Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele JMB (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Autor: JMB Čas: 2022-04-19 08:57:31
Web: neuveden Mail: jbydza v doméně gmail.com
Setkal jsem se s podobnym argumentem, neco ve smyslu "kdyz krituzujes stat, tak proc ti nevadi vyuzivat jeho sluzby?". Problemem tady je, ze autori techto argumentu kritizuji, ze clovek od statu neco cerpa, ale to, ze clovek statu musi platit, povazuji za sparvne. V podstate je to jednoduche: "Plat, protoze si soucasti systemu, i kdyz se ti to nelibi, ale necerpej, kdyz krituzujes stat." Zminit se o tom, ze klidne nebudu cerpat, ale nechci ani platit, to je naraz hlavou do zdi.
Jina rovina je, jak se s tim clovek vyporada sam v sobe. Pro nekoho je to ok, proste kdyz mi stat neco krade, tak si to vemu zpet, v podobe dotaci a ulev a ja nevim ceho vseho. Nebo to nechci podporovat, davat tomu energii a proto to delat nikdy nebudu... Tady mame holt kazdy jiny pristup a vnitrni nastaveni.
Autor: JMB Čas: 2021-10-27 17:37:35 [↑]
Web: neuveden Mail: jbydza v doméně gmail.com
No a k tomu dodam druhy paradox. Me kdysi neuznal stat, ze muzu delat ucetnictvi, protoze sem to nemel v popisu prace. Pani bylo jedno, ze finacni reditel neuctuje, i kdyz je zodpovedny za penize cele firmy. Nemel si uctovani v popisu prace, tak smula. Nicmene jako jednatel vlastni s.r.o. jsem si za tuto spolecnost napsal potvrzeni, ze ji delam ucetnictvi predepsany pocet let a to stacilo. To, ze firma nevykonavala de facto cinnost, nikoho nezajimalo:) Myslim, ze oba nase pripady dohromady krasne ukazuji zvracenost celeho systemu;)
logo Urza.cz
kapky