Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Qwertuska (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: schován
Být po něčem poptávka ale neznamená, že to někdo chce, ale že to chce dostatečná kupní síla. Nebavíme se o společnosti regulované státy, ale i v ní tohle platí, jen by ta poptávka musela být dokonce až tak velká, aby se státům vyplatilo to té firmě povolit. Taková není ani zdaleka.
Web: neuveden Mail: schován
Za mě co by bylo potřeba vyvrátit ani není tak složité. Musel by mě někdo přesvědčit, že jsou v lidské společnosti oblasti, kde neplatí, že pokud je po něčem poptávka, pak se na tom dá vydělat a dříve či později nějaká firma s vidinou zisku tuhle poptávku uspokojí. Případně o tom, že tohle uspokojování poptávky nevede ve výsledku k maximalizaci užitku (v praxi, ne v porovnání s nějakým teoretickým modelem ideálního státu).
Autor: Qwertuska Čas: 2021-06-14 08:58:59 Titulek: Hezká videa
Web: neuveden Mail: schován
Ten koncept se mi líbí, s těmi myšlenkami souhlasím. Jen mi teda přijde, že se to snaží vést k tomu, že každému etatistovi stačí zpochybnit to stejné přesvědčení a s tím nesouhlasím, osobně si myslím že jde naopak o to najít pro každého člověka jeho vlastní "citlivé téma", ve kterém mu etatismus nedá dost dobrou odpověď - pro někoho je to třeba školství, pro jiného právě ty autority a pro mě třeba to bylo životní prostředí... Ale třeba to nakonec dojde ke smysluplnému závěru, o tom o co reálně jde tam stejně moc není.
Ale vadí mi na tom, že to celé vypadá jak nějaký scam typu "jak vydělat milion za dva týdny". Pochybné webovky s pochybnou URL, které se snaží člověka vmanipulovat, aby věřil co se tam říká, celé sdělení je zbytečně dlouhé jenom aby se tam daly vložit věty typu "odhalíme vám tu JEDNU VĚC"... No a taky to končí žádostí o peníze. Já bych osobně stejně víc ocenila, kdyby to byl nějaký hezký článek nebo aspoň normální videa na Youtube.
Web: neuveden Mail: schován
Ale jasně že to souvisí se školou. Pokud student tráví půlku svého dne studováním, tak prostě buď studuje společně s kamarádama a po škole s nima někam jde (kde to mimochodem taky bylo doteď zavřený) a nebo to dělá sám a ani nemá důvod někam chodit a ani na to už po tom učení se nemá třeba čas. Těšit se zpátky do školy je jako těšit se zpátky do kanclu mezi lidi pro ty, kteří chodí do práce. Prostě člověk už nechce trávit ten čas vyhrazený studiu o samotě, chce tu činnost dělat s ostatními, a taky je rád že se mu otevře prostředí, kde se může s lidma setkávat, když jiná místa kde to dělá mimo školu jsou stále zavřená.
logo Urza.cz
kapky