Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Urza
Čas: 2017-03-31 00:00:02

Volby 2017: Další zásah do vlastnických práv

Předvolební kampaň se bude letos poprvé řídit poslední novelou volebního zákona; šéf Úřadu pro kontrolu hospodaření politických stran Vojtěch Weiss prohlásil, že kdo si chce na vlastní (!) plot, do výlohy či okna vylepit vlastní (!) plakát s politickou tématikou (tedy nejen propagaci politické strany či hnutí, ale také její hanění), musí se registrovat do fízlovací databáze jeho úřadu – kdo tak neučiní, bude sankcionován pokutou ve výši deset až sto tisíc korun. Ta registrace též není žádný med, člověk k ní buď potřebuje transparentní účet, webové stránky a další náležitosti, nebo jej musí zaregistrovat politická strana; toto zejména postihne ty, kdo nechtějí dělat kampaň, nýbrž antikampaň (třeba různí hateři Babiše); přemýšlím, zda se to nevztahuje i na Stoky, které sice rozhodně nejsou plakát či velkoplošné zařízení, ale nevím, zda jsou dle zákona „komunikační médium“… co si o tom myslí zdejší právníci?

A teď ve Stokách opět zavítáme do vod, kde se vyskytují věci, jež by byly k smíchu, kdyby však nebyly k pláči: Místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU) prohlásil: „Interpretovat zákon tak, že každý, kdo si umístí na plot transparent, se musí nahlásit jako podporovatel, mi připadá zvláštní.“ Šéf ústavně-právního výboru Sněmovny Jeroným Tejc (ČSSD) zase: „Není možné zákon vykládat ad absurdum a chtít po lidech, aby nemohli projevit svůj názor. [..] Ale je na úřadu, jak bude zákon vykládat.“ A víte co? Ti dva géniové ten debilní zákon schválili (a krom jejich stran ještě ANO a Úsvit – ukažme si na ně); tak tedy funguje tvorba zákonů v naší zemi (a bohužel nejen tady): Banda nekompetentních idiotů něco schválí, nějak si to představují v praxi, ale když zjistí, že jiný nekompetentní byrokrat ten zákon uvádí do praxe jinak, povzdychnou si, že je to na něm, protože „zákon je zákon“ (ano… a kde se asi bere).
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Čas: 2017-03-31 09:28:00 Autor: TaxationISTheft Titulek:
Web: neuveden Mail: enkeli33 v doméně gmail.com
Ber to pozitivně - bez zákazů mít doma na plotě volební poutač, bychom se určitě pozabíjeli a navíc, kdo by stavěl silnice.

Ok, trochu humoru po ránu...

Jinak díky za připomenutí, že KDU je kopa sraček :)
Čas: 2017-03-31 09:37:21 Autor: Rýže 58 Titulek:
Web: neuveden Mail: ryzeto v doméně gmail.com
Podle té novely pokud 90 dnů před volbami veřejně (podle výkladu toho úřadu možná i na internetu) oznámíte podporu nebo veřejně sdělíte něco v neprospěch politické strany, hnutí atd. a nebudete registrován, spácháte přestupek se sazbou od 10000 do 100000.Nebojte se. Osobně se na to přestupkové řízení moc těším....
Čas: 2017-03-31 14:37:41 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To už se v podstatě rovná cenzuře a pokud by někdo dostal pokutu za politický projev, tak to možná smete ÚS. Ad absurdum by totiž ani novináři nemohli psát o politice. I když si někdy říkám, že by to mohlo být fajn, je to jen jedna půlka politiky, které bychom se zbavili.
Čas: 2017-03-31 18:33:05 Autor: Bubik (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Když to budu vykládat expresívně, tak tak lze posoudit i výrok "kašlu na volby, nemůžu si letos mezi nima vybrat". Tím dokonce sdělím něco v neprospěch všech politických stran, co jsou na volebním lístku, takže je to ......to máme....počet stran krát 100 litrů.......5 mega? :-)
Čas: 2017-03-31 14:35:31 Autor: velkej Ká Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Zjevně pánové nikdy nenarazili na aktivního úředníka.