Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Radimátor
Čas: 2016-07-11 00:00:02

Dobré zprávy z brazilského pekla

Pravidelný čtenář Stok jistě již zaregistroval, že pozitivní zprávy, které by nám měli dodávat naději a víru ve svobodu jsou, ke smutku každého čtenáře lačnícího po morální vzpruze, válcovány denní dávkou novinek z Evropské unie, prozíravosti našich osvícených vládců a seriálem „Marksová jede peklo“. Popuzen skutečností jsem se rozhodl představit vám velmi pozitivní skutečnost, a sice trojici jihobrazilských států, které se postavily zuřivému přerozdělování, omezování osobních a ekonomických svobod a budování lepších zítřků.

Rio Grande do Sul, Santa Catarina a Paraná patří spolu se Sao Paulem k nejvyspělejším federativním státům Brazilské federativní republiky (HDP zhruba na úrovni Chorvatska). Toho obratně zneužívá federální vláda, která z peněz bohatých států dotuje ty chudší (Hlavně sever Brazílie), nespočet nesmyslných socialistických projektů a značně rozrostlý úřednický aparát. Obyvatelé jihu Brazílie, kteří sami sebe nazývají Gauchos [Gaušus] se proto sdružili pod jednotné hnutí „O sul é o meu páis“ (Jih je můj domov) a žádají okamžitou separaci od Brazílie. Separatismus na jihu Brazílie není nic neobvyklého, v minulosti se jedné z mnoha revolucí za nezávislost účastnil dokonce i sám Giuseppe Garibaldi. Na nezávislost si obyvatelé brazilského jihu budou zřejmě muset ještě nějaký ten pátek počkat, ale zcela určitě jsou na dobré cestě. Jejich šance na dosažení kýženého cíle bych označil jako reálné, zejména bude-li brazilská vláda postupovat stejně nerozumně a hnutí „O sul é o meu páis“, které má jen na Facebooku přes 80 tisíc stoupenců, stejně aktivně jako doposud. Hnutí už dokonce vypsalo na 2.10.2016 nezávazné referendum o setrvání či osamostatnění, ve kterém se očekává vítězství separatistů. Na rozdíl od sebedestruktivních choutek případné nově vzniklé Skotské lidové republiky se představitelé separatistického hnutí shodují na následování Uruguayské a Chilské cesty volného obchodu, nízkých daní a blahobytu, což je o další důvod víc mít o nově vznikajícím tropicko-daňovém ráji alespoň ponětí.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Čas: 2016-07-11 08:27:17 Autor: Tomáš Fiala Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
To je zajímací informace! Upřímě je pro mě Jižní Amerika daleko a tolik se jí nezabývám (krom nějakých Kub, Venezuel apod., kterým se člověk nevyhne). Takže fajn. Lidi možná ještě úplně nezblbli.
Čas: 2016-07-11 09:39:01 Autor: velkej Ká Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Neoficiálně. Dokud si výsledky nevynutí silou, tak secese nebude. Je to podobně jako s Benátkami nebo s Katalánskem - to jsou také oblasti dotující socialistické experimenty.
Čas: 2016-07-11 10:50:22 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já vím. Je to věštění zkřišťálové koule. Zatím lidem připadá výhodnější zůstávat součástí většího celku i v případě, že "brblají". Ale ta výhodnost se bude a čím dál rapidněji snižovat v souvislosti s čím dál měnší funkčností těch větších celků a čím dál větší hovadnou "nápaditostí" vládců je udržovat pohromadě.
Čas: 2016-07-11 13:54:31 Autor: Vlach (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Vsechen ten socansky bordel delaji jen paraziti,kterym se podarilo mistrne schovat mezi lidi.Drzi spolu pokrevnim bratrstvim(kazdy z nich nekdy preslapl a tak se navzajem drzi v sachu).Je nutne je presne identifikovat(urcit,co maji spolecne a kde jsou)a nakopat jim priam do prdeli!
Čas: 2016-07-11 13:57:16 Autor: Vlach (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
No,to jsem se nechal trosku unest....spis jim znemoznit pristup k nasi krvi.