Granty, daně a dotace na uměleckých školách – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Rosevlata
Čas: 2023-03-28 00:00:02

Granty, daně a dotace na uměleckých školách

Na uměleckých školách, hlavně produkčních oborů, je jednou z důležitých části financování projektů, kterým je výhradně myšleno to z veřejných rozpočtů (státní, EU a podobně). Studenti jsou učeni, že je správně brát si tyto peníze, protože jinak své projekty neufinancují. A ještě hůř, jsou nuceni projekty během studia dokončovat – účastnit se v rámci toho investorských prezentací, které jsou placeny z daní. Studentům je vysvětleno, že peníze se přece tak jako tak rozdají, takže proč si nevzít? Co vlastně takovému studentovi zbývá? Nemít svůj projekt financován, a prodlužovat kvůli tomu další studium.
Přečtení: 2041

Autor: li Čas: 2023-03-28 07:47:22
Web: neuveden Mail: schován
Souhlas! Navíc to znamená loajalitu k EU pahodnotám, jinak nikdo nezacinká. A chobotnice bobtná.
Autor: HonzaP Čas: 2023-04-01 11:28:51 Titulek: Vstupné
Web: neuveden Mail: honza v doméně poboril.cz
Přitom pořád jsou zákazníci zvyklí na tomto trhu platit vstupné. Když už se do toho má veřejný sektor plést, tak může být třeba věřitelem poslední instance - zatáhne náklady pokud se to studentovi nepovedlo, aby i dodavatelé byli ochotní takovým studentům dodávat. Ideálně by se pak finanční výsledek akce započítával do jeho hodnocení a s úplně ztrátovými projekty by nešlo školu dokončit.
logo Urza.cz
kapky