Nátlak plodí zmatek – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: ForyshaCZ
Čas: 2022-12-06 00:00:02

Nátlak plodí zmatek

Netlačte mě dělat věci, protože pak nevím, jestli ty věci chci dělat kvůli sobě, nebo kvůli vám. To mě mate, a čím zmatenější jsem, tím hůř se mi žije.
Přečtení: 1169

Autor: Bratva Čas: 2022-12-06 09:23:30
Web: neuveden Mail: neuveden
Snad Vám ten zmatek vyjasní zjištění, že cokoliv co děláte, děláte kvůli sobě. Ať už jde o nějajou Vaši oblíbenou činnost, nebo o placení daní či odevzdání peněženky lupiči, který Vám míří pistolí na hlavu, tak ve všech případech se rozhodujete, jaké řešení dané situace Vy sama v dané chvíli preferujete a nakonec podle toho jednáte, kvůli Vašeho vlastního rozhodnutí.
Autor: hefo Čas: 2022-12-06 09:29:24 [↑]
Web: neuveden Mail: schován
A ešte mu to samozrejme z definície zvyšuje (subjektívny) úžitok, lebo keby nie, tak by to nerobil.
Web: neuveden Mail: neuveden
Abych ankapu nekřivdil, tak z té ankapové definice imho ne, protože oni to u dobrovolnosti mají (zcela arbitrárně) rozdělené zrovna tou pohružkou (útočného) násilí, takže jim se zvyšuje užitek jen z dobrovolné směny, ale vzato absolutně, tak ano, užitek se jí zvýší i z vynuceného zaplacení daně.
Tedy např. raději se vyhne důsledkům nezaplacení, než aby přijala ty přínosy, které ji přinese nezaplacení, i pokud by jediným přínosem byl ve výsledku třeba jen dobrý pocit z toho, že zaplatit odmítla. A nebo to může být i naopak.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky