Autor: Ad. Albert
Čas: 2024-01-11 00:00:02
K ankapu skrze oboustrannou dobrovolnost
Stát má monopol na svépráví; není možné se (oficiálně) vyvázat z jeho norem – ani v případě, že všechny strany, kterých se předpis týká, by si tak přály učinit. Možnost stanovení si vlastních pravidel znamená výhodnější vztahy z obou směrů. Kdyby stát legitimizoval dobrovolné vzdání se nařízení vrchnosti, zareagovaly by dřív korporace nebo jednotlivci? Myslím, že odpověď je nasnadě; již dnes, se stále složitější legislativou, probíhá spousta obchodů na osobní úrovni. Vztahy jsou přitom klíčové – hájit se v případě neshody je těžké, nicméně paralelní ekonomika bují. Važme sítě!
Přečtení: 4988
Komentáře
Komentář 100471
Komentář 100480
Pokud se stát chová "divně", a s tím souhlasím, že se chová velice divně, tak si definujme to, co od něj chceme.
Problém je, že potřebujeme držet v jistých mezích též korporace, jinak už je jedno zda pustíme všechny atomovky, součet bude stejný = finito.
Komentář 100487
Komentář 100543
Komentář 100544
Komentář 100507
Filozofickým přesvědčením je anarchokapitalista, který se v přechodném období ze státního zřízení k anarchii pragmaticky chová jako minarchista, což upřesňuje tak, že je „anarchokapitalista, protože stát je nepřítel. Ale žijete v realitě a musíte stát oběma nohama na zemi. V tomto kontextu jsem minarchista – tedy někdo, kdo věří, že stát by měl mít na starosti pouze bezpečnost a spravedlnost.“
Komentář 100512
Pokud budete mít minarchii, kde bude právo zkorumpované a pokřivené, pak si bohužel vůbec nepolepšíte; je to z bláta do ještě většího bláta.
Navíc, pokud je tento přechod v době, kdy jde o rozkradený stát, tak jde evidentně o precizně řízenou kolonizaci, až se to provede, kolonizátor vyhlásí své libovolné právo.
Nastavení zobrazení uživateli nechtěných a neschválených komentářů
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.