trestu a pofidérní ztráty tzv. cti.
V případě vytvoření vhodné situace pro válku je pak primárním cílem prefabrikace a vykreslení nějakého nepřítele (ať už domnělého, nebo reálného), vždy s využitím jednak masivní propagandy a psychologické manipulace, jednak s využitím kolektivní viny.
Je přece nepřijatelné, aby si vojáci dvou armád sedli společně někde v zákopu a společně nadávali na své i cizí generály. To by bylo rychle po válce.
Čas: 2016-05-10 09:09:08 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Přesně tak. V té diskusi na FB i zaznělo: "Teď už chápu, kde se v generaci 30+ bere tolik lidí bezmezně obdivujících/potřebujících nějaké vůdce."

Stejně mě ale děsí ten častý názor, že mladým chybí respekt atd. A starým ne? V těch diskusích je to samé kopání do mladých, absolutní nerespekt k nim. Nezdálo se mi, že by sami povinní službovači měli to, co podle nich schází těm druhým. Zajímavé je, že jsem tam nezahlédl názor (možná jen čtu zrbkle, a třeba to tam je): "Poslal bych svého syna na vojnu." Všichni tam furt mluví o jakýchsi mladých, ale kdo to teda je, když ne jejich děti? Bylo by zajímavé jim tu otázku "Poslal bys svého syna na vojnu?" položit... a pak jim vmést do ksichtu, že jsou špatní rodiče, když nevychovali dítě v drsného chlapa s respektem, jak přece oni tak strašně chtějí ze svého potomka mít.
Čas: 2016-05-10 09:14:52 Autor: PeTaX Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Já (soudě dle mých příbuzných) bych řekl, že ten problém poslat na vojnu vlastní děti nemají.
Čas: 2016-05-10 09:32:35 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Možná protože si plně neuvědomují, o co všechno jde. Jen pro začátek selhání výchovy a naprostý nerespekt k tomu mladému člověku. Viz můj jiný příspěvek.
Čas: 2016-05-10 09:08:00 Autor: Szaszián Titulek: Poptávka po chlapech
Web: neuveden Mail: neuveden
1)Znovu se objevují názory, že jedině vojna z hipsterských a zženštilých mladíků udělá pořádné chlapy.

- Nemůžu si pomoct, vždy se mi tato poptávka po pořádných chlapech jevila jaksi homosexuální…

Což skvěle zobrazil Miloš Forman zde: https://www.youtube.com/watch?v=S0sjn2m47T8
Čas: 2016-05-10 11:10:26 Autor: marek28 Titulek: Re: Poptávka po chlapech [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak což o to, kdyby jim někdo popsal třeba sparťanské válečníky, ale neřekl by jim, že jde o Sparťany, tak by je odsoudily jako šamponky a teplouše. Přece voják se v armádě neučí básničky a nelaská se s ostatními chlapci. A to se ve spartské armádě dělo. :)
Čas: 2016-05-10 11:30:48 Autor: Tomáš Macháček (neregistrovaný) Titulek: Re: Poptávka po chlapech [↑]
"Kanec, frája, mariňák, bedna a tvrdej chlapák před lidmi, a za zavřenými dveřmi se bude producírovat v taftové róbě, usrkávat Baileys a švihat sluhu bičíkem" :-D
Čas: 2016-05-10 11:33:30 Autor: marek28 Titulek: Re: Poptávka po chlapech [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No přesně! :D
Čas: 2016-05-10 09:12:36 Autor: PeTaX Titulek:
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
A zapomněl jsem dopsat: to volání po povinné vojně ze strany rodičů (a velmi často matek) je znakem selhání výchovy. Napíšu to přesněji: zejména matky mají velmi zakořeněný ochranitelský pud a bohužel, velmi často, v sobě nedokážou v potřebný čas přetrhnout tu pomyslnou pupeční šňůru.
Jinými slovy: místo aby matky v osmnácti/dvaceti letech sbalily chlapečkovi kufr a poslaly jej do světa starat se sám o sebe, opečovávají svého bobánka ještě dalších deset let i více. V tomto jim ta povinná vojna tu resekci poněkud usnadnila.
Dalším z důvodů je samozřejmě rozpad a zpochybnění klasického konceptu rodiny, což je (mj.) dílo právě komunistů, nebo kolektivistů obecně. Matky se dnes velmi snadno rozvádějí, leckdy jde o velmi snadný způsob obživy, kdy muži až na malé výjimky, se stávají jen zdrojem transferu finančních prostředků. (Nechci pro tento okamžik řešit míru zavinění.) A po rozvodu pak lpí na dětech přehnanou, až opičí láskou, prohlubují tím nezdravou fixaci na ně a (svým způsobem) se obávají okamžiku, kdy děti z hnízda vystřelí. (A mnohokrát jsou doloženy případy, kdy děti, které se osamostatnily, doslova obtěžují, dožadují se pozornosti, vydírají apod.
Ale to už jsme tematicky jinde, než u povinné války, takže rozvedení detailů „muset ležet nechat být“.
Čas: 2016-05-10 09:31:19 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Když já právě nevím, jestli po tom volají rodiče. Ono se furt volá "mladí jsou zženštilí", "mladí nemají respekt", "mladí nejsou drsní chlapi", ale kdo přesně ti mladí jsou? Opravdu je to volání "můj syn je zženštilý", "můj syn nemá respekt", "můj syn není drsný chlap"? To bych asi šel a rozflákal rodičům hubu (ne snad proto, že bych chtěl dokázat, že jsem drsný chlap, který není zženštilý, ale proto, že svými názory ke mně neprojevují ani ň respektu). Jsou to vůbec něčí rodiče, kdo volají po povinné vojně? Opravdu se najde rodič, který je schopen postavit se před zrcadlo a prohlásit: "Můj syn je zšenštilý, nemá respekt k autoritám a není to drsný chlap. Pošlu ho někam, kde na něj budou řvát a budou ho šikanovat, aby se dík tomu stal lepším člověkem. Považuju to za nejlepší pro svého syna a je to zcela v souladu s mou životní filosofií." Já pevně věřím, že nenajde, i když lidi jsou různé a na tomhle světě by mě ani tohle nemělo překvapovat.
Čas: 2016-05-10 09:47:05 Autor: Lojza Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Prosim te, takovejch rodicu je...Osobne znam dost takovejch, kteri by presne tohle rekli. Predpokladam, ze tema mejma pocinaje...
Btw, ted mame doma takovy legracni pripad - manzelka ma "kamaradku" (nekde se potkali a netuse niceho zleho ji na sebe dala kontakt), ktera ma 2 lety dite. Asi tak 100x denne manzelku otravuje stylem "ale on si jeste neumi zavazat tkanizky, je to normalni? co mam delat? Jsem tak bezradna!!!" Ted ji napadlo, ze to vlastne ma reseni - vsechno to dite maj naucit ve skolce. Takze ted ta zenska neotravuje jen manzelku, ale otravuje i ucitelku ze skolky, jak je mozny, ze to to jeji dite neuci a ze teda to dite da priste do jine skolky, kde ho to naucej.

Prisaham, ze si to nevymyslim...
Čas: 2016-05-10 09:57:40 Autor: PeTaX Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Ale to přesně píšu někde výše: absolutní selhání rodiny a výchovy. Kolektivističtí rodiče vzešlí z kolektivistických rodičů.
A z toho plynoucí role státu — opatrovatele. Sami rezignovali na výchovu dětí a očekávají (a vlastně právem), že děti jim vychová školka, škola, vojna, stát. (Ne)dospělí rodiče (ne)vychovávají vlastní děti.
Čas: 2016-05-10 10:15:18 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
K těm tkaničkám. Z mého pozorování zvládá tuhle jemnou motoriku na zavázání tkaniček málokteré tříleté dítě, natož dvouleté dítě. Jsou tři možnosti:
- Zavazovat boty dítěti (to se ale tím pádem nic nenaučí).
- Nechat je to naučit samo, např. od někoho věkově blízkého (starší sourozenec, starší dítě ve školce).
- Pořídit dítěti nezavazovací boty (např. utahovací na suchý zip).
Pro takhle malé dítě, které má co dělat s jemnou motorikou a je dost neobratné, je dle mého názoru nejlepší ta třetí možnost - ušetří čas sobě i dospělému; procvičování jemné motoriky má být hrou, ne něčím, co zdrží hned dva lidi (a v případě školky další hromadu velmi netrpělivých lidí čekajících) na několik minut od těch podstatných činností. Pokud někdo začne řvát, že ta mládež je zhýralá a méně schopná než ta předchozí generace, je nejlepší dotyčného uzemnit tím, že před sto lety byly děti zásadně bosy.

A jinak ta kamarádka je nesvéprávná píča, to bez pochyb.
Čas: 2016-05-10 10:20:37 Autor: PeTaX Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Ono můžeme klidně použít i velmi prastarý výrok: „O tempora, o mores“, protože minulým generacím se ta současná zdá být zkaženou až do morku kostí už pár tisíc let. ;-)
Čas: 2016-05-10 12:04:47 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To souhlas. On svět jde do prdele kontinuálně, ale ne tím, že by byly horší a horší děti. Jsou prostě jiné než my, mají svůj pohled na svět. Důležité je přijít si na to, že v našich vzpomínkách na dětství je pohled dítěte, ne dospělého; a ty pohledy jsou různé (z různých důvodů) - ve vzpomínkách mých bude skvělé dětství a ve vzpomínkách mého rodiče bude, že jsem strašně zlobil. Tohle je pro mnohé lidi strašně těžké pochopit a oddělit od sebe. Takže ty povzdechy o mládeži slýcháme pořád.
Čas: 2016-05-10 13:18:15 Autor: PeTaX Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
(y)
Čas: 2016-05-10 15:50:55 Autor: Tomáš Macháček (neregistrovaný) Titulek:
Tak jsem narazil na trochu lidové tvorby :-)Všichni sou už v Německu,

allah akbar ja taky du,

jak dojdu spustim pěknou rotyku,

tak se to dělá dole v Bavorsku.

Kde je Achmed, co krýt mě měl,

Asad mu moc neseděl,

zahodil svoji starou občanku,

a šel si radši hrábnout na Němku.
Čas: 2016-05-10 15:51:44 Autor: Tomáš Macháček (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Ahmede, ty černej ptáku
táhni zpátky do Iráku
V Evropě jsi narazil
marně žádáš o azyl
Čas: 2016-05-10 19:58:56 Autor: Antiurza (neregistrovaný) Titulek: :D
Urza je bezrukej pedal :D
A ten klid tady.
At mu ta ruka navzdy uhnije.
Čas: 2016-05-10 20:26:04 Autor: banana (neregistrovaný) Titulek:
Jako bývalý příslušník musím říct, že povinná vojenská služba je nesmysl. Vojenské řemeslo se hodně změnilo a i základní funkce si dnes musí osvojit velké množství schopností, dovedností a znalostí, což vyžaduje aktivní přístup. Lidé, kteří jsou vojáky z donucení šlo použít v socialistické vojenské doktríně, kdy stačilo aby voják věděl z kterého konce střílí puška a uměl vyrazit na steč. Dnes se z člověka stane plnohodnotný voják cca po dvou letech výcviku, pokud sám nebude chtít, tak nikdy.