Buďme shovívaví, pišme s rozmyslem – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Čas: 2023-02-27 00:00:02

Buďme shovívaví, pišme s rozmyslem

Když občas poslouchám slova některých anarchistů, říkám si, co si o stejných slovech asi tak pomyslí průměrný demokrat. A ačkoli třeba souhlasím, přemýšleje nad tím, jak bych na stejná slova reagoval třeba jen pár let nazpátek, se mi motá hlava. Ne že bych nechápal frustraci ze státu. A když se baví anarchista s anarchistou, tak si jistě můžou bez problému „zanadávat“. Míníte-li však měnit názory ostatním, buďte prosím shovívaví. Než něco řeknete debatnímu oponentovi či napíšete na Twitter, zamyslete se, jak byste na podobná slova reagovali dříve. A zda by vás spíše neodradila než pomohla k poznání.
Přečtení: 3274

Web: neuveden Mail: schován
Možná protože to potom dopadne jako s panem Richardem, který na vás reagoval. Slušnou debatou většinou dosáhnete mnohem lepších výsledků.
Web: neuveden Mail: schován
Z duše... Nicméně, řekl bych, že v tomto je také velmi důležitý kontext, ať už komunikační platforma nebo časová dotace k debatě, zainteresovanost debatérů či dynamika jejich vztahů a průniků množin jejich zájmů. Například zde může být hrubá záplata někdy i jediným podnětem k diskuzi, která se posléze přesune k jádru pudla. Jinde by však téměř vždy působila jako toxický dogmatismus. Opět uvedu podobnost s dilematem názvosloví – anarchokapitalismus vs. libertariánství.
Web: neuveden Mail: schován
Souhlas
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky