Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Urza
Čas: 2019-04-17 00:00:02

Reklama

Mnozí z nás berou reklamu jako nutné zlo, někteří ji dokonce chtějí omezovat či zakazovat a tvrdí, že svět by byl bez ní lepším místem, navíc se jim nelíbí, že za reklamu v konečném důsledku platí zákazník; proč tedy reklamu nepostavit mimo zákon? I když pomineme morální důvody, má reklama mimo jiné i informační přínos pro všechny, kdo jsou jí vystaveni; vždyť jak jinak bychom se orientovali v nepřeberné nabídce zboží, kterou nám kapitalističtí podnikatelé nabízejí? Už i jen sdělení na obalu výrobku, případně libovolná informace o produktu kdekoliv, je formou reklamy. Bavíme se tedy jen o míře; ale jak určit tu správnou? Inu, nechme firmy, nechť si konkurují na volném trhu; kdo bude dělat reklamy příliš mnoho, bude také přespříliš utrácet, čímž ztrácí svou konkurenceschopnost; právě fakt, že náklady na reklamu se promítají do konečné ceny zboží, je důvodem k redukci jejího množství.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Čas: 2019-04-17 08:53:33 Autor: Martin Pánek (neregistrovaný) Titulek: Zálom
Přátelé libertariáni je třeba odsoudit Luboše Záloma a i web Bawerk.eu! Jde o nepřátele libertariánství a nácky! Islám je tolerantní a svobodomyslné náboženství. Nějaká stará nevzhledná katedrála na tom nic nemění. Beztak byla státní.
Čas: 2019-04-17 10:17:12 Autor: Tomáš Fiala Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Já chápu, že Urza nechce tohle fórum omezovat. Bylo by však vhodné se zamyslet nad tím, zda je opravdu tak libertariánské nechat tady zasírat diskusi skutečnýma nesmyslama typu lžiMartin lžiPánek.
Čas: 2019-04-17 10:40:48 Autor: Martin Pánek (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Cože vy souhlasíte se Zálomem a Bawerk.eu?
Čas: 2019-04-17 10:42:45 Autor: Martin Pánek (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Jste vy sám Fiala? Nejste, sám jste se tu k tomu před časem přiznal! Já znám skutečného Tomáše Fialu z Ústí n. Labem. A to nejste vůbec vy.
Čas: 2019-04-17 12:39:44 Autor: Václav Havel (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Liberální libertarián je jako slepý řidič, musí se spoléhat na přistroje, ale realitu nikdy nepozná. Bezbřehý liberalismus, který Pánek někdy předvádí (s oblibou to Martin Pánek dělá s homosexuály), nemá nic společného s libertariánstvím. Já osobně souhlasím s Zálomem a s Bawerk.eu, oba subjekty nabízejí vyníkající a fakticky správný obsah.
Čas: 2019-04-17 12:49:54 Autor: Milan Hnilička (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Pro upřesnění - úspěšný libertarián by měl být v jádru duše xenofóbní rasistický homofóbní minarchista a misogyn, jedině tak dosáhne na volném trhu nejlepších výsledků. Když si odmyslíte kvóty, směrnice, regulace, dotace a kvalitativní rozdíly v pracovním životě ženy a muže a etnických skupin, není na tom z pohledu podnikatele nic špatného a jedná se opravdu nejlepší možný volnotržní model ekonomického subjektu.
Čas: 2019-04-17 13:35:18 Autor: Jan Duha (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Pokud někdo nesnáší gaye, uprchlíky nebo Romy, tak je hovno anarchista, protože podporuje útlak menšiny většinou a vytváření hierarchií.
Čas: 2019-04-17 14:22:20 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Pokud někdo nesnáší menšiny, ještě to nutně nemusí znamenat, že to není anarchista a že podporuje útlak menšiny většinou. Může třeba jenom chtít ty menšiny, které nesnáší nepouštět na svůj pozemek.
Čas: 2019-04-17 15:28:10 Autor: Martin Pánek (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Souhlas. Navíc výzkumy ukazují, že černoši a muslimové mají větší sklon k tomu být libertariáni než bílí Evropané.
Čas: 2019-04-17 20:43:00 Autor: Drahomír Šlukner (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Prdlajs Pánku, drtivá většina jich volí v USA demokraty, čmoudové v UK volí zase Labour, což jsou liberální neomarxisti a s anarchismem mají asi tolik společného jako tvoje levá noha s kopytem od krávy.
Čas: 2019-04-17 22:24:32 Autor: mmister (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Někdo tu o mě mluvil?
Čas: 2019-04-17 10:18:25 Autor: Enemy (neregistrovaný) Titulek: Propagace
Všimli jste si někdy kolik reklam má EU? Dokonce její reklama je povinna pokud využijete nějaké dotace pro vaši firmu musíte postavit před firmou ceduli která propaguje a uctívá EU... šílený
Čas: 2019-04-17 10:40:30 Autor: norbertsnv Titulek: Re: Propagace [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Má ich veľa, ale aj tak menej ako uškriekaný zelený mimozemšťan :-D.
Čas: 2019-04-17 10:58:25 Autor: Lojza Titulek: Re: Propagace [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To bych si troufal tvrdit, ze neni pravda
Čas: 2019-04-17 11:51:49 Autor: Glande Titulek: Re: Propagace [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Hlavní rozdíl je v tom, že ten uřvanej ufon je v reklamě, která je placená z dobrovolné směny zboží které si lidi v Alze kupují. Kdežto ten modrožlutej sajrajt se musí povinně vystavovat a je placen z pod hrozbou násilí vybraných daní.
Čas: 2019-04-17 14:22:08 Autor: poslední (neregistrovaný) Titulek:
zajímalo by mě, jak by probíhala reklama tam, kde je dnes zakázaná. U takového pohřebnictví například. Nejlepší cílenou reklamu by si samozdřejmě dávali do domovů důchodců. Bylo by to pak dosti nepříjemné chodit okolo takovéto reklamy každý den. obzvlášť v sedmdesáti.

Největší problém ale vidím u eutanázie. Prodejce/výrobce si udělá reklamu na svoje injekce a tím by mohl pár lidem pomocí při rozhodování.

Není tedy lepší tohoto obchodníka s injekcemi omezit?
Čas: 2019-04-17 14:40:54 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jak konkrétně by vypadala reklama na volném trhu v nějak zvláštních oborech, jako je třeba vámi zmíněné pohřebnictví, nemám tušení. Dokážu si domyslet, že podnikatelé, kteří by svou reklamou odpuzovali zákazníky by možná až bankrotovali a ostatní podnikatelé v oboru by jejich reklamní chyby s největší pravděpodobností neopakovali. Obávám se, že majitel/provozovatel penzionu pro staré lidi by měl tak nepřeberné množství možností reklamy pro tuto cílovou skupinu svých stálých ubytovaných zákazníků, že by musel být permanentně ožralý a sjetý (současně), aby sám své i potenciální klienty (= vlastně nájemníky) odrazoval reklamou na rakve a náhrobní kamení. Reklama se navíc nikam neumísťuje jen tak. Ten kdo ji chce zadat, má vždycky nějakou smlouvu s majitelem/provozovatelem toho kterého reklamního prostoru. I ten si dává pozor, aby neuveřejnil ve svém prostoru zjevně hnusnou reklamu (byť nezodpovídá za její pravdivost). Mohl by si odradit své stálé zákazníky, kteří se u něj ubytovávají, kupují si jeho časopis apod., aniž by je zveřejněné reklamy zajímaly, ale pohled na takovou reklamu by je zhnusil a odradil od dalšího nákupu.