Nelegální zabíjačky – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2015-11-27 01:23:45

Nelegální zabíjačky

Na základě pár let starého nařízení z EU zakázal český stát svým poddaným pořádat zabíjačky, nemají-li k tomu speciální povolení; bohužel toto povolení podle všeho nelze získat tak, že si zajdete na úřad, nýbrž je k tomu více méně zapotřebí, abyste vlastnili jatka. Běžným sousedským zabíjačkám zkrátka odzvonilo; a komerčním zabíjačkám pořádaných třeba hospodami jakbysmet. Celá věc má však i svou světlou stránku – stát nemá dostatek prostředků, aby dodržování tohoto zákona aktivně kontroloval, takže jediná možnost, kterak může někoho buzerovat, spočívá v tom, že dotyčného předtím někdo udá.

Stinná stránka pak spočívá v tom, že i takové kurvy se mezi námi najdou; v roce 2014 stát zkasíroval na pokutách sto dvacet tisíc korun, vše od fyzických osob (právnické osoby si nejspíše netroufly, neboť je třeba tomu udělat reklamu, čímž riziko udání roste), jež pravděpodobně napráskali jejich sousedi. Hanba jim! Hanba každému zmrdovi, jenž je schopen nabonzovat souseda za to, že zabíjí vlastní prase; tohle už se ani nedá omlouvat nějakými kecy o společenské nebezpečnosti takového jednání, zde jde o čiré nefalšované svinstvo, za které si dotyční zaslouží nejvyšší pohrdání.

Na druhou stranu – ačkoliv se mi nepodařilo dohledat počet takových práskačů – s ohledem na to, že jedna pokuta za nelegální zabíjačku se může vyšplhat až na tři sta tisíc a stát vybral za celý rok sto dvacet tisíc, lze předpokládat, že šlo nejspíše o jednotky (či malé desítky) případů; i kdyby průměrná pokuta činila jen deset tisíc, jednalo by se o dvanáct lidí, tedy jednoho měsíčně, což není na desetimilionovou populaci tak moc. Celkově se mi na této zemi líbí určitá lhostejnost lidí k porušování zákonů, neboť ač většinou daně považují v obecné rovině za správné, v osobní rovině nejsou daňové úniky a práce na černo společensky příliš odsuzovány (třeba oproti Německu, kde je to vnímáno podobně jako třeba okradení souseda).

Každopádně podobné zákony, které stát nevymáhá, je přímo škoda dodržovat; postačí přesvědčit práskače, aby nepráskali. Takže znáte-li nějaký takový lidský odpad, buďte na něj zlí, ostrakizujte jej, přesvědčte k tomu i okolí, prostě mu dejte lekci, aby si to příště rozmyslel; a čím méně lidí bude kolaborovat s policií, tím lépe, takže šiřte ve svém okolí informace o všem zlém, co policie způsobila či udělala (pro příklady netřeba chodit daleko). Stát je zlo; a kdo je ochoten pro něj páchat svinstvo, tomu nechť slušní lidé ukážou, že tudy cesta nevede.
Přečtení: 62112

Autor: osiris (neregistrovaný) Čas: 2015-11-27 12:42:05 Titulek: stát
"... Stát je zlo; a kdo je ochoten pro něj páchat svinstvo, tomu nechť slušní lidé ukážou, že tudy cesta nevede..." Přitom proti tyranovi není třeba bojovat, není třeba nad ním vítězit - sám pozná porážku, stačí, aby mu země odmítla sloužit. Není třeba mu nic brát, stačí mu nic nedávat. Není třeba, aby se země snažila dělat něco pro sebe, stačí, když nedělá nic proti sobě.

(...)

Oséváte svá pole, aby je mohl pustošit. Zvelebujete a naplňujete vlastní domovy, abyste mu je nechali vydrancovat. Vychováváte dcery, aby měl čím ukojit své choutky. Živíte děti, aby je odvlekl do války, vyvedl na jatka a udělal z nich služebníky své chtivosti a nástroje své pomsty. Trápíte svá těla do úmoru, aby se mohl hýčkat nejrůznějšími slastmi a ukájet se ve špinavých a nízkých rozkoších. Oslabujete sami sebe, jen aby on byl silnější a aby vás pevněji držel na uzdě. A od všech těchto nespravedlností, které by ani to nejsprostští zvíře nevydrželo snášet, byste se mohli osvobodit, kdybyste se pokusili nikoli něco podniknout, nýbrž jen chtít. Nikoliv přímý čin, ale pouhopouhé přání... Étienne de La Boétie pamflet - Discours de la servitude volontaire ou le Contr'un (L. P. 1549)

Odhodlejte se přestat sloužit a rázem budete svobodní. Nechci po vás, abyste na tyrana zaútočili a pokoušeli se jej svrhnout. Jednoduše jej přestaňte podpírat a uvidíte, že se nakonec zhroutí a roztříští jako ohromný kolos, pod nímž byl zničehonic stržen podstavec.
Autor: Urza Čas: 2015-11-27 12:46:22 Titulek: Re: stát [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Amen.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-11-27 15:40:47 Titulek: Re: stát [↑]
A jak to souvisí se zabijačkou?
Autor: Urza Čas: 2015-11-27 16:52:47 Titulek: Re: stát [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Nemohu mluvit za Osirise, ale myslím, že spíše s těmi práskači.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-11-27 19:52:05 Titulek: Re: stát [↑]
Jo.Jasne.Blbnu.Za to prikladam jednu lahudku-bezkonkurencne nejlepsi jizda na tubu:
http://youtu.be/i3V4N02GhoM

Jo a kurvy vyobcovat.
Autor: Urza Čas: 2015-11-27 20:54:54 Titulek: Re: stát [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Neurážejte kurvy, to je poctivé řemeslo; nazývat práskače kurvami je vůči nim ošklivé xDD
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-11-27 19:39:42 Titulek: Co mě nrezabije, to mě posilní
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Tedy k zabíjačce nic moc nemám,

jedinou zabíjačku co jsem pořádal byla zabíjačka komárů a v mládí jsem střílel mouchy zavařovaví gumou. ale to ještě EU ani neexistovala, takže jsem zákony neporušil.
Ale zrovna včera jsem sledoval pořad v TV kde jeden amík zkoumal jak se vaří v Rakousku,
a samozřejmě mu neunikla ani Vídenská tradice stánků s buřtama..
Jo, to už u nás není, už jen můžeme vzpomínat na nevádné socialistické stánky na Václaváku vonící buřtama, kde se člověk v opilecké náladě mohl posilnit vonící klobáskou...

Takže nejen zabíjačka pošla, i stánky s buřtama, jestli mě pamět neklame,
nebot na Václaváku jsem již dlouho nebyl

A propo, to s těmi němci a prací na černo je jako fakt, že jsou tak odpovědní vůči státu ?

Co se týče českého udavačství, četl jsem v jedné knize, že za protektorátu bylo tolik udání, že to gestapo nestíhalo. Co je na tom pravdy nevím, ale docala bych českému bonzáctví věřil, já po pravdě moc čechy nemusím, přijdou mně takoví nácí divní,
holt slovani..

Autor: Urza Čas: 2015-11-27 20:50:42 Titulek: Re: Co mě nrezabije, to mě posil [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ano, to vyplývá ze záznamů gestapa; museli kvůli tomu zakládat další pobočky na bonz.
Každopádně ohledně toho Německa, fakt mám takovou zkušenost; někteří lidé jsou tam vyloženě hrdí na to, že platí daně.... a obecně porušovat pravidla je tam bráno špatně. Druhá věc je, že mám zkušenost pouze ze západního Německa, na východě to maj možná jinak. Každopádně zatímco tady můžete v pohodě říct, jak jste porušoval pravidla a lidi se na to koukaj OK, pokud ta pravidla neměla smysl, tam se na Vás lidé dívají podobně jako se tady dívají na toho, kdo porušuje pravidla, která smysl mají. Pak z toho plynou třeba scény, kdy jde parta ožralých lidí ve věku kolem 20 let v noci městem, dojdou k přechodu, mačkají tlačitko, ale pořád je tam červená (auto nikde žádné v dohledu, prázdná noční ulice).... tlačítko nějak nefungovalo a zelená nepadala, tak se odšourali k předhocu o 50 metrů dál a tam přešli.... neříkám, že tohle je normální, byl to spíše extrém, ale viděl jsem to na vlastní oči a nechápal; něco takového by se v ČR prostě nestalo.
Autor: osiris (neregistrovaný) Čas: 2015-11-28 10:46:50 Titulek: Re: Co mě nrezabije, to mě posil [↑]
("...Pak z toho plynou třeba scény, kdy jde parta ožralých lidí ve věku kolem 20 let v noci městem, dojdou k přechodu, mačkají tlačitko, ale pořád je tam červená (auto nikde žádné v dohledu, prázdná noční ulice).... tlačítko nějak nefungovalo a zelená nepadala, tak se odšourali k předhocu o 50 metrů dál a tam přešli....") takže by se dalo říct, že čím déle působí demokracie na lidi, tím větší bude jejich sklon k degeneraci... :-) Anarchieeee... :-) https://www.youtube.com/watch?v=NINOxRxze9k
Autor: Urza Čas: 2015-11-28 12:03:28 Titulek: Re: Co mě nrezabije, to mě posil [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Já myslím, že tohle je trošku spojeno s tou německou povahou spíše než s demokracií.... ale je fakt, že se to možná vzájemně podporuje.
Autor: Garfield (neregistrovaný) Čas: 2015-11-28 14:00:21 Titulek: jak na to
Řešení problému to není, jen temporary workaround, než se ta EU sračka definitivně rozsype: státního úředníka v klidu pošlete do prdele s tím, že se jednalo o halal porážku, ty jsou totiž i u nás legální (!!!). Popř. můžete tvrdit, že prase zakoplo a zlomilo si vaz. Dokazovat opak bude u rozporcovaného pašíka obzvlášť zábavné :-)
Autor: Urza Čas: 2015-11-28 14:57:31 Titulek: Re: jak na to [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Vidíte, to dokazování by mohla být švanda.
Každopádně se obávám, že co se týče halal porážek, tak sice legální jsou, ale podobně jako ty zabíjačky – je na to třeba speciální povolení.
Autor: Garfield (neregistrovaný) Čas: 2015-11-28 16:22:49 Titulek: Re: jak na to [↑]
To byl jen první nápad, prase nemám a zabíjačku tudíž neplánuji. Vždy platí: jdu-li proti §, který je namířen proti mě, je radno si ho napřed přečíst. Při tom, kdo je připravuje, by pro myslícího člověka neměl být problém najít cestu.
Autor: Urza Čas: 2015-11-28 16:51:49 Titulek: Re: jak na to [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Tak ono pokud člověka nikdo nepráskne, je to celkem snadné.
Autor: Joe D Čas: 2015-11-28 18:56:07 Titulek: Re: jak na to [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To je sice pravda, ale většinou je to tak, že zjistíte porušení § až když je pozdě. Ono to v dnešní "právní", nepřehledné džungli, není nic snadného.. Jestli to takhle půjde dál, za chvíli budete potřebovat právního poradce i ve vlastním domě pro cestu na záchod :-).
Autor: Urza Čas: 2015-11-28 22:07:37 Titulek: Re: jak na to [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Více méně ano; někteří říkají, že je to cílem a složitost právního systému je tak vysoká proto, že se to někomu hodí.
Já osobně si myslím, že je to vedlejší efekt, který establishmentu sice nevadí, ale nebylo to zamýšlené.... nicméně fakt je, že všechny zákony nezná do detailu patrně nikdo (ani právnici, i ti jsou specializovaní).
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-11-29 10:16:44
Clanek o PRmanech dobry,tak to nejak bude.
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013062402
Takze,co kdyby totez udelali pravicaci?-hrozba je stat a jeho urednik.
Nebo neco takoveho ,jako kdyz zacali Americani panikarit,ze Soveti natiraji Mesic na cerveno:Reagan rekl klidne:Tak pockame az ho natrou a pak tam napisem Coca-Cola...tak nejakej ,takovej for:nechat to soudruhy odpracovat a pak rict,ze vsechny ty strasaky zpusobil stat(nezamestnanost,drahotu,velke rozdily mezi bohatymi a chudymi,nemocnost,....)a jednoduse! vysvetlit proc.(Jednoduse,protoze diskuse na D-fens nebo Mises jsou zajimave,ale prilis detailni a bude to cist jen par zasvecenych.Chtelo by to neco i pro soustruzniky a dojicky-ti se taky nechteji nechat okradat,ale nemaji jasno,kdo je zaba na prameni.Zabe se podarilo sikovne odvest pozornost na nekoho jineho.Napr na krvelacne kapitalisty a bankere.Idealne zidovske)

A k prasatum a kurvam:nebyt statni pokladny,nebylo by z ceho platit praskace.

