Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Paveloss (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: pavelos6 v doméně seznam.cz
Díky za názor, nutno sdělit, že dotyčná pracovala jako doktorka ve státem řízeném zdravotnictví. O to absurdnější situace je, když byla státem placená a nyní má peníze "vrátit". Zástupce notářské kanceláře mi sdělil, že o pravosti ručně psaného dokumentu není spor, ale nelze jej uznat pouze skrze podpis na začátku sešitu. Ze staré i z nové závěti je zcela zřejmé, že poslední vůle byla rozdělit veškerý majetek mezi jí blízké osoby.
Web: neuveden Mail: pavelos6 v doméně seznam.cz
Díky za názor. Zástupce notářské kanceláře mi přímo sdělil, že není pochyb o tom, že závěť je pravá a psaná rukou příbuzné. Ano s tím že se jedná o jedinou notářskou kancelář v onom městě, tak se o reputaci určitě bát nemusí, nicméně zástupce na mě působí jako velice ochotný člověk a chápe závažnost situace.
Web: neuveden Mail: pavelos6 v doméně seznam.cz
Díky za názor, v nové závěti jsou částky uvedeny i v číselných hodnotách ne pouze v podobě účtů. Sdělit něco ve smyslu "Prosím do závěti napište částku, ať v tom má notář jasno" někomu ze stárnoucích příbuzných mi připadá velice nemorální, ale chápu jakým směrem to bylo mířeno. Jako největší nesmysl považuji fakt, že i když zcela evidentně existují osoby které mají s dotyčnou příbuzenský vztah, i když vzdálený (Syn bratrance, manželka bratrance, atd...), tak na ně z hlediska zákona není nahlíženo jako na příbuzné.
logo Urza.cz
kapky