Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: velkej Ká
Čas: 2016-05-19 00:00:02

Trumfne Trump Babiše a Zemana?

V diskusích alternativních politických proudů je Trump často skloňován jako oblíbený kandidát. Lidé mají rádi otloukánky, a Doník je otloukánkem médií, expertů i republikánů samotných. Nemine den, aby nebylo napsáno něco protitrumpovského, aby nebyl rozebírán nějaký jeho výrok, extempore či faux pas. Z podpory Trumpa však čiší především zoufalost, protože on tam nikde žádný smysluplný kandidát není. Clintonová je válkychtivá nesympatická blbka, která je napojená na podivné lidi a má podporu médií. Trump je miliardář-stavebník, nepokrytý populista a, přiznejme si to, blb bez podpory médií. Prašť jako uhoď.

Duel až nápadně připomíná volbu prezidenta Č v roce 2013, kdy proti sobě stáli kandidáti zcela analogických povah - válkychtivý blb s modrou krví a podporou novinářů versus populistický blb s krví v alkoholu a s otevřenou nenávistí novinářů. Volba pak byla projevem naprosté zoufalosti, protože z toho materiálu se rozumně vybrat nedalo.

A zatímco z pohledu prezidentského souboje připomíná Trump Zemana, nelze se ubránit i srovnání s Babišem. Oba bohatí podnikatelé, oba musejí dost mazat a mít složky a kontakty, oba chtějí řídit stát jako firmu, oba jsou silní populisté bez nějakého přesnějšího ideového ukotvení, oba fandili před pár lety jiným stranám. Nejspíš tedy budou i stejní mocichtiví kokoti - pak bychom věděli zcela jasně, co od Trumpa čekat. Mimochodem, jak to má vůbec Trump s početními dovednostmi - jsou i tyto srovnatelně bídné?

Je inherentní vlastností demokracie, že volby čehokoliv skončí v prdeli. Je jedno jestli Clintonová nebo Trump, Schwarzenberg nebo Zeman, Kalousek nebo Babiš. Anarchokapitalisté velebí volný trh právě proto, že si každý vybere svého prezidenta kdy chce, jak chce a jakého chce, pokud jej vůbec chce; je to každý zákazník, kdo rozhoduje a jehož rozhodnutí má absolutní váhu. Neznám svobodnější systém. Jenže v demokracii, ať už chceš nebo ne, ti vybere prezidenta BA-NÍK BA-NÍK BA-NÍK!
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Čas: 2016-05-19 07:36:34 Autor: Zzzzz (neregistrovaný) Titulek:
Kazda volba je volbou mezi hovnem a vyplachem.
(c) South Park :-)

https://www.youtube.com/watch?v=a0BuPgrBwHU
Čas: 2016-05-21 10:11:06 Autor: Vostál Petr Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Kazda volba je volbou mezi hovnem a vyplachem.
(c) South Park :-)
................................................

To je pravda,
jenže to prostě platí o každé volbě, nejen o volbě při volbách,
nebot volíme vždy dle svých pocitů a myšlenek,
tedy volíme dle svého osobního naprogramování a omezení...

Pokud se neztotožnujete se svými pocity a myšlenkami,
tak nevolíte,
ale jednáte spontánně v souladu s "vesmírem"
nikoliv dle svého omezeného sebeuvědomění a vnímání

Čas: 2016-05-19 23:34:48 Autor: banana (neregistrovaný) Titulek: demokracie
Mě sere jak se všichni zaklínají demokracií (často i rozumní lidé), nebo jak se někdy dává rovnítko mezi demokracii a svobudu. Demokracie je ryzí kolektivismus!
Čas: 2016-05-20 10:05:50 Autor: velkej Ká Titulek: Re: demokracie [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jo. Demokratem jsem přestal být o dost dříve než jsem se začal zajímat o minarchismus (a o 3 měsíce později o anarchokapitalismus). Prostě demokracie je sračka podle toho, komu dáš moc (volební právo). No a když ji dáš i nejhloupějším 70 % populace, tak si o ten kolektivismus přímo koleduješ. Momentálně je to u mě nějak takto: volný trh > osvícený diktátor > demokracie/kleptokracie > komunismus. A o demokracie s oblibou říkám: Argument počtem (ad numerum) není argument! Demokracie nevybírá správná řešení, ale řešení, které podporuje většina, bez ohledu na to, zda vůbec funguje a zda je správné.
Čas: 2016-05-21 10:30:28 Autor: Vostál Petr Titulek: Re: demokracie [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Mě sere jak se všichni zaklínají demokracií (často i rozumní lidé), nebo jak se někdy dává rovnítko mezi demokracii a svobudu. Demokracie je ryzí kolektivismus!
....................................................................................

Klídek, klídek,
demokracie je něco jako čínskej duplikát "celku" či "vesmíru"
což platí i o onom kolektivismu

Jsou to prostě lidské představy "boha" či "vesmíru",
proto to také je pro většinu lidí i vrcholem svobody

Tyto věci jsou dány naší nevědomostí,
a ta je dána naším ztotožnováním s myšlenkami a pocity
jenž pak považujeme za realitu...

Je to podobné, jako věřit že pohádka o Červené Karkulce je skutečný příběh jenž se stal