Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Urza
Čas: 2017-03-27 00:00:02

Internet či elektřina být mohou, EET musí

Na základě toho, že většina lidí disponuje připojením k Internetu, Babiš zavedl plošnou povinnost evidovat tržby; ta se bohužel týká i té menšiny, která si to musí nějak zařídit. Kupříkladu taková zřícenina hradu Cimburk se nachází v hlubokých lesích, kde nemají nejen Internet, ale dokonce ani elektřinu; stát však zavelel, takže poddanému nezbývá než se podřídit. Konektivita sama o sobě není až takový problém, elektřina ano; do zříceniny tedy bylo nutno pořídit agregát a natahat tam kanystry paliva, v důsledku čehož je celá pokladnička vyšla na nějakých šedesát tisíc – zdražení vstupného pak byla určitě náhoda, protože ty dvě věci zjevně nesouvisejí. V souvislosti s podobnými případy mě vždycky baví, když někde Babiš vykřikuje, jak je zřízení EET zanedbatelná částka; jistě, pro drtivou většinu lidí může být, to však není ospravedlněním pro brutální šikanu té menšiny, ač na tom stojí demokracie.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Čas: 2017-03-27 19:26:34 Autor: Tenente (neregistrovaný) Titulek: Cimburk
Ten Cimburk, tak to bude tzv. Nový Cimburk v Chřibech. On je totiž ještě jeden u Městečka Trnávka, ale tam nic nevybírají.
Čas: 2017-03-28 03:12:18 Autor: Michal (neregistrovaný) Titulek: Narovnani trzniho prostredi
Tss, ty nevydis to narovnani trzniho prostredi? Jak by k tomu prisel takovy restaurant Lihovar na Capim hnizde, ktery take musi mit elektrinu a internet a poctive eviduje? :D
Čas: 2017-03-28 10:37:40 Autor: Adraynnith Titulek: Vstupné raději zrušit
Web: neuveden Mail: adraynnith v doméně gmail.com
Někde jsem četla (už nevím, o jakou instituci šlo, jestli to byl tento hrad a nebo něco jiného), že by se vyplatilo místo pořízení EET vstupné raději úplně zrušit.
Nepodařilo se mi to dohledat, tak nevím, jestli to nakonec udělali nebo se o tom jen uvažovalo.