Kritika vlády – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Tom Iss
Čas: 2022-08-10 00:00:02

Kritika vlády

V poslední době se z mnoha různých stran ozývá poměrně silná kritika současné české vlády. Rozhodně netvrdím, že ta kritika je neoprávněná, ale zaráží mě, že téměř nikoho nenapadne, že problémem vždy nemusí být přímo konkrétní vláda, ale existence vlády jako takové. Řešením by tedy nemuselo být hledat vládu jinou a lepší, ale zkrátka některé pravomoci vlády zrušit a nechat lidi žít podle toho, jak chtějí sami.
Přečtení: 3943

Web: neuveden Mail: neuveden
Nebe je modré, tráva zelená, slunce svítí, (jakákoli) vláda je špatná. Samé žhavé novinky. Nechtělo by to spíš přijít s nějakým řešením než s tisíckrát omletou zjevnou skutečností?
Web: neuveden Mail: schován
Tak s nějakým přijdi, budeme rádi.
Web: neuveden Mail: neuveden
Můžu jen opakovat, co již bylo mockrát řečeno. Až demokracie zkrachuje, v čemž nepotřebuje pomáhat, je třeba využít bezvládí k prosazení něčeho, co bude co nejvíce připomínat anarchokapitalismus. Cesta patrně vede přes minimální stát, který zajišťuje vnitřní a vnější bezpečnost, justici a zahraniční vztahy. S úplným zrušením státu vzhledem k současné mezinárodní situaci zatím počítal nelze. S dostatečně silnou justicí lze nicméně do zakládacích listin (ústavy) naprogramovat postupné směřování k jeho likvidaci.
Web: neuveden Mail: schován
V poho. Já jen že si tu stěžuješ že někdo "opakuje 1000 omletou zjevnou skutečnost", abys pak taky jen "zopakoval co bylo už mnohokrát řečeno". To mi přijde vtipné.
Web: neuveden Mail: neuveden
Já vám to píšu jako odpověď na vaši přímou otázku v diskusi. Nemám potřebu to vydávat jako článek.
Web: neuveden Mail: schován
Já právě doufal že přijdete s něčím lepším. Jinak je pravděpodobné, že sem občas zavítá i někdo nový, takže je asi v pohodě občas zopakovat I ty pro nás už 1000x omílané věci, zvlášť teď z okurkové sezóně.
Web: neuveden Mail: schován
Bez státu by byl sluníčkový ráj. Nebyl by důvod někoho kritizovat
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak vida že k něčemu je stát nezbytně potřeba. Pokud volný trh nedokáže lidem zajistit subjekt vhodný pro trvalou kritiku.
Web: neuveden Mail: neuveden
To máš blbé pokud máš jen tyhle dvě volby.
Web: neuveden Mail: neuveden
Tu volbu má člověk v hlavě.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky