Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Diogenes the Cynic
Čas: 2020-04-08 00:00:02

Médiá bijú na poplach

Keď sme pod tlakom, robíme razantné mnohokrát neuvážené rozhodnutia. Možno aj kvoli tomu si dokážeme privyknúť na takéto správanie zo strany vládnucích elít, ak je práve krízová situácia. Hlavnou zbraňou médií, ktoré májú zapôsobiť na čo najväčšiu masu ľuďí, je strhujúca emócia. Mnohokrát takéto emočné „argumenty“ sú určené len na zahmlenie reálnej podstaty problému, manipulatívne naznačenie spôsobu riešenia problému a celá táto emočná jazda väčšinou končí zas a znova len pri ďalších regulačných zásahoch do spoločnosti. Ľudia umierajú, ekonomika pomaly krváca a populácia je v neustálom strese. Výborné podmienky na manipuláciu davu. Je jedno, či budeme argumentovať logicky a hľadať problém možno v štátnej neschopnosti alebo regulácii trhu. Stačí poukázať na desivý problém „nákaza“.

Nádherným aktuálnym príkladom je snaha médii pretlačit do spoločenskej mienky myšlienku povinných očkovaní. Ľudia sa momentálne veľmi boja chorôb, a teda ľahko môžu byť strhnutí touto myšlienkou. Chrípkové vírusy sú extrémne premenlivé, a teda každý rok sa obmieňajú. Preto niečo ako vakcína proti tejto hrozbe nedáva zmysel. Ale to nebráni tomu ukradnúť ďalšiu časť slobody. Je veľmi nutné byť extrémne obozretný práve v týchto rýchlich ťažkých časoch, lebo môžeme veľmi rýchlo prijsť o ťažko vybojované slobody. Sám som za očkovania a vidím v nich veľký význam, ale je to moje presvedčenie, ktoré nikomu nevnucujem. Myslím si, že účinejšie by bolo, ak by každý mohol rozhodnúť či neočkovaní ľudia môžu vstúpiť na jeho pozemok, využívať jeho služby. Takýmto motivačným prístupom sa dostaneme bližšie k bezpečiu ale neobetujeme slobodu. Tak zostaňme bdelí.
Přečtení: 1487
Autor: Vitacoc Gaxelor
Čas: 2020-04-07 00:00:02

Státní pomoc při krizi

Stát se během krize snaží všem obětem (OSVČ, male podniky) pomoci různými prostředky (jejich efektivitu nechme teď stranou). Je pravda, že volný trh selhal a stát tu teď po něm uklízí nepořádek? Proč se mi tato „pomoc“ nelíbí? Nelíbí se mi proto, že mírní následky, ale příčinu neřeší. Lidé nejsou schopni splácet dluhy, ztrácí střechy nad hlavami a přicházejí o zaměstnání,… A to vše, kvůli našemu finančnímu systému. Je to kvůli nulovým až záporným úrokovým sazbám, kvůli nekryté měně a dalším státním regulacím. Náš systém je navržen tak, že se lidé musí zadlužit a nemůžou být schopni to splácet. Lidé (celkově) dluží více peněz, než kolik (dohromady) mají. Není to problém trhu a ani lidí, je to problém nekryté měny, kterou nám tady tlačí stát. Máme tu úrokové sazby uměle tlačené dolů. To v konečném výsledku nafukuje bubliny, které někdy (při krizích) musejí prasknout. Nízké úroky také vyšlou trhu signál „začněte podnikat, bohatí zákazníci čekají“, ale zákazníci nikde nejsou. Řešením je zrušit povinné používání fiat měny a přestat regulovat finanční systém.
Přečtení: 2661
Autor: Mr Foolsship
Čas: 2020-04-06 00:00:02

Nedotýkejte se obličeje! – Koronavir, Amerika a my

Trump nebude obviňován za kecy a blbosti kolem koronaviru, protože ačkoli tyhle blbosti, co se teď kolem toho dějou nejsou nutný. Jinými slovy nařízená „léčba“ je horší než nemoc sama. Všechna ta šílená omezení, která teď zažíváme i my, jsou naprosto iracionální. Nemyslím, že bude za to obviňován Trump, protože všechny ty politický krysy, který na něj ze všech stran útočí, zároveň věří, že „něco“ drastickýho udělat bylo nutný. Proto mu odkejvly i ten bezprecedentní balík peněz v dějinách USA na záchranu před „apokalypsou“. Něco se udělat muselo! Pokud ale tahle hysterie, a touhle hysterií vyvolaný ekonomický kolaps potrvá dostatečně dlouho, mohlo by to zafungovat, a mohlo by se stát, že to ohrozí Trumpovo znovu zvolení. Fašisticko-komunistická Amerika Antify, která chce nahradit „zastaralý“ model nezávislosti 1776, a „zastaralou“ ústavu 1789, je nepředstavitelně ošklivý, odpudivý prospekt. Trumpova volba 2016 byla téměř už pět minut po dvanácté. Američané vůbec nemají ještě vyhráno. Plíživý puč deep státu neskončil, impeachment verze 2.0 2020 pokračuje.

Mezitím, v našem českém kotlíku, tytéž nevýslovné blbosti kolem koronaviru vyvolávají nejhorší totalitní instinkty, pavlovovské podmíněné reflexy rabského ducha represí, bonzáctví, a trestání neposlušných – kromě nepřízpůsobivých. Je to k nevíře jak snadno, rychle a dobrovolně nechal si celý národ navlíct chomout totality včetně zavření hranic „na dobu neurčitou“. Klasická směna osobní svobody za iluzorní slib bezpečí a ochrany ze strany státu. Ekonomická devastace v celé zemi bude daleko horší než jindy, horší než metanolovou aférou způsobená tupá celoplošná prohibice 2012-13. Sledujte duben, květen, červen…. Teď si můžeme už jen zazpívat: „Za co, Panebože, zaco, trestáš tento sprostý lid…“ a odebrat se do hrobu i my „humanitní“ Češi v „posthumanitní“ Evropě 2020.
________

Urzova poznámka pod čarou: Nejsem autorem textu (uvádím to, jelikož řada lidí mi přisuzuje autorství všech textů ve Stokách); s mnohými autorovými postoji nesouhlasím, ale prostor ve Stokách není podmíněn názorovou shodou s provozovatelem.
Přečtení: 2147
Autor: Urza
Čas: 2020-04-05 12:00:00

Studio Svobodného přístavu: Totalitní režimy

Přečtení: 808
Autor: Urza
Čas: 2020-04-04 12:00:00

Studio Svobodného přístavu: Deflace, ABCT, úroky a fiat money

Přečtení: 1414
Autor: KJ7
Čas: 2020-04-03 00:00:02

Prosazování lásky a solidarity

Když libertariáni vysvětlují základy ekonomických zákonitosti na příkladech, jež jsou často kontroverzní, dávají socialisté rovnítko mezi tímto vysvětlováním a etikou autora. Dává přece rozum, že autor, jenž popisuje, proč je lepší neregulovat ceny respirátorů a roušek, musí být přece automaticky neetický sociopat jdoucí přes mrtvoly po zisku, ne? Samozřejmě ne, Newton sice popsal gravitaci, nepodporoval však sebevraždy pádem. A přesto přichází od socialistů taková absurdní tvrzení, jako že jsou libertariáni vyděšeni, když by se měla prosazovat láska a solidarita. Ano, libertariány skutečně děsí, když někdo chce prosazovat lásku a solidaritu. Láska ani solidarita totiž nejde prosadit, musí vycházet - když to napíšu pateticky - ze srdce. Je velký rozdíl, když skočím do vody za tonoucím a když mi někdo dá pistoli k hlavě a poručí mi, abych ho zachránil. Obojí má ve výsledku pozitivní efekt, ale v jednom případě jsem to udělal z lásky, zatímco v tom druhém především ze strachu. Lásku a solidaritu si v sobě musí každý vypěstovat sám, ať už skrz víru či vlastní etický kodex. Pokud láska a solidarita pochází z hlavně brokovnice, není to ani láska, ani solidarita.
Přečtení: 3384
Autor: Urza
Čas: 2020-04-02 00:00:02

Studio Svobodného přístavu: V 19 hodin živě o totalitách!

Přečtení: 1854
Autor: Urza
Čas: 2020-04-01 00:00:02

Dan Steigerwald v deCentrále: Přednáška bude, máme výjimku vlády

Dan Steigerwald bude dnes přednášet v deCentrále; protože Babiš je velkým fanouškem anarchokapitalismu, vyjednali jsme pro tuhle akci vládní výjimku.
Nicméně pro případ, že by tomu někdo neuvěřil, se bude identická přednáška opakovat i první středu příštího měsíce, tedy 6. května.
Přečtení: 2358
Autor: vch
Čas: 2020-03-31 00:00:02

Podpora státu? Jeho omezení.

