Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele kataapostrofa (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Autor: kataapostrofa Čas: 2019-06-26 22:12:47 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: kataapostrofa v doméně seznam.cz
Ja souhlasim s Urzou, ze my se Ancapu nedozijeme. Je pro me ale tezko stravitelne, ze pracuji na nekoho, kdo neptacuje, jen dela ze pracuje (statni zamestnanec, lidi co zijou z dotaci). A potom se mi vybavi, ze muzu mit tu smulu, kdy se na me zameri statni aparat a pouzije represe. Proto me napada, ze je lepsi se mu prizpusobit nez proti nemu bojovat (respektive bojovat ano, ale zaroven prispusobit, v cems si myslim ze je to pokrytectvi).

Pisi sem, protoze me zajima, jak to citi ostatni. Jestli to ignoruji, maji naucenou bezmoc nebo se tomu postavili jinak.
Web: neuveden Mail: kataapostrofa v doméně seznam.cz
Ahoj, jisz nejaky ten rok jsem libertarian a ted mi zacal davat vic smysl Ancap. Dela mi to v hlavne strasna dilemata.

Jiz dlouhou dobu sleduji snahy libertarianu na zmenseni statu (Ron Paul, Stossel, Rothbard, friedman + 1000 jinych lidi, ktery se snazi o osvetu spolecnosti). Prijde mi, ze to moc nepomaha a naopak je to cim dal horsi. Prijde mi, ze vetsina lidi sledujich vyse zminene sleduji pouze jiz presvedceni lide. To ve me vzbuzuje frustraci.

Co se prace tyce, od doby co mi zacal ankap davat smysl, mam strasny odpor k placeni dani a ruznym narizenim. A rikam si, ze kdyz s tim nic nenadelam, tak ten system vyuziji jak je to jde. Tedy ze budu cerpat dotace na maximum a obhajuji si to tim, ze kdyz to lidi chteji (demokracie) tak to maji mit. Muj hlavni problem totiz je, ze pokud nevyuzimvam system a ostatni ano, citim se jako zneuzity hlupak. Taky si rikam, ze je to jako za komunismu - kdo neokrada stat,m okrada svoji rodinu.

Dale si rikam, ze eticky je to ok, protoze budu vyuzivat system, ale budu dal volit a informovat o svobodne spolecnosti (o tom, ze je to pokrytectvi vim a jsem s tim ok).

Zajimalo by me, jestli se na to divate podobne nebo mate jinou cestu, jak zit v tomto systemu.
logo Urza.cz
kapky