Maličkost s potenciálem ukrojit další kousíček naší svobody – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Thevar
Čas: 2022-06-14 00:00:02

Maličkost s potenciálem ukrojit další kousíček naší svobody

Setkávám se s názorem, že školní uniformy napomáhají stírat sociální rozdíly a slouží jako prevence proti šikaně. V USA v roce 1995 vyžadovalo uniformy pouze 3 % škol. V letech 2012 to bylo již 20 %. Nedávný výzkum se zabýval třemi dimenzemi v rámci školních uniforem: internalizace problémů s chováním (jako je úzkost a sociální stažení), externalizace problémů s chováním (jako je agrese nebo ničení majetku) a sociální dovednosti. Zdá se, že celkově školní uniformy neměly vliv na žádnou ze tří oblastí chování. Dokonce ti, kteří museli nosit uniformy, hlásili nižší úroveň sounáležitosti se spolužáky a učiteli než ti, kteří navštěvovali školy bez uniformních požadavků. V ankapu by pravděpodobně existovaly školy i s požadavkem na uniformy, nicméně by šlo založit školu i bez uniforem. V centralizovaném školství může přijít někdo „osvícený“ (Kupříkladu Marine Le Penová velmi podporuje uniformy ve Francii) s myšlenkou na plošné nošení školních uniforem. Ano, je to maličkost a nyní nepravděpodobná, ale maličkost s potenciálem ukrojit další kousíček naší svobody.
Přečtení: 1275

Autor: li Čas: 2022-06-14 09:37:06
Web: neuveden Mail: schován
Thevare, zajímal by mne Váš názor na "manželství pro všechny". Jste stoupencem? nebo preferujete rozšíření práv registrovaným partnerům. Tohle téma mi přijde v Čechách teď mnohem zásadnější než uniformy... (nevím zda nějaká škola u nás vyžaduje uniformy a nikdy jsem po tom nepátrala). Ukrojilo by nám manželství pro všechny další porci svobody?
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky