Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: bitfoxer
Čas: 2018-03-13 00:00:02

Referendum – máte slovo

Vážené dámy, vážení pánové, milí přátelé, nemohu jinak. Věřím, že u některých z vás se může rodit pocit mého zaujetí osobou Míši Jílkové a ač mé pocity k ní nejsou chladné, dnes ji ponechám víceméně stranou.
Máte slovo. Pro mě poslední dobou něco neskutečně bizarního a zároveň inspirativního, co každým svým dílem zvyšuje laťku mnohonásobně přes limit mých představ. Obecné referendum. Lidové veto. S výroky Petra Macha se začínám ztrácet. Už ani nevím, kdo má jakou nálepku. Umí pořádně zamotat hlavu. Jedni by rádi, aby o nás rozhodovali, zájmu veřejného znalí, politici a druzí, aby o nás rozhodoval pracující lid. Nějak tam postrádám ty, kteří by o sobě rádi rozhodovali sami. O sobě a nikoli o druhých. Někoho, kdo slovo svoboda a individuální svrchovanost myslí vážně. To zaslepení věcí veřejnou a státem mě naplňuje údivem. „Někdo to řídit musí“ má hluboké kořeny. Je cítit, jak se po podlaze line smrad z rozkládajícího se státu, v němž se v lodičkách brodí paní Jílková. Ale i takové peklo výrok doc. MUDr. Jana Payna strčí do kapsy. „To, že se volá po referendu (po možnosti rozhodovat za sebe a zodpovědnosti) je selhání společnosti". :-D

Co se týče referenda, považuji to spíš za úskok. O věci veřejné i soukromé (na úrovni pracujícím lidem zbudované republiky) už nebudou hlasovat ti, již si vydobyli to právo nám vládnout, ale (v lepší případě většina, v horším zlomek menšiny) těch, kteří si to právo vydobýt nemuseli. Tak jak tak, nás pořád násilím v hrsti svírá stát a nám nezbývá o moc víc než domnění.
Přesto pozitivum. Co já vnímám jako obrovský přínos, je hlavou kroutící divák, který v hrsti drží alespoň špetku kritického myšlení. Tomu totiž stačí párkrát kliknout myší, pár let bít hlavou do zdi a naše řady jsou rozšířeny. Nuže, na nás leží spousta práce a já se pokusím o pokus se odhodlat a oslovit paní Jílkovou. Představa, že ve studiu ke straně červené a modré přibyde ještě žlutočerná, je lákavá. Nastane vrchol všech vrcholů a divák, excitován prohazuje televizi s ječící Jílkovou skrze své mylné přesvědčení a víru ve stát.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Zaregistrovaný a přihlášený uživatel nemusí opisovat kód z obrázku a získá přístup i některým dalším funkcím.
Registrace je extrémně rychlá, stačí zadat login a heslo (ani e-mailová adresa není povinná).
Čas: 2018-03-13 00:05:37 Autor: velkej Ká Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Nechci brzdit v rozletu, ale:

1) Párkrát už tam byl i Urza.
2) Dvě hádající se strany jako bizár tam úplně stačí. Máte slovo není diskusní pořad, ale show. Jílková v příšerných hadrech převlečená buď za vodníka, nebo za cikánskou baronku, a do toho pár komparsistů, kteří se vzájemně překřikují. Nakonec se nikdo nedozví nic a nedojde se k ničemu.
Čas: 2018-03-13 16:11:23 Autor: bitfoxer Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: dosepa1 v doméně seznam.cz
"...Jílková v příšerných hadrech převlečená buď za vodníka, nebo za cikánskou baronku, a do toho pár komparsistů, kteří se vzájemně překřikují..."

No a právě to je ten důvod úspěchu. Řeč by sice stála a anarchokapitalista by byl vidět. A čím, hůř by vypadal, tím líp.

Třeba tady Uriel. https://www.youtube.com/watch?v=ULATL7HUE48
Čas: 2018-03-13 19:19:39 Autor: Vostál Petr Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Musím říct, že Kotel je můj voblíbenej pořad :

https://www.youtube.com/watch?v=DW5I34n6_N4
Čas: 2018-03-13 07:43:17 Autor: Vostál Petr Titulek:
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Přesto pozitivum. Co já vnímám jako obrovský přínos, je hlavou kroutící divák, který v hrsti drží alespoň špetku kritického myšlení. Tomu totiž stačí párkrát kliknout myší, pár let bít hlavou do zdi a naše řady jsou rozšířeny.
......................................................................................................................

Tak bych to asi neviděl, pokud vznikne v něčí hlavě guláš,
nejpíše to vyřeší volbou nějaké totalitářské strany jenž zjedná pořádek,
nebot to je přesně to, co každý dezorientovaný volič chce - jasný a přehledný pořádek,
takže komunisti stále mají šanci....
I když prozatím jsou v kurzu spíše fašisti, obzvláště najde-li se silná vosobnost vůdce jenž šlápne na paty škůdcům národa...
Čas: 2018-03-13 16:02:44 Autor: bitfoxer Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: dosepa1 v doméně seznam.cz
Myšleni byli tací diváci, kteří ví, co znamená přemýšlet, a kteří pocit guláše cítí, a tohle je jen vyprovokuje k tomu, začít zpochybňovat. Ale jasně. Je to nadsázka.
Čas: 2018-03-13 07:58:44 Autor: Vostál Petr Titulek:
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
PS.
Jako obvykle mě potěšili soudruzi v číně :

Plenární zasedání čínského parlamentu dnes schválilo změnu ústavy, z níž bude vyškrtnuta klauzule omezující výkon funkce prezidenta na deset let. Podle očekávání hladce prošel návrh Čínské komunistické strany, který posílí pozici současné hlavy státu Si Ťin-pchinga. Ten bude moci nyní vládnout neomezeně...........

..................V Číně je prezident stále nesmírně populární, mimo jiné díky svému nesmlouvavému tažení proti korupci.
Čas: 2018-03-13 12:20:27 Autor: Vlach (neregistrovaný) Titulek:
Čas: 2018-03-13 12:54:12 Autor: Pjotr Fostál (neregistrovaný) Titulek: Rothbard
Hola, hola, tak kde se nabízí ta nová kniha od Rothbarda? Prý tu někdo o tom psal, ale nemohu to najít?