Nasel jsem doma po otci pozlacenou cedulku:
Svine a perly:Co mi to zase dali do tech mych pomeji za svinstvo!!?

Autor: Urza Čas: 2015-11-29 10:20:27 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Jo, ten článek je skvělý; Cover umí psát, ač se s ním v mnoha věcech neshodnu.
Co se týče těch návrhů, tak vůbec není problém s tím, co říkat, jak argumentovat, to je snadné; horší je to s tím, jak zajistit, aby lidé poslouchali, mít prostor v médiích a podobně :o(
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-11-29 10:37:06 Titulek: Re: [↑]
Mach,Narozny,Mladek,Bila,Knizak....jen jim dat jednoduche noty,pro elegantni odvraceni vsech zakernych,prolhanych zmrdich utoku.

Gratuluji k ctenosti Vasich vybornych clanku (dfens mises)!
Autor: Urza Čas: 2015-11-29 11:25:26 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Tak Nárožný ví sám, co říkat; a co se Macha týče, ten to sice také ví, ale poslední dobou mám pocit, že se toho trochu bojí.
Mé články nějací lidi čtou, ale blbé je, že jsou to malé desítky tisíc, což není ani 1 % voličů. Ale dělám, co mohu....
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-11-29 12:21:24 Titulek: Re: [↑]
socialistu ze samoty Shwarzenberga jsem nevolil,ale libil se mi jeho styl v duelech se Zemanem:jednou kratkou vetou a sebevedomym usmevem.
Autor: Urza Čas: 2015-11-29 16:13:01 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ano, to je velmi zlé; zejména protože dotyčná v mých očích byla předtím fakt atraktivní a sexy.... poté, co jsem to viděl (pár let zpátky) se to nějak změnilo xD
Autor: vVostál petr (neregistrovaný) Čas: 2015-11-29 17:08:42 Titulek: Re:VÍRA, NADĚJE, LÁSKA [↑]
Díky jedné novele jsem se trochu přiučil o roli PR agentur ve formování veřejného mínění. Je to jednoduché: PR slouží k "vědeckému vytváření souhlasu" prostřednictvím "hope and fear", strachu a naděje.
Cílové skupině se předloží zveličený problém, který ji vyděsí (či pohorší), a vzápětí se jí ukáže řešení, které ji před běsy zachrání: stačí udělat to, co chce zadavatel PR kampaně. Výsledkem je, že se posune vnímání nějakého problému: to, co by ještě před týdnem bylo naprosto nepřijatelné, je najednou vysloveně žádoucí.
................................................................................

Tak jsem si přečetl ten článek na http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013062402

a tohle mne fakt zaujalo, protože STRACH A NADĚJE jsou osvědčené metody náboženství a duchovna, kde vás nejdříve vyděsej k smrt a nakukaj vám jak jste na tom špatně a trpíte, a pak vám nabídnou cestu jak z těch vašich sraček ven..
Tedy snad kromě taoismu jenž je pozitivistické náboženství a nahlíží člověka nikoliv jako padlého, ale jako něco, co je určeno k vývoji se tyhle svinstva používaj všude.
Já to nejradši píšu celý aby to svinstvo bylo pěkně pohromade :

VÍRA, NADĚJE, LÁSKA

Na lásku se chytne nakonec každá rybka...

A na tomto prostě fungeje každá ideologie a každý náboženství,
a proto si myslím,
že dokud se nebudeme mít všichni jak prasata v žitě,
tak se vždycky najde nějaký rozhazovač perel co bude lákat "trpící" na svou udičku

Takže nejen politiku, ale i duchovno ovládaj psychopati co mají za záměr vám nabulíkovat jak trpíte,
proto i to duchovno stojí prostě za hovno...

