Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: TaxationISTheft
Čas: 2017-10-03 00:00:02

Demonstrace proti Brexitu

Včera jsem procházel Twitter a všiml si, že mezi trendy byl hashtag #stopbrexithour. No jistě! Protože v UK probíhaly demonstrace proti Brexitu. Tak jsem se pustil do čtení jednotlivých Tweetů a hezky na nich viděl to, co my anarchokapitalisté tak nějak chápeme už dlouho. Tedy, že demokracie zcela jistě nefunguje, protože není s to uspokojit každou stranu. Někteří Irové a Skotové si stěžovali, že v jejich zemích pro Remain EU hlasovalo 60 %, a že je to nefér, a že se chtějí odpojit a být zcela nezávislí na Británii a tak dále. Tyto stížnosti jasně poukazují na tradiční problém s demokracií – že není vlastně vůbec jasné a nelze určit jaké skupiny lidí se vlastně na co zeptat.

Theresa May také prohlásila něco jako, že obyvatelé UK se necítí být součástí EU, čímž naštvala odpůrce Brexitu, kteří začali Tweetovat výkřiky typu: „Ty za mě nemluvíš, Thereso!“, „Já se cítím být součástí EU! Nemáš za mě co mluvit.“ A tím poukázali na další typický problém demokracie – tedy, že neexistuje nic jako nějaké vyšší „my“, protože nesdílíme jeden telepatický mozek, ani neneseme žádnou kolektivní vinu. Osobně mám každopádně škodolibou radost, že to, co anarchokapitalisté kritizují na demokracii teoreticky, se ukázalo být problémem i v praxi, a to hned několikrát. Každopádně co se týče výsledků voleb, nezbývá než říct deal with it.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Zaregistrovaný a přihlášený uživatel nemusí opisovat kód z obrázku a získá přístup i některým dalším funkcím.
Registrace je extrémně rychlá, stačí zadat login a heslo (ani e-mailová adresa není povinná).
Čas: 2017-10-03 09:01:19 Autor: velkej Ká Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Ten teoretický problém s demokracií se v praxi ukazuje neustále ("Zeman není můj prezident" apod.), ale s lidmi to příliš nehýbe, bohůmžel :|
Čas: 2017-10-04 06:12:45 Autor: Roman Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: roman.hocke v doméně gmail.com
Jj, protože sice "Zeman není můj prezident", ale "xyz musí přece platit pro všechny".
Čas: 2017-10-03 18:31:28 Autor: Tenente (neregistrovaný) Titulek: Nejen anarchokapitalisti
Nejen anarchokapitalisti: viz Arrovův teorém, že z individuálních preferencí nelze sestavit jednu společenskou preferenci.