Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Ioannes
Čas: 2017-10-26 00:00:02

Životopis jednoho hlídače písku na Sahaře

V ČSA (2004-2006) projevil Jaroslav Tvrdík své megalomanské sklony. Navýšil skokově flotilu letadel o 45%. Obsazenost výrazně poklesla. Odborům zvýšil platy o třetinu. Dal stovky milionů za studie poradenským firmám. Jako správný sociální demokrat dokázal vytvářet pouze velké ztráty. Jeho drastické zvýšení provozních nákladů se projevovalo ještě dávno po jeho odchodu.

2006-2010 volebním manažerem ČSSD a šéfem poradců Jiřího Paroubka. Vymýšlel megalomanské kampaně, ve kterých polepili celou republiku plakáty. V roce 2006 měli rozpočet na marketing 120 milionů a dosáhli o 3% horšího výsledku než ODS s 80 miliony. Na volby 2010 dali mnoho stovek milionů, nejméně 2x více než ODS, a získali pouze o 1,86% víc hlasů.

V létě 2015 se stal předsedou představenstva fotbalové Slávie. Proti předpokladům Slávia v roce 2017 vyhrává ligu, po ekonomické stránce je v zisku mnoha desítek milionů. Nepovedla se však přestavba kádru v létě 2017 a klub ztratil 343 milionů, když nepostoupil do Ligy Mistrů, získává pouze 67 milionů za postup do Evropské ligy. V lize na vedoucí Plzeň ztrácí už jedenáct bodů.

Mě osobně "Luftjardův" životopis fascinuje. Prý kdyby hlídal písek na Sahaře, za chvíli by tam žádný nebyl. Ve Slávii zažívá úspěchy i neúspěchy, celkově je však jeho působení ve Slávii neporovnatelné s těmi minulými. Jsou úspěchy, které se Slávií dosáhl, způsobeny pouze velkým rozpočtem? Nemyslím si. Křetínského Sparta má rozpočet mnohem větší a výsledky ostudné. Je to pouze momentální štěstí? Po tolika špatných rozhodnutích je pravděpodobné, že udělá i nějaká správná? Ne. Příčina je v zcela rozdílných prostředích: stát versus soukromá firma na volném trhu. Představuji si Tvrdíka jako obyčejného člověka z masa a kostí, který má dobré i špatné vlatnosti. V prostředí etatismu vyniknou jeho špatné, a daňoví poplatníci to musí nedobrovolně platit.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Zaregistrovaný a přihlášený uživatel nemusí opisovat kód z obrázku a získá přístup i některým dalším funkcím.
Registrace je extrémně rychlá, stačí zadat login a heslo (ani e-mailová adresa není povinná).
Čas: 2017-10-26 17:11:02 Autor: Majzl (neregistrovaný) Titulek:
Je to příliš malý statistický vzorek pro učinění jednoznačného závěru. Já si Tvrdíka pamatuji jako toho "dalšího socialistického zmrda", pokud se mu daří v soukromém sektoru, fajn, ale ať vrátí daňovým poplatníkům legálně rozfofrované veřejné prostředky, které použil na realizaci svých etatistických představ v minulosti.
Čas: 2017-10-26 17:25:42 Autor: Vostál Petr Titulek:
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Obsazenost výrazně poklesla.
...........................

Nedělal von taky u Turkish airlines ?

Pamatuju že jsem s nimi dvakráte letěl do Indie, a každej pasažér měl pro sebe čtyři sedadla volný jak bylo krásně prázdno,
ale pak na to kápli indáci, takže na potřetí to bylo natřískaný jak indická rikša ve Varanasí...
Čas: 2017-10-26 17:48:42 Autor: Vostál Petr Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Obsazenost výrazně poklesla.
..............................

Ale máte pravdu, v tý době jsem letěl s ČSA z Atén do Prahy,
a letadlo bylo úplně prázdný, snad tam nebyla ani posádka,
ale místo letušky tam byl letušák a ten mně furt ochotně nosil pivo,
takže jsem dostal leteckou nemoc, hlava se mně motala jak vrtule a viděl jsem všechno dvakrát

takže já si na Tvrdíka rozhodně nemohu ztěžovat,
socialistický aerolinky jsou prostě
bezva !!!