Neštastní a trpící a strachem posedlí lidé jsou prostě psychopati...
Autor: Urza Čas: 2015-11-29 19:16:19 Titulek: Re:VÍRA, NADĚJE, LÁSKA [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ano, máte pravdu; a pak se ještě jako třešnička na dortu dají do kampaní krásné ženy a už to jede; i když Karlovi to tedy nevyšlo xD
Autor: osiris (neregistrovaný) Čas: 2015-11-29 16:51:06 Titulek: Re:Mach [↑]
Jak se díváš ty na budoucnost Svobodných v čele s Machem a spol.? Mě ten člověk přijde naprosto nemastnej neslanej a pochybuju, že by pod jeho vedením nějak výrazně uspěla... Btw,. tenhle článek je sice 2 roky starej, ale pořád imho dobře vystihuje dění ve Svobodných http://www.zeitung.cz/proc-nemuzu-volit-svobodne/
Autor: Urza Čas: 2015-11-29 19:14:33 Titulek: Re:Mach [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Vidíte, i já mám s Machem problém, ale s většinou věcí v tom článku moc nesouhlasím. On v podstatě na jednu stranu píše, že se mu líbí program Svobodných, ale na druhou stranu jim říká, aby se ho vzdali, protože na to neslyší voliči; ano, je to samozřejmě pravda, voliči slyší na socialismus, ale řešením není udělat ze Svobodných socialistickou stranu, ačkoliv je samozřejmě pravda, že jejich pravicová řešení jsou nepopulární, jenže to už je dáno tím, že jsou proti státu.
Mně osobně na Machovi vadí, že se z něj stal docela politik; pamatuji si ho z nějakých libertariánských srazů v hospodě před lety, dalo se s ním dobře mluvit, nedával si pozor na každé slovo. Teď si dává, ale jiným způsobem, než bych viděl jako rozumné.... nedává si ani tak pozor, aby byl vždy rovný a čestný, ale hlavně aby nikoho nenaštval. Poslední dobou je politikem čím dál tím více; v dobrém i zlém. Ví, co se sluší, ale na druhou stranu mám pocit, že tomu často zaprodává své ideály.
Typickým příkladem byly ty výbory v EP; napřed deklaroval, že v žádných nebude, aby pak otočil o 180 stupňů, ale místo aby řekl: "Hele, sorry, byl jsem debil, nechápal jsem to, teď vidím, že věci se mají jinak," ještě bych to bral. Jenže on vyslechl rady politické poradkyně, která mu řekla, že hlavně nesmí přiznat chybu, což bylo vyloženě zoufalé; takové ty klasické kecy.
Svobodné ještě nadále volím, ale stále méně a méně rád, dělám to proto, že nikdo jiný tam na výběr reálně není. Ale mám spousty výhrad a bohužel časem stále více a více. Zdaleka ne všechny se týkají jen Macha. V každém případě jsou pro mě Svobodní zklamáním, ale stále se snažím nějak doufat, volit je a pomáhat.
Autor: osiris (neregistrovaný) Čas: 2015-11-29 19:33:49 Titulek: Re:Mach [↑]
"Ale mám spousty výhrad a bohužel časem stále více a více. Zdaleka ne všechny se týkají jen Macha." Další kdo mě napadá a ke komu mám výhrady je na můj vkus až příliš arogantní "akademik" MMister... No, myslím, že v tom nejsem sám... viz reakce Petra Málka v diskusi s MMisterem na webu mises.cz -" Všimnul jsem si, že jakmile s tebou někdo nesouhlasí, je automaticky hejtr. To už se blíží tomu mainstreamovému "extremista, proto blb".
Faktů v této diskusi padlo víc než dost a světe div se, nejsi zde jediný inteligentní člověk. Tak se podle toho prosím zkus chovat. O slušné a nearogantní chování jsem tě žádal už dříve, snad si to jednoho dne vezmeš k srdci, díky." http://www.mises.cz/forum/vaclav-klaus-a-master-of-rhetoric-175.aspx
Autor: Urza Čas: 2015-11-29 19:58:14 Titulek: Re:Mach [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Arogance mi až tak nevadí; spíše mi tam vadí lidi jako Petr Hampl (který už tam naštěstí není) a někteří jeho následovníci.
Jo a pak samozřejmě arcizmrd Payne.
Autor: osiris (neregistrovaný) Čas: 2015-11-29 21:01:57 Titulek: Re:Mach [↑]
Payneho mi ani nepřipomínej... Svobodné jsem kdysi volil, ale postupně sem si začal uvědomovat, že se výraznější úspěch libertariánských myšlenek neodehraje pomocí politické strany respektive demokratického procesu. Pokaždé když se někdo pokusil propagovat ideu svobody pomocí politické strany špatně to dopadlo. Podívej se na historii politických stran, které na počátku svého vzniku hlásali cosi svobodě a jejich následný vývoj. Krásnej příklad jsou Demokraté v USA, kdy na počátku hlásali libertariánské myšlenky a ted? Takovej Andrew Jackson se musí otáčet v hrobě... Výsledkem politické propagace ideálu svobody je akorát totální významové překroucení slova SVOBODA. Proto radši dávám prachy institucím typu Mises Institut. Ano zřejmě tento osvětový proces potrvá déle( a třeba ta snaha bude marná), ale z dlouhodobějšího hlediska mi příjde jako více vhodnejší, než-li ideu svobody propagovat skrze onen obskurní rituál jménem svobodné volby. Samozřejmě výše zmíněné je IMHO http://xroads.virginia.edu/~drbr/mencken.htm
Autor: Urza Čas: 2015-11-29 21:35:01 Titulek: Re:Mach [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ano i ne; nedomnívám se, že ke svobodě se lze prohlasovat v demokratickým volbám, to určitě ne.
Ale lze tím tomu napomoci; oni Svobodní nejsou jen politickou stranou, jsou také platformou, kterou lze použít k šíření libertariánských ideálů.
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-11-29 22:28:53 Titulek: Re:Mach [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Dle mého názoru,

klidně by mohla být i anarchistická politická strana,

jejíž program by byl jednoduchý :

stačilo by prostě na všechny zákony co jdou ke schválení říkat NE

a případně navrhovat rušení již zavedených zákonů...
Autor: Urza Čas: 2015-11-29 22:40:12 Titulek: Re:Mach [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
I nad tím jsem přemýšlel, ale došel jsem k tomu, že tak jednoduché to není; vzhledem k bordelu, který v naší legislativě máme, nemusí být každý nový zákon automaticky proti svobodě (ač většinou je).
Například kdyby teď přišel zákon snižující nějakou daň, myslím, že by bylo záhodno mu říci ANO.
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-11-29 22:57:21 Titulek: Re:Mach [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Nic takového,

žádný politický kompromisy ohledně svobody,

mala dan taky dan,

tedy samozřejmě menší dan je rozhodně lepší dan,

ale nejlepší je žádná dan...

Ale toho bych se tedy nebál, že by na to snižování daní někdy snad došlo...
Autor: Urza Čas: 2015-11-29 23:17:58 Titulek: Re:Mach [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Samozřejmě, že malá daň je taky daň, ale právě proto, že je lepší než velká daň, je takový zákon lepší přijmout.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2015-12-06 22:36:06 Titulek: Re:Mach [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No vidíte. A já na to jdu jinudy...

Já mám daň za svinstvo. Malou, velkou, jakoukoli. Pro mě (člověka stojícího mimo zákon a živícího se zcela naplno a záměrně "načerno" v zahraničí i v ČR) je strana s programem menších daní naprosto nepřijatelná. I v případě malých daní jsem psanec - neznám jediný racionální důvod, proč je platit a platit je nebudu. Kupodivu je ale pro mě například kobliha-Babiš docela přijatelný. On totiž vyžene ohromné množství lidí na černý = volný trh. To já potřebuju. A psanec budu úplně stejný. Mezi námi "čerňáky" je malá konkurence a zatím se tu daří různým hajzlíkům - viz půjčky/úvěry (nepotřebuju, ale nic proti nim nemám) nebo investiční možnosti (ty bych potřeboval spíš!!!, ale prostě nejsou a musím to bastlit přes kamarády). Nabídka je dost mizerná. A fakt mě sere, že musím obtěžovat i ohrožovat lidi, které mám rád a to i přes to, že mě jako "odbojáře" rádi podpoří. Mě fakt nezajímá, jaké důsledky bude mít např. EET pro ty, kteří se každý březen cicmají s berňákem. Buďto jsou to lidi s profesí, kterou zatím nelze provozovat na černo. Pak ať svou situaci berou jako náklady obětované příležitosti (jako beru já své psanství) nebo ať změní profesi. Za protektorátu např. byli lidi, kteří fungovali legálně, ale nečinilo jim problém pomáhat odboji. Nebo jsou to srabi... Pražské jaro ´68 byla dle mého naprosto stejná marnost, jako volba Svobodných. Já na to jdu tak, že se svou mravenčí silou pokouším porazit tygra jeho vlastními prostředky. Číňani na to určitěmají přísloví... Mě EET nezajímá. Vzhledem k tomu, čím se zabývají mí navýsost kapitalističtí zaměstnavatelé tady i tam, budou mít vždycky dost černé nezdaněné hotovosti pro mé vyplacení.

Takže menší daň NEE. Daň co nejvyšší a co nejvíc produktivních do "černa"! Jedině to ukončí tuhle mizerii.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2015-12-06 22:40:15 Titulek: Re:Mach [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Abych to upřesnil. Cicmači s berňákem modlete se, abych o příštích volbách nebyl v ČR. Budu-li, s pravděpodobností hraničící s jistotou to tam kobliha ode mě má!
Autor: Urza Čas: 2015-12-06 22:40:29 Titulek: Re:Mach [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
No, právě konec "této mizérie" je pro mě důvod, proč přijmout menší daň raději než větší; ono z menší daně je kratší cesta k žádné dani.
Samozřejmě máte pravdu v tom, že obojí je svinstvo, ale jak si představujete, že to jinak skončí? Že se budou daně pořád zvyšovat, až najednou bude svoboda?
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Ano zřejmě tento osvětový proces potrvá déle( a třeba ta snaha bude marná),

...............................................................................

V hinduistické džnána joze (cesta poznání)

je prostě tato metoda "NE" popsána jako duchovní cesta "neti, neti"

tedy česky "ne to a ne tamto"

a to, co lze použít u jednotlivce, lze použít i ve společnosti...


I volební heslo takové an. strany by bylo jednoduché :

ANO, ROZHODNÉMU "NE" !
Autor: Urza Čas: 2015-11-29 22:40:45 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
xD
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
A samozřejmě, když se vede boj,
i ten politický
musíte mít nepřítele :

nepřítelem by ovšem neměl být stát (to by mohlo lidi vyděsit)
ale zákony :

zákony jsou hovna (nebo na hovno)

parlament je žumpa

a poslanci jsou ve skutečnosti "posranci" kteří dle svých průjmů a zácp tu žumpu zasíraj


To mně přijde jako dobrej politickej program, jenž by mohl voliče oslovit
(hahaha)

Autor: Urza Čas: 2015-11-29 23:18:47 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
No, já chápu, že jsme tu ve Stokách, na druhou stranu....
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-11-30 08:14:42 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Tedy nevím jakou vy máte zkušenost s lidma co kdo říká,
ale většina lidí CHCE STÁT,
ale o zákonech, parlamentu a poslancích si lidé víceméně myslí to samé co jsem napsal
Napsal jsem to lidově, v hospodě vám řeknou víceméně to samé...

Ostatně příměr poslanci - posranci se vcelku i nabízí...

Já osobně bych třeba vůbec nedělal to co vy,
že bych dělal pravicovou politiku,
a odsouhlasil bych zákon, jenž snižuje daně,
protože to je na druhou stranu ZÁKON, JENŽ PŘIKAZUJE PLATIT DANĚ i když menší


A co se týká rušení zákonů,
pak by bylo myslím nejlepší začít rušit PRAVIDLA SILNIČNÍHO PROVOZU,
protože je každodenně používá miliony lidí,
máme miliony dopravních značek a pravidel,
protože jde každému zde o "jeho auto" a "jeho život"
a protože když je zrušítě,
tak stejně bude platit PŘIROZENÝ (ANTIEGOISTICKÝ ZÁKON)
jenž zní
NEOHROŽOVAT, NEOMEZOVAT, PŘEDVÍDAT,

tedy v praxi "nedělat druhým co nechci aby druzí dělali mně"Autor: Urza Čas: 2015-11-30 08:18:03 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Moment, takže Vy byste neřekl ANO zákonu, který snižuje daně? Což znamená, že byste raději ponechal ty vyšší?
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-06 17:23:09 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Samozřejmě že ne,

copak budu podporovat nějakej zákon ???

A ještě k tomu zákon o dani ???


Nejsem pravičák (!!!!!!!)
jsem anarchista a tudíž jsem proti jakýmkoliv zákonům co vydává stát,
a to i kdyby ta dan měla činit 0, 0000001%
Autor: Urza Čas: 2015-12-06 17:53:05 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Samozřejmě i já jsem proti tomu, aby byly daně, ale je-li aktuální volba buď nižší daň, nebo vyšší, tak proč nehlasovat pro nižší?
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-06 21:28:17 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
No protože jsem anarchista,

tak nebudu podporovat stát,

a protože jsem "duchovní anarchista" tak už vůbec nebudu podporovat nějaký zákony...

Já sice chápu, že u vás se především hledí na soukromý majetek

a tím pádem i na soukromