Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Urza
Čas: 2018-05-16 00:00:02

Co je Svobodný přístav?

Svobodný přístav je Terezy a můj (teď už) zaregistrovaný spolek; nemusel by být, ale státní byrokracie nás k tomu dotlačila, neboť chceme-li dělat, co děláme, prakticky to bez spolku nejde. Stoky Svobodného přístavu byly jeho prvním projektem (ač tehdy ještě nebyl zaregistrovaný); přidal se Kanál Svobodného přístavu, facebooková stránka a Fórum Svobodného přístavu. Jedná se o platformy sdružující tisíce lidí s podobným přesvědčením a životním názorem; a tím ten výše ještě nekončí. Už nějakou dobu pracujeme na Studiu Svobodného přístavu; tam chceme rozjet talkshow (s Terezou ve dvou i s hosty), do které nám budete moci i volat a podobně, nicméně to není tak snadné, jak se zdá (nebo alespoň nám naivním bláznům zdálo). Respektive na to potřebujeme hodně času, který nemáme; a je třeba se naučit spoustu věcí, které neznáme, a vyřešit celou řadu různých zapeklitostí.

Co je cílem? Šířit myšlenky svobody, seznamovat lidi s anarchokapitalismem, oslovovat je a ukazovat jim pohled na svět, se kterým se moc často nesetkají. Jen na nich je, jak s tím naloží; naše mise spočívá v doručení těch myšlenek v co možná nejpřijatelnější formě (což se samozřejmě ne vždy podaří).

Co pro dosažení toho cíle děláme? Předně publikujeme; nejen texty na webu, ale napsal jsem knihu a momentálně s Terezou a zdejším autorem TaxationISTheft píšeme další. Krom toho dostáváme ankap do médií; každé slovo této věty je jeden odkaz, jenomže její délka nestačí, takže přesáhneme do věty příští (a to nemluvím o médiích tištěných). Také začínáme pracovat na grafice (to ještě není skoro nikde vidět, ale už probíhá tvorba). Natáčíme videa. Pracuji na nové sérii textů o ekonomické kalkulaci; zatím nevím, zda ji vydat jako budoucí knihu nebo ji protlačit do Reflexu či Finmagu. Chceme udělat kratičký (vážně hodně krátký) profesionální dokument, kde představíme lidem ankap i Přístav; nejspíše se ukážeme a představíme anarchii i v jednom profesionálním francouzsko-německém dokumentu. Snažíme se rozproudit veřejnou debatu, naposledy dopisem české televizi. Mluvím o ankapu s youtubery. Přednáším v deCentrále i ve školách. Mám relaci Anarchokapitalismus v online rádiu Slobodný vysielač. Krom Přístavu též s Terezou spravujeme Institut Ludwiga von Misese.

Dává vám to smysl a chcete nás podpořit? Pochopitelně nepobíráme žádné dotace, fungujeme z dobrovolných příspěvků. Přinášíme-li vám užitek, budeme rádi, když nám pošlete příspěvek na účet 2201359764/2010; daleko více bychom však ocenili pravidelnou podporu na měsíční bázi. Pro jednorázové příspěvky prosíme o variabilní symbol 4, pro trvalý příkaz symbol 2. Děkujeme! I vážně malá částka nám pomůže, zejména bude-li pravidelná.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Zaregistrovaný a přihlášený uživatel nemusí opisovat kód z obrázku a získá přístup i některým dalším funkcím.
Registrace je extrémně rychlá, stačí zadat login a heslo (ani e-mailová adresa není povinná).
Čas: 2018-05-16 12:32:52 Autor: Bizonov Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
A ten cryptofunding už jste rozfofrovali, jo? Nebo radši hodlujete? :-D
Čas: 2018-05-16 22:37:57 Autor: Szaszián Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
O čem bude ta další kniha?
Čas: 2018-05-17 15:54:18 Autor: Kutrzeba (neregistrovaný) Titulek: Dotaz
Bude to číslo účtu pak někde viset? Aby bylo snadno k dohledání.

Jsem zvědavej jak to dopadne, ale nejlepší by dle mýho bylo dělat tak 5 hodin denně programátora a 3 hodiny Ancap (přesčasy v to nepočítaje).