Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Urza
Čas: 2016-07-14 00:00:02

Dva stupně drzosti

Ministryně pro místní rozvoj (to je zas jednou funkce) Karla Šlechtová vyvěsila na svůj facebookový profil srdceryvný příběh o tom, kterak se vydala na barokní koncert k výročí Karla IV. do jakéhosi kostela, odkud ji údajně vyhodil farář, protože dotyčná prosazuje zdanění církevních restitucí; dotyčná žádá vysvětlení od církve, proč diskriminuje ministra české vlády, a odvolává se přitom na demokracii. Ponechme nyní stranou, zda je to vůbec pravda, neboť se ukazují nějaké nesrovnalosti v datu a místě, na které když někdo poukáže, jeho komentář záhadně zmizí; předpokládejme však nyní, že se to skutečně stalo přesně tak, jak ministryně popisuje. Kdyby to tak bylo, jedná se ze strany církve vážně o něco tak hrozného a odsouzeníhodného? Co se vlastně stalo?

Stát vzal církvi majetek, což bylo po dlouhých letech nakonec uznáno jako chyba, v důsledku čehož padlo rozhodnutí uloupené statky vrátit; z této transakce si však stát chce část násilím vzít (zdanění restitucí), což odůvodňuje kreativně tím, že výpalné vybírá i z ostatních transakcí – to je první stupeň této drzosti. Druhý stupeň pak představuje, když se představitelka zastánců a propagátorka této loupeže diví, že jí oloupený nechce zdarma zahrát na svém pozemku; a přichází na řadu fňuk o tom, jak církev diskriminuje a v demokratické zemi odmítá pustit na koncert ministra české vlády, jako kdyby to měla být nějaká povinnost. Nejhorší na celé věci je, že dotyčné vůbec nedochází absurdita celé věci, neboť v jejích očích loupež není loupeží, je-li legislativně posvěcena, a ten, kdo organizuje koncert, nesmí nikomu zakázat vstup, protože diskriminace (je špatná, ááno) a také „se to prostě nedělá“.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Čas: 2016-07-13 22:09:09 Autor: velkej Ká Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Kéž by se takto k těm kurvám chovalo víc lidí. Tím nehájím církev, sama má asi tak tunu másla na hlavě a hromady hříchů a životů na svědomí; ve vztahu církev-stát se na to dívám jako dog eat dog. Ale ve vztahu kdokoliv-stát... jej! Jen houšť, a větší kapky.
Čas: 2016-07-14 05:13:32 Autor: gregoryMc Titulek: Místní rozvoj Karly šlechtové
Web: neuveden Mail: gregor v doméně dieselplus.cz
Karličko, Karličko, vona taková diskriminace učí lidi se slušně chovat a nebrat co ti nepatří...takovej místní osobnostní rozvoj Karly Šlechtové ...
Čas: 2016-07-14 06:43:38 Autor: Tomáš Fiala Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
On má někdo právo vstupu na cizí soukromý pozemek? Můžu považovat za neslušné, za pitomé za ..., za ..., za ..., pořádat koncert zdarma na své zahradě/ve své nemovitosti a pak selektovat, koho tam pustím a koho ne, ale neexistuje žádné takové právo.
Čas: 2016-07-14 07:42:56 Autor: Adraynnith Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: adraynnith v doméně gmail.com
Vsak brzo vymysli kvoty, kolik cizich lidi clovek musi pustit na svou party na sve zahrade...
Čas: 2016-07-14 11:26:02 Autor: marek28 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Pokud párty na zahradě nebudou zakázány. To přece nejde, aby si lidi vzájemně nabízeli jídlo, neví ani pořádně, co je tam za alergeny a minimálně by měli mít nějaký certifikát, že skutečně ví, jak skladovat potraviny!
Čas: 2016-07-14 07:39:13 Autor: PeTaX Titulek:
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
…diskriminuje ministra české vlády, a odvolává se přitom na demokracii
To, že je nevoleným vedoucím nějakého státního úřadu z ní snad dělá nadčlověka?
A jak to probůh souvisí s demokracií, která je jen a pouze mechanismem redistribuce moci?
Čas: 2016-07-14 07:59:31 Autor: marek28 Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Správně. Jen hezky ostrakizovat politiky, jen jim hezky vytvořit nepříjemné ovzduší, ať vidí, že je nesnáší čím dál tím víc lidí.
Čas: 2016-07-14 09:33:46 Autor: Vlach (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Čas: 2016-07-14 09:36:10 Autor: Vlach (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Brexit je pry vitezstvi pravdy a lasky nad lzi a nenavisti
Čas: 2016-07-14 08:20:59 Autor: Vlach (neregistrovaný) Titulek:
Na Karlovarskym festivalu taky nejake spravne kocce zasedl Sobotka misto a ona ho nekompromisne vyhodila! A nebyla to cizinka.Treba se blyska na lepsi casy.I kdyz ted vymysleli,ze za jejich urazku vyplaznete 10 tis pokutu.Oni asi fakt nechapou,ze se blizi podrzce
Čas: 2016-07-14 10:32:24 Autor: Vlach (neregistrovaný) Titulek:
a Szasziku,jestli to ctete-to deleni pravice na lobertariany,konzervativce,minarchisty....echt a neecht,to znici tu silu,ktera tlaci vrata doPrava.Je jedno jak silne,ale smerem proti utlacitelum zLeva.Pravice mi treba taky pripada jako nutnost neustale drzet zkrouceny praseci ocas narovnany.Chce to usili,protoze zkrouceny se drzi bez prace,sam od sebe.Levice je lenost,poddani se zemske pritazlivosti...
No to podobenstvi trosku kulha,protoze pravice by mela byt prirozenost proti levici,ktera je umely,nesystemovy konstrukt.

