Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Jiří Vilt (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: neuveden
Dobrý den,
hezká debata, není co vytknout. Žádal jste, abychom se vyjádřili ke kvalitě videa, zvuku apod. Za sebe mohu říci, že tentokrát bylo všechno v pořádku. Já tedy preferuji hlavně zvuk, protože během sledování Vašich videí dělám další věci a většinou hlavně poslouchám, takže obrazová stránka pro mě není až tak důležitá. Zvuk byl tentokrát naprosto perfektní. U některých starších videí byl hodně potichu, ale to se záhy zlepšilo. Jen někdy docházelo k tomu, že byla různá hlasitost u Vás a u Terezy, nebo jiného hosta. Pak jsem musel neustále zesilovat, nebo naopak tlumit zvuk podle toho, kdo zrovna hovořil. To dříve býval docela častý problém a byl bych rád, kdybyste to hlídali i do budoucna, aby to bylo správně, jako v případě tohoto videa.

Děkuji
Jiří Vilt
Web: neuveden Mail: neuveden
Vážený pane Urza,
vaše videa sleduji celkem pravidelně a většinou jen nechápavě kroutím hlavou. Tentokrát však již musím zareagovat. Vzhledem k tomu, že již přes 28 let vyučuji na střední odborné škole, vím o problematice školství a maturit jistě více, než Vy.

Vaše argumentace ke státním maturitám je mírně řečeno podivná. Mám pocit, že se dobýváte do otevřených dveří, když zde plamenně argumentujete proti povinným státním maturitám. Chtěl bych Vás ujistit, že státní maturity rozhodně nejsou povinné. Znám spousty lidí, kteří žádnou maturitu nemají a nejsou nijak postihováni. To jen na okraj.

Další věcí, která mě nazdvihla ze židle, je Váš návrh volnotržních maturit ve formě jakýchsi certifikátů a podobné nesmysly. Tím rozhodně nesrovnáte různé úrovně kvality výuky na jednotlivých školách. A také se Vám může stát, že některé firmy budou certifikáty některých škol naprosto ignorovat, což se u státních škol a jednotných maturit nikdy nemůže stát. Ono když dnes máte maturitu, nebo vysokoškolský titul, tak ho nikdo nemůže jen tak ignorovat, jak by se jistě dělo ve volnotržní bezstátní společnosti. Představte si, že několik let pilně studujete na vámi vybrané škole, pak složíte závěrečnou zkoušku, čímž obdržíte certifikát té školy a poté Vás potencionální zaměstnavatel odmítne s tím, že tuto školu neuznává a nemáte tak podle něj požadovaný stupeň vzdělání. Děkuji, ale tohle opravdu nechceme.

Našim společným cílem je naopak co největší sjednocení kvality výuky na jednotlivých typech škol tak, aby nedocházelo k disproporcím na různých úrovních a byla tak zajištěna nejvyšší kvalita na všech školách. A k tomu je jednotná státní maturitní zkouška nepostradatelným nástrojem a Vaše pomatené a nicneříkající pseudoargumenty na tom naštěstí nemohou nic změnit.
logo Urza.cz
kapky