Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Urza
Čas: 2018-09-26 00:00:02

Svatby homosexuálů

Snad všichni libertariáni se shodnou, že stát by neměl vůbec zasahovat do sňatků (heterosexuálních či homosexuálních), prostě ať si každý své věci řeší, jak uzná za vhodné. Dnešní stav je bohužel takový, že si stát rozhodování v této oblasti uzurpuje (jako skoro vše); a mocipáni nařídili, že brát se mohou jen dva lidé různého pohlaví (dva lidé stejného pohlaví smějí své partnerství registrovat, jiné kombinace nejsou přípustné). A někteří libertariáni zastávají postoj, že když by stát neměl vůbec oddávat, rozhodně bychom neměli podporovat ani svatby homosexuálů, neboť se to více blíží stavu „žádné státní svatby“; to však nedává smysl, dokud stát v mnoha ohledech znevýhodňuje nesezdané páry před sezdanými. Manželství momentálně z čistě praktického hlediska umožňuje zmírnění některých státních regulací; a dokud tyto existují, neměli bychom možnost sňatku nikomu upírat – bez ohledu na pohlaví či počet jedinců.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Zaregistrovaný a přihlášený uživatel nemusí opisovat kód z obrázku a získá přístup i některým dalším funkcím.
Registrace je extrémně rychlá, stačí zadat login a heslo (ani e-mailová adresa není povinná).
Čas: 2018-09-26 08:08:25 Autor: velkej Ká Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Já na celé kauze nechápu jedinou věc, a doteď mi to absolutně nikdo z těch, kdo jsou proti a neustále křičí o ohrožení, nebyl schopen vysvětlit.

Jak přesně možnost, že by se i homosexuálové mohli brát, ohrožuje tradiční rodiny?
Čas: 2018-09-26 14:47:43 Autor: Glande Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No to je jasný. Protože "ochránci" tradičních chodnot si myslí, že "buzeranti" by mohli ze svých dětí (získaných jakkoliv) vychovat další "buzeranty". Jde hlavně o to, že je sami nesnáší a kamuflují to obavou o tradiční rodinu a že by to mohlo být vzorem pro ostatní a tím by se zkazila společnost, snížila porodnost a šířil AIDS. A dokazují to nějakými výzkumy a prohlášeními "tradičních" psychologů a prej to jde i léčit (v Číně a Pákistánu to prý umí). Tohle jsem tak nějak vypozoroval.

Jsou to prostě lidi, co rádi strkají nos do života jiných aniž by za to nesli zodpovědnost.
Čas: 2018-09-26 15:54:10 Autor: pathy Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Pretože ide o tzv. Overtonovo okno, resp. varenie žaby.
Dnes chcú iba aby sa mohli bráť. Keď sa im to dovolí, tak už automaticky budú chcieť adoptovať deti. A s tým už ja napríklad problém mám, aby na to mali automaticky nárok. Pokiaľ nebude k dispozícii jediný hetero pár na adopciu, tak budiž, ale aby mali na ňu rovnaký nárok, ako hetero páry, tak to teda určite nie.
Čas: 2018-09-26 18:15:33 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A co teprv, až si homosexuálové budou pořizovat svoje děti (technologie už na to jsou). A klidně bez svatby. To budou tradičníci krásně nekonzistentně zuřit. Co si ty buzny dovolují, pořizovat si děti, vždyť sakra vymíráme!
Čas: 2018-09-26 18:21:00 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vzhledem k tomu, že existence lidí s takovými názory ukazuje, že nejde účinně léčit ani blbost, jsem k jejich prohlášením skeptický.
Čas: 2018-09-26 08:19:38 Autor: LWG (neregistrovaný) Titulek:
Je to složitější, sňatkem se zase jiným regulacím podřizujete (namátkou nemůžete prodat vlastní byt v němž je umístně rodinná domácnost bez souhlasu manželky, resp. můžete, ale ona může namítnout neplatnot, SJM, atd.)

Stát zvýhodňuje a znevýhodňuje různé skupiny obyvatel podle jejich režimu výdělečné činnosti, oboru činnost, výše příjmů, atd.

Nicméně pokud někdo státní svatbu nechce, může se nechat oddat někým, u koho sňatek nezpůsobí právní následky. Eventuelně z toho vynechat jiný subjekt a oddat se sami (konečně státní ani církevní sňatek - nimimálně u katolíků - nevzniká schválením třetí strany ale projevy vůle snoubenců - pravda, pokud tedy předem splňují autoritou definované podmínky. Není-li autorita, mohou se svodomyslní jedinci vzít sami a snášet některé specifické podmínky nesezadného páru, stejně jako výhody nesezdaného páru (to se příliš neliší od volby OSVČ/zaměstnanec, volby oboru podnikání (jiné regulace má notář, zemědělec, puškař...)
Čas: 2018-09-28 11:09:23 Autor: Glande Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Čas: 2018-09-30 19:57:19 Autor: Tomáš Fiala Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Manželství momentálně z čistě praktického hlediska umožňuje zmírnění některých státních regulací; a dokud tyto existují, neměli bychom možnost sňatku nikomu upírat – bez ohledu na pohlaví či počet jedinců.

Soužití dvou lidí je jejich soukromá záležitost. Stát do ní nemá co strkat nos. Strká-li do nějakého speciálně státem vybraného druhu soužití svůj nos, není pro mě řešením, aby ho strkal do všech ostatních soužití stejným způsobem, ale aby ho do všech strkat přestal. Já nejsem proti státem legalizovaným svatbám/manželství homosexuálů proto, že homosexuálové, ale proto, že soužití dvou lidí je jejich věc a nikdo nemá právo do vztahu dvou lidí jakkoli zasahovat. Protože vím, že jakkoli dobře míněné zákony státu nevyhnutelně vedou k nezamýšleným mnohdy naprosto nebezpečným vedlejším důsledkům a pokřivením vztahů ve společnosti, jsem proti tomu, vymýšlet "vylepšovací" libertariánské pojetí státní zákonnosti. To je podle mého názoru cesta, jak zdiskreditovat libertariánství, protože právě jemu pak hodí etatisti na krk veškeré negativní externality a ty nejhorší především.