Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Jiriczek (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Autor: Jiriczek Čas: 2018-06-17 21:29:55 Titulek: Trolololol jaaa já jaa
Web: neuveden Mail: Svec.jiri94 v doméně seznam.cz
Na to abych si zpíval trolololol song od rána do večera.
Autor: Jiriczek Čas: 2018-04-17 21:15:46
Web: neuveden Mail: Svec.jiri94 v doméně seznam.cz
Nevím jak by to bylo v konkurenčním prostredi to bych nedokázal predikovat..říkám no..byl to pouze hrozně jednoduchy příklad a asi blbě postavenej když si to teď uvedonuju..šou tam nesrovnalosti a je to kostrbatý..jinak ale líbí se mi nové myšlenky a každej kdo je obhajuje mám rád diskuzi proto urzu sleduju už dlouho a koukal jsem se na každé video..vždycky sem koukal pokaždé hlavně abych to nepropasl xD už vlastně od doby co byl na standashow x) to interview se mi hrozně líbilo to o tom nějakým způsobem přemýšlet..přemýšlel jsem že si někdy Zajdu do polis poslechnout nějakou prednasku měl sem to v plánu ale nak pořád nemám kryptomeny xD musím koupit cD
Autor: Jiriczek Čas: 2018-04-17 07:01:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: Svec.jiri94 v doméně seznam.cz
Napsal sem pic.... Pardon v té první části..on by si neurčil cenu škeble ale cenu toho blackboxu kolik škeblí by stála tak sem to myslel xD
Autor: Jiriczek Čas: 2018-04-17 06:33:02
Web: neuveden Mail: Svec.jiri94 v doméně seznam.cz
Jou nečekal jsem tak dlouhý komentář děkuji za vecnou reakci xD x) já vlastně vycházel pouze z predstavy pouze kdyby na trhu byly dva aktéři tedy kupující a prodávající a jeden jedinej blackbox. Dávám vám za pravdu že by tu byl někdo kdo by vlastnil právě zmíněnou škeblí..ano byla by tu poptávka po skebli jako směnného statku..a právě ten prodávající vlastníci ten blackbox by tuto škeblí poptával (za ten blackbox) on by si určil cenu škeble protože on by byl jediný na trhu..a a určil si že to chce prodat právě za jednu škeblí..v tomhle případě by to byla
poptávka oběživa za zboží..promiňte xD napsal jsem to fakt zjednodušeně xD v roli poptávky by byla škeble v roli nabídky by byl blackbox xD tak to je první část ehm sem se nak rozvypravel xD a teď v ty další části by tedy konečně měl blackbox..xD a teď to přijde..on si vlastně řekl že má dvě možnosti..buď tedy bude na svém původním trhu a protože chce utržit tak řekne že nechce už jen jednu škeblí a přihodí marži a bude za to chtít dvě škeble..a nebo půdě na jiný trh a určí si že za to bude chtít třeba kůru stromu (dalšího oběživa)..když by tedy zůstal na původním trhu tak ten původní prodávající by si musel tu další škeblí obstarat třeba prací..a tedy by vynaložil víc práce aby získal zpět ten blackbox který už přece on vyrobil.. a nebo by si ji půjčil a vyšlo by to stejně zase by dal do toho víc práce..a nebo možnost že by prodávající blackboxu šel na trh s kůrou stromů a určil si že to chce prodat za 5 kur stromu..v tomhle případě by původní prodejce blackboxu který by vlastnil skebli ji mohl hodit zpátky do vody protože by byla bezcenná..celým tím povídáním chci vlastně říct že hodnotu nema to obezivo ale ten statek xD

Autor: Jiriczek Čas: 2018-04-15 20:24:52 Titulek: Re: Ziskovost/závislost na oběži [↑]
Web: neuveden Mail: Svec.jiri94 v doméně seznam.cz
Ano ano xD omlouvám se jsem neohrabaný xD (vtip). Píšu z mobilu a tak se občas ten háček či čárka bohužel objeví kde nemá xD jde o to že jedno a to samé zboží že u jednotlivých obchodníků neustále zvyšuje na ceně kvůli marzim a tak od výrobce toto zboží projde např 5 distributory kteří si prohodí marže. Např. Každý distributor si prohodí marži 10 takže spotřebitel by v tomhle případě kupoval zboží za 60. Tzn. Výrobce by nemohl koupit toto zboží které vyrobil zpět protože se zvýšilo o marže 5 distributorů. A tady vzniká problém. Protože když bude obezivo omezené např ty škeble a bude jich třeba jen 30 tak to povede k tomu že z toho bude profitovat opravdu jen ten co si dá největší cenu za toto zboží. A ti skromnější si prostě budou muset půjčovat a bude to vést k zadluzovani.
Autor: Jiriczek Čas: 2018-04-15 18:25:47
Web: neuveden Mail: Svec.jiri94 v doméně seznam.cz
Jinak je hrozně super že o tom někdo vede diskuzi x) xD
Autor: Jiriczek Čas: 2018-04-15 18:21:04 Titulek: Ziskovost/závislost na oběživu2
Web: neuveden Mail: Svec.jiri94 v doméně seznam.cz
Dejme tomu škeble..mame 3 skeble..a budou omezené..a bude prodávající co prodává např blackbox za jednu škeblí..a pak přijde kupující a koupí si tento blackbox za jednu skebli a hodí tomu marži 1 škeblí..a začne to prodávat..tak ten původní prodávající si nebude moci tenhle blackbox koupit zpátky..protože mu jedna škeble bude chybět..a tím pádem je to docela takový nanic a bude si muset půjčit škeblí od někoho aby si tuhle věc mohl koupit zpátky..a tim pádem bude muset víc odpracovat když bude třeba chodit do práce xD..
Autor: Jiriczek Čas: 2018-04-15 18:11:29 Titulek: Ziskovost/závislost na oběživu
Web: neuveden Mail: Svec.jiri94 v doméně seznam.cz
Zdravím urzo x) jsem tu sice úplně novej ale koukám na tebe už delší dobu x) chtel jsem dokonce někdy i přijít do polis ale nemám kryptonem škoda ehm xD hrozně se mi líbil tvůj rozhovor v standashow kde chatě se se Standou bavili i o tom co vlastně si říkal v tomhle videu v souvislosti s těmi blackboxy..bavili jste se o tom že když tedy si lidé budou vážit víc toho vysledku..tak jsou schopni platit a tedy podnik bude ziskovej..a když ne..tak že to znamená že lidé si více váží těch zdrojů...a Standa ti argumentoval že tam bereš v úvahu kritérium ziskovosti..a já s tím trošku souhlasím...dám ti priklad..když bude nějaký omezený obezivo
logo Urza.cz
kapky