Je to otrava? Zregulovat! – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Čas: 2022-06-13 00:00:02

Je to otrava? Zregulovat!

Když lidé obhajují existenci různých regulací proto, že jde o ochranu života či zdraví (např. drogy, zbraně), jsou takové argumenty sice nic moc, ale lidsky je člověk docela chápe. Mnohem horší jsou ale argumenty, které operují s tím, že jsou některé věci otravné nebo obecně diskomfortní. Například spoustu lidí vítá regulaci, která přikáže firmám používat pouze USB-C, protože je „nebaví mít doma tolik kabelů“ a nebaví je „celý den hledat ten správný“. Osobně si myslím, že taková argumentace je dost absurdní. Měl by opravdu stát investovat spoustu peněz do opatření a byrokracie, jen proto, že nás něco otravuje? Opravdu stát slouží k tomuhle? A tyhle otázky nekladu jako anarchokapitalista. I běžný etatista by si měl položit otázku, jestli je tohle smyslem státu.
Přečtení: 1923

Autor: Luky T. (neregistrovaný) Čas: 2022-06-13 09:08:28 Titulek: EKO
Nabíjačky sú zbytočne plytvanie zdrojmi. Už by sa malo tlačiť na bezdrôtové a to asi aj týmto sledujú.
Web: neuveden Mail: neuveden
Jen nekolik veci k tomu:
V mnoha pripadech by bezdratove nabijeni bylo technicky obtizne (automobil napriklad, pokud se bavime o mobilu) az skoro nemozne (pokud se napriklad bavime o noteboocich a podobne)
Dale je to vyrazne drazsi nez bezne nabijeni. Tam ti staci nabijecka s par soucastkama, bezdratove nabijeni potrebuje specialni veci jak v tom zarizeni, co se ma nabijet, tak v nabijecce (sam jsem kupoval pomerne znackovou a kvalitni bezdratovou nabijecku na 2 zarizeni a stala dost pres 1000kc)
Dale v principu pres drat se vzdy ta energie (zvlaste vetsi mnozstvi) protlaci neporovnatelne jednoduseji a s neporovnatelne mensima ztratama. Ta moje nabijecka umi nabijet docela slusne, mobil to umi prijimat docela slusne, ale i tak kabelem to nabiju nasobne rychleji.
Z toho pak vyplyva, ze neni dneska problem v kazde mistnosti proste mit nejakou levnou nabijecku a nemuset si porad prenaset jednu sebou. Coz si u bezdratovych nabijecek neumim predstavit (ale pravda, moje chyba, mam byt vice bohaty :-) )
No rozhodne kdyz si predstavim, kde vsude nabijim svuj mobil, tak jsou mista, kde by to bezdratove proste technicky neslo (nekde na stavbe a podobne), takze doufam, MOC DOUFAM, ze nejakyho dementa v EU presne tohle nenapadne a neprohlasi, ze se ma nabijet pouze bezdratove a hotovo.
Web: neuveden Mail: neuveden
Vyroba bezdrotoveho nabijania spotrebuje daleko viac zdrojov, nez klasickeho.
Autor: duckIejungle (neregistrovaný) Čas: 2022-06-13 16:58:29 Titulek: prosba i gues?
Vadí, když to zkopíruju a pošlu herdynovi? Hodně regulaci s kabelem podporoval, zájímámě jak si jí teď obhájí.
Web: neuveden Mail: neuveden
Můžeme si být jisti, že USB-C není definitivně nejlepší konektor v historii i budoucnosti, teď jen bude daleko těžší zjistit, který konektor je nejlepší momentálně. Výsledkem bude, že ten nejlepší budeme mít, až se EU usnese a ne až ho někdo vyrobí a my si ho koupíme. Budeme mít zpoždění, zase, další.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky