Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Bizonov (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Autor: Bizonov Čas: 2018-10-24 09:55:12 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jakub Backa, na Twitteru @BackaJakub. Dělá tuším právničinu, ale projevuje se jako troll nejtěžšího kalibru. Co jsem vypozoroval, dost často úmyslně nechápe psaný text, aby mu seděly rádobyvtipné protiargumenty.
Autor: Bizonov Čas: 2018-10-16 10:11:47
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Hledat styčné body, ne rozpory, a spolupracovat na nich. V konečném důsledku se lze shodnout na důležitých bodech s konzervativci, levičáky i kýmkoliv jiným. Ancapurismus nikam nevede.

2) O paralelních, decentralizovaných strukturách nejen mluvit, ale aktivně využívat a jít příkladem. HODL je fajn, ale bez používání je krypto z hlediska libertarianismu k ničemu. Imho stačí už když každému nabídnu (pro jistotu opatrně z hlediska litery zákona) interakci bez účasti státu (nechci účtenku, SW naprogramuju bez faktury, já nevím co ještě)...

3) Z hlediska mediálního obrazu být vždy v konečném důsledku oběť, nikdy agresor (jako se to často děje ancomům). Ono to zní dost hrozně, ale veřejné mínění hraje naprosto rozhodující roli. I pokud si myslím, že z etického hlediska se bráním, neměl bych to okázale dělat tak, aby to mohlo být vyloženo jako útok. Upozorňovat na to, že by taková akce byla v mých očích obrana, je ovšem žádoucí.

4) Politické cesty, legislativní kroky, privatizace, opt-outy neřeším. Volby lze vždycky brát jako sebeobranu a je to v pořádku, ale myslet si, že některé žádoucí kroky lze protlačit politicky je naivní, protože tak velký posun v politických paradigmatech by zákonitě vyvolal o to větší reakci. Oproti tomu individuální emancipace může projít snáze.

5) Co se mi osvědčilo v argumentaci, nepřistoupit na diskuzi o efektivitě sociální pomoci, nerovnosti apod. Je jedno, jestli mám silné argumenty, ale pokud jdu proti emocím, jsou k ničemu. Naopak, čistě emociálně jde občas z liberála etatisty v jeho očích udělat tyran, co potírá alternativní postoje neshodující se s jeho vlastním.

Jinak, víte někdo o jiné zajímavé platformě pro podobné diskuze (vyjma FB)? Např. liberdon.com je trochu ancap circlejerk, ale je poměrně nový a jde imho dobrým směrem...
Autor: Bizonov Čas: 2018-05-16 12:32:52
Web: neuveden Mail: neuveden
A ten cryptofunding už jste rozfofrovali, jo? Nebo radši hodlujete? :-D
logo Urza.cz
kapky