Všude teď čtu: „Vláda podpoří, vláda pomůže, vláda přispěje, vláda projedná podporu,“ a na druhou stranu: „Je třeba podpořit…“ Copak si nikdo neuvědomuje, že podporu budou potřebovat skoro všichni? A že vláda nemá jiné peníze než ty naše? Copak někdo snad věří tomu, že Babiš vybere účty Agrofertu a vrátí všechny ty miliardy, které pro své firmy vyčerpal na úkor všech ostatních? To nejefektivnější, co by vláda mohla udělat je, že se stáhne, zruší nebo alespoň omezí většinu byrokratických překážek, omezí výběr daní a odvodů a s tím samozřejmě i všechny zbytné výdaje a nechá lidi, ať si pomohou sami. Jen tak se ekonomika rychle uzdraví. Schopní lidé budou vyrábět, vydělávat a dávat práci těm méně schopným. Pokud se ale budou rozdávat peníze na údajnou podporu a to především neschopným parazitům, pak ekonomická krize bude horší než pandemie způsobená coronavirem.
Přečtení: 2390
Autor: Diogenes the Cynic
Čas: 2020-03-30 00:00:02

Správame sa zodpovedne v čase ohrozenia koronavírusom COVID-19?

Spoločnosť je tvorená z jednotlivcov. A činy jednotlivcov utvárajú stav spoločnosti. Je teda na správnom mieste otázka: „Kde zmizla zodpovednosť?“ Ako môžeme vidieť, svet je v globálnej kríze. Je na zamyslenie, čo spôsobilo tento stav veci. Zdravotné systémy naprieč svetom kolabujú a ekonomiky nápor štátnych opatrení nevydržia. Jednoducho povedané, najväčšia kríza ešte len príde po vyriešení tej dnešnej. Tento nelichotivý stav spoločnosti odráža jeden neduh štátneho vplyvu na nás. „Choroba moderného sveta je mnohými spôsobmi školou vyvolaná choroba. Práve v škole sa väčšina ľudí naučí očakávať a akceptovať, že ich nejaký odborník vždy môže zaradiť do nejakého rebríčka či hierarchie. V škole sa stretávame, zvykáme si a učíme sa vieru v úplne ovládanú spoločnosť.“ Povedal odborník a autor mnohých diel o školstve John Holt a ja len súhlasím.

Myslím si, že táto ľahostajnosť pramení v pocite, že ak by sa niečo reálne dialo, tak s tým tí kompetentní v štáte niečo urobia. Ak je nejaké správanie nebezpečné, tak nám ho zakážu. Alebo naopak, ak je nejaké chovanie správne, tak to budú oni, ktorí nám takéto chovanie prikážu. A tak sme si namiesto zodpovedného prístupu privykli na návykový etatistický model spoločnosti. Model spoločnosti, v ktorom zjavne nie je normálne dávať si pozor na svoje zdravie, ale spoliehať sa na rozhodnutia tých hore. Práve toto správanie je podľa mňa produktom socialistickej spoločnosti. Myslím si, že ak by nebola pod nami tá takzvaná humánna sociálna sieť štátu (ktorá nás vraj chráni, keď sa dostaneme do zlej sociálnej situácie), bola by cena nezodpovedných rozhodnutí jednotlivca tak vysoká, že výsledkom by bola spoločnosť zodpovednejších ľudí, a teda aj tieto situácie by sa ľahšie zvládali, ba priam až si myslím, že by vznikali v minimálnom počte. Je dôležité využiť takéto situácie a poučiť sa na nich. Brať zodpovedne život a nespoliehať sa na neviditeľnú ruku štátu ktorá nás zachráni. Práve aj v takýchto situáciách máme možnosť vidieť neblahé následky štátneho vplyvu a redukovať ich.
Přečtení: 2330
Autor: Urza
Čas: 2020-03-29 12:00:00

Studio Svobodného přístavu: Bude hyperinflace? Hoďme si koronou!

Přečtení: 1255
Autor: Urza
Čas: 2020-03-28 00:00:02

Kanál Svobodného přístavu: Tereza ve StandaShow

Přečtení: 2055
Autor: Maphara
Čas: 2020-03-27 00:00:02

Letecké společnosti nejsou zlé

Člověk byl asi naivní, když si nepřipouštěl, že ztížené až prakticky nemožné cestování mezi evropskými zeměmi se může stát realitou tak snadno. Letecké společnosti omezily lety a některé je zrušily úplně. Nedokážu říct, jak velkou roli v tom sehrála vlastní snaha společností o zpomalení šíření nákazy a nakolik to ovlivnila přísná státní opatření proti šíření koronaviru napříč celým světem. Odhadovala bych, že prudký pokles poptávky cestujících díky opatřením byl tím hlavním. Se zavřenými hranicemi a radikálně omezeným pohybem se ale není vůbec čemu divit a bylo by bláhové se vztekat, že si už není možné každý den zaletět přímým letem z Prahy do Tallinu. Není svoboda – nejsou zájemci o lety – není příjem. Pro letecké společnosti tak omezení provozu dává největší smysl. Sama jsem díky této situaci uvízla v cizí zemi a ironií osudu bude, pokud mě odsud vysvobodí vládní speciál. Útěchou pak může být to, že téhle nouzovky budu muset využít kvůli následkům opatření státu.
Přečtení: 2329
Autor: morbid
Čas: 2020-03-26 00:00:02

Armáda podniká

Maďarsko v rámci boje s koronavirem poslalo do několika desítek svých klíčových podniků vojáky, jejichž prostřednictvím od čtvrtka postupně přebírá kontrolu nad těmito firmami. Využívá k tomu takzvaný akční výbor ministerstva obrany. Tolik citace. Předpokládám, že zabrali fabriky, co vyráběly něco důležitého pro lidi. To znamená, že každý, kdo něco takového teď vyrábí také, přemýšlí, že toho nechá a začne vyrábět něco jiného. A zcela určitě teď nikdo nepřemýšlí o tom, že by do výroby těchto věcí investoval svůj kapitál. Takže co se stane? Ty zabrané fabriky začnou být čím dál neefektivnější a výroba (či její kvalita) bude klesat. Cena půjde nahoru, protože lidi to potřebují, což by normálně vedlo k tomu, že někdo další by to také začal vyrábět, ale o tom teď nikdo neuvažuje, protože by mu to stát zabavil. No, parádní státní řešení – jako vždy.
Přečtení: 2461
Autor: morbid
Čas: 2020-03-25 00:00:02

ANCAP a hranice?

S postupující epidemií a uzavíráním hranic čím dál častěji poslouchám, že stát tohle řeší, kdežto v ANCAP by byla apokalypsa. Nevěřím tomu. Nevěřím tomu hlavně proto, že lidé se nakazit nechtějí. Naopak jsem přesvědčen, že při neexistenci hranic států, by vznikli "hranice" na daleko větším počtu míst a pohyb lidí by byl dost možná daleko více omezen, než je nyní. Což by logicky vedlo i k pomalejšímu šíření. Ano, nebyli by to hranice států, byli by to hranice obcí, obytných komplexů, výrobních závodů a spousta dalších o kterých nemůžeme mít ani páru. Ano, možná by někde neměli nařízeno nosit roušky, ale asi od tam by nemohli jinam, kde by roušky byli povinné a podobně. Jsem naprosto přesvědčen, že v bezstátní společnosti, by se ten virus šířil pomaleji a lidé by byli více chráněni (ano je to víra, takže mě zbytečně nepřesvědčujte o své opačné víře). Nevím proč bych si měl myslet, že než skutečný odborník, mě může ochránit Vojtěch, Babiš, Hamáček a nebo Prymula?
Přečtení: 3028
Autor: Urza
Čas: 2020-03-24 00:00:02

Volím si tebe, Prymulo!

Protože Vojtěch je sice krasavec, ale zas zpěvák a právník, Babiš vytáhl jiné eso z rukávu: „Volím si tebe, Prymulo.“ Epidemiolog by mohl být vítězným koněm při řešení epidemie! A už z něj padají moudra; jednak roušky, dokud tu nebude nula nakažených, což chápu. Pak tu ale máme návrh na zaprvé zákaz slevových akcí. To jako vážně? Ono nestačí, že vládní opatření (z nichž některá považuji rozumná) poškodí ekonomiku a lidé nebudou mít dost peněz? Ještě jim vezmeme možnost nakupovat ve slevě? Navíc bych se zrovna tady bál o dočasnost takového opatření.

Za mnohem zásadnější však považuji prohlášení o zavření hranic na měsíce až roky. Ano, byly tu časy, kdy mělo takové opatření smysl; to byly přesně ty doby, ve kterých nám Babiš s Vojtěchem říkali, že vše je pod kontrolou a není se čeho bát. Zavření hranic v minulosti mohlo zabránit tomu, aby se nákaza dostala do ČR. Teď už tu je; a šíří se. Kdyby se povedlo její šíření zastavit a nakažené izolovat, pochopitelně by mělo uzavření hranic zas smysl; jenže to se povede během dalších týdnů (což je otázkou), nebo už nikdy (nákaza se vymkne kontrole). Bude-li nákaza rozšířena celosvětově (což asi bude) a prelevance nakažených v ČR se nebude výrazně lišit od prelevance v zahraničí, k čemu držet hranice zavřené?
Přečtení: 2637
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Zaregistrovaný a přihlášený uživatel nemusí opisovat kód z obrázku a získá přístup i některým dalším funkcím.
Registrace je extrémně rychlá, stačí zadat login a heslo (ani e-mailová adresa není povinná).
Čas: 2020-04-08 16:37:31 Autor: Duce (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Isus Christos vytvoril svet za 6 dní a na siedmy deň vstal zmŕtvych a keďže pre Neho je 1 deň ako 1000 rokov, preto svet bude trvať 6000 rokov.
Isus Christos znamená pravdu a Satan je otcom všetkých lží a asi Satan je uvoľnený z pekla a preto situácia sa stáva vážnou a oddeľuje sa pšenica od kúkoľa a Satan potrebuje strhnúť na seba pozornosť, k čomu mu napomáhajú jeho učeníci, politici a médiá.
Satan zachraňuje pred chorobami, ktoré sám vymyslel, alebo pred inváziou z vesmíru, všetko získate od neho, postačí málo, nechať sa očkovať a to nie raz a vrcholné predstavenie, čipovanie na pravú ruku alebo čelo s číslom šelmy 666, aby ste mohli nakupovať v supermarketoch.
Čas: 2020-04-08 16:34:59 Autor: Alias (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Jednou mu strašně vadí dětské bordely, pak by je sám chtěl zakládat.
Já někde napsal, že chci zakládat dětskej bordel? Jestli narážíš na "I kdyby, tak co mi prosím pěkně v ankapu brání, abych si ve vyspělé společnosti založil bordel s dětskými prostituty," a bereš to jako vyjádření mojí touhy zakládat dětské bordely, tak bys toho psychologa měl vyhledat ty.
Čas: 2020-04-08 16:22:11 Autor: Duce (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Ak humbuk ohľadom globálneho otepľovania zrejme nevyšiel podľa odhadovaných záverov, preto bolo nutné vyhliadnuť ráznejšiu cestu, ktorá zovečtí najviac a to vyvolaním strachu. Čoho sa najviac obávajú ovce? Neistoty, čo sa týka majetku a ich biednych životov. A preto sa utiekajú nie pod záštitu najsvätejšieho Boha, čo všetko vyrieši okamžite, ale ku etatistom. Taká je ich absolútna viera v etatizmus, že si radšej vyberajú zlyhávajúcich amatérov.
Čas: 2020-04-08 16:08:10 Autor: Duce (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Diogenes verí na chorobu a beží za očkovaním a pritom sa obáva o ukradnuté slobody. On sám sa ich zbavil tým, že verí vláde, podriadil vlastný rozum profesionálnym propagandistom a pritom etatizmus klame vždy, pravda nepotrebuje etatizmus, aby bola hlásaná a etatizmus nenávidí pravdu. V kresťanskom etatizme by sa dnešná hystéria neobjavila, ale v absolutizme a liberalizme celkom iste áno. Pretože pravda je jedinou hodnotou a v odpadlíctve prítomnosti vidieť totálnu vojnu proti pravde.
Čas: 2020-04-08 15:51:47 Autor: Duce (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Či ste nepočúvali Busha staršieho a jeho vzývanie NWO, či ste nepochopili dodnes o čo išlo 11/9, alebo ste sa skôr posmievali tým, čo varovali ovce, ako konšpiračných teoretikov?
Rockefeller povedal otvorene, že je potrebný veľký krízový stav, ktorý uvoľní cestu pre NWO a pritom on bol iba posol, nie iniciátor.
Čas: 2020-04-08 15:45:23 Autor: Honza Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: honza.nakole v doméně seznam.cz
"No predsa preto že pre ekonomiku je lepšie ak sa peniaze točia a neležia v šuflíku."

Pro ekonomiku je lepší, když prodáte všechen svůj majetek, aby neležel ladem a roztočíte kola ekonomiky.
Potřebujeme tedy zákon, že každý rok musíme prodat 2 % našeho majetku?
Čas: 2020-04-08 15:43:22 Autor: Duce (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Všetko je naplánované, žiadna náhoda. Každý si mohol prečítať Zjavenie svätého Jána, kde je popisovaná budúcnosť.
Všetko sa napĺňa, čomu sa nedá nijako zabrániť, dnešok je pôrodnými bolesťami blízkeho zavŕšenia konca sveta.
Čas: 2020-04-08 15:42:13 Autor: Duce (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Že sú oboje podvodom a vakcíny sú celkom iste otrávené, predovšetkým tie od Gatesa alebo kohokoľvek z Izraela.
Čas: 2020-04-08 15:39:11 Autor: Honza Titulek: Re: Nasrat [↑]
Web: neuveden Mail: honza.nakole v doméně seznam.cz
Čas: 2020-04-08 15:24:23 Autor: pz100000 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> Možná kdybychom tu svobodu respektovali, našli bychom daleko lepší a účinnější způsoby

Presne: mozna. Nebo bychom mozna vyscipali.
Takhle sice mozna jenom trcime, ale trcime (a to i dnes (vicemene (zatim (:()))).
Čas: 2020-04-08 15:05:02 Autor: norbertsnv Titulek: Re: Špatný argument [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
A v čom?
Čas: 2020-04-08 15:02:34 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
No predsa preto že pre ekonomiku je lepšie ak sa peniaze točia a neležia v šuflíku.
Čas: 2020-04-08 15:01:54 Autor: pz100000 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> Takže rozporujete některé (nebo všechny) z:

A safra, to vypada drsne neprustrelne... A ted to zkuste takhle:

a) V některých oblastech trh klesne. (Tam, kde se shlukují lidé, protože lidé se budou bát chodit ven mezi lidi.)
b) V některých oblastech vzroste. (Zvýšená poptávka po ochranných pomůckách zvýší i jejich produkci.)
c) Trh se desorientuje. (Protože dojde k a) i b))
d) Existují opatření, která pomahaji desorientovánemu trhu. (Např. regulované zdravotnictví, zákazy prodeje/vývozu zdravotnického materiálu apod.)
e) Tato opatření přijaly státy.
f) Neni-li trhu pomahano pri přeorientování (tedy k přizpůsobení novým situacím), dochází ke škodám.

?

Samozřejmě můžete tvrdit, že nic nevíme, že tam jsou bezpočty faktorů atd. bez jakéhokoliv bližšího vysvětlení. Na to samozřejmě máte právo. V takovém případě mi však nezbývá, než se pousmat.

(Jinak ale uznavam, ze ty urzovsko-demagogicko-manipulativni metody mate vobslehnuty kvalitne, to zase respect.)
Čas: 2020-04-08 15:00:12 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
A ako to súvisí s mojim príspevkom? Je pravda že štátnych mien je na svete menej než štátov, napríklad vďaka Euru, ale aj tak ich je poriadne veľa.
Čas: 2020-04-08 14:54:22 Autor: norbertsnv Titulek: Re: Nasrat [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Veď chvalabohu že poisťovne nemôžu ovplyvniť výšku poistného. To by sme sa nedoplatili. Aj keď ja som aj tak poistenec štátnej VŠZP. Keď už sa tých súkromných poisťovní nedá normálne zbaviť tak ich aspoň nepodporujem svojimi odvodmi.
A to isté s cenami liekov a cenami lekárskych zákrokov.
Čas: 2020-04-08 14:48:28 Autor: Honza Titulek: Re: Špatný argument [↑]
Web: neuveden Mail: honza.nakole v doméně seznam.cz
Trošku nepochopení fungování pravidel na vlastním pozemku...