Nekomu se hodi,rozdelovani a nebo odvedeni pozornosti slovickarenim(zednici,rukari...).Tohle troskareni rozbiji i Svobodne
Čas: 2016-07-14 12:06:18 Autor: Szaszián Titulek: Re: No čtu to… [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1. Není to ale nic moc. Vy říkáte pouze: "Levice je zlo". A co je ta levice? To, co je špatné. A dál: "Pravice je dobro". Co je ta pravice? To, co je dobré. Vaše myšlenka je, že dobro je dobro a zlo je zlo. To jsou věci… Nebo říkáte ještě něco jiného?

2. Nekomu se hodi,rozdelovani a nebo odvedeni pozornosti slovickarenim(zednici,rukari...).Tohle troskareni rozbiji i Svobodne

- Někdo chce přesné a jasné myšlení; někdo chce vybudovat obhajitelnou, tj. konzistentní, myšlenkovou konstrukci. A proč? No právě aby měl něco víc, než to Vaše "dobrý je dobrý a špatný je špatný". Aby svá tvrzení měl něčím podložené, aby z něčeho vyplývaly.
Mluvím spíš za sebe; předpokládám, že diskuze u Svobodných je spíš ubohá.

3. Levice je lenost,poddani se zemske pritazlivosti...
No to podobenstvi trosku kulha,protoze pravice by mela byt prirozenost proti levici,ktera je umely,nesystemovy konstrukt.


- No, vidíte: 5 vět a už si odporujete. To je proto, že nepřemýšlíte a pouze opakujete "pravice dobrá, levice špatná".

4. Levice je lenost,poddani se zemske pritazlivosti...

- Už jste si to sice vyvrátil sám, ale… Co 40 let komunismu? To byla lenost anebo pravice?

5. Pravice mi treba taky pripada jako nutnost neustale drzet zkrouceny praseci ocas narovnany.Chce to usili,protoze zkrouceny se drzi bez prace,sam od sebe.

- No, to jsou ty Vaše věty… Jak tomu mám rozumět? Že ten Váš pravicový stát bude lidi do něčeho nutit? Do čeho? Jakým právem? Proč to je lepší než levice, která taky donucuje? A máte zde diskuzi, "slovíčkaření".
Čas: 2016-07-14 12:41:39 Autor: Vlach (neregistrovaný) Titulek: Re: No čtu to… [↑]

ok,Szasz,
od toho jste tady vy,perfekcionalisti,abyste delali presnou urednickou praci.My strelci jen nahazujeme temata a bourame fraze a vy v tom pak najdete a odstranite chyby.Jen se nesmi moc detailovat-lepsi je postupovat jako nasi protivnici-libiva hesla,zkratky,namazat levicovym volicum med kolem hub,slibit nesplnitelne(i splnitelne-napr,ze dostanou platy od vyhozenych uredniku),....proste je porazit jejich zbranemi.Kampan bez servitku-jsme jako oni!
Jinak jasne,ze musime byt teoreticky dobre vybaveni neprustrelnou teorii i praxi,to souhlasim.
A ze pravo je dobre a levo spatne-to je axiom.To neodvolamm
Jak budu mit cas,odpovim na Vase otazky.Miru zdar