Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele FordP (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Autor: FordP Čas: 2018-10-17 10:51:24
Web: neuveden Mail: david.turai71 v doméně gmail.com
Autor: FordP Čas: 2018-10-16 19:01:44 Titulek: Re: Zákon -> smlouvy [↑]
Web: neuveden Mail: david.turai71 v doméně gmail.com
No, jenze to neprojde. Kdyz to budes delat pomalu, tak to neprojde. Kdyz dostanes sanci, musis ji vyuzit. Asi budes mit jeden pokus na 100 let :)
Autor: FordP Čas: 2018-10-16 18:44:59 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: david.turai71 v doméně gmail.com
V prnim kroku by se samozrejme museli vynulovat prime dane. Problem neprimych dani je v tom, ze CR je vazana mezinarodnimi smlouvami, a to je pruser. CR si nemuze jen tak zrusit DPH, nebo spotrebni dane na benzin nebo cigara. Ale tim, ze by jsi nesmel vest ucetnictvi, by se to vyresilo. Dale by pak statni urady nesmely vest informace o svych obcanech, pokud by nehcteli. Takze v prvni fazi se by se obyvatelstvo rozdelilo na dve casti. Na ty s vazbou na stat a na ty bez vazby. Pak bychom zrejme museli cekat na to, az ta statni cast vyhladovi a prida se k nam :)
Autor: FordP Čas: 2018-10-16 13:18:31 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: david.turai71 v doméně gmail.com
Ano, i ja se klonim k Urzovi v tom, ze primarne je treba lidi vzdelavat. Pokud lide nebudou vedet, ze kdyz padne stat, tak se nic nedeje, nenastane panika. Takze jak rikal Komensky: ucit se, ucit se, ucit se :)
Autor: FordP Čas: 2018-10-16 09:58:44 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: david.turai71 v doméně gmail.com
Nevim, o cem mluvis. Ja navrhuji, abychom kazdemu umoznili neplatit dane. To ma ale ten problem, ze pokud uzakonis nulovou dan, tak zitra to muze nekdo zrusit. Ale stat bezne podepisuje se zahranicnimi firmami smlouvy, ktera jim dava casove omezene danove ulevy. U obcanu muze takova smlouva zakonem zneplatnena. Proto navrhuji, aby stat umoznoval s kazdym podepsat 100letou smlouvu na nulovou dan. Dale by se take muselo uzakonit, ze nikdo nesmi danove doklady shromazdovat dele, nez 24 hodin. Tim by se zajistlo, ze ti nic zpetne nedodani.
Autor: FordP Čas: 2018-10-16 08:28:04
Web: neuveden Mail: david.turai71 v doméně gmail.com
Ja bych to udelal zdola. Kazdemu bych nabidl podepsani smlouvy na 100 let, ktera by kazde osobe nebo spolecnosti umoznovala nulovou dan. System by se zhroutil sam.
logo Urza.cz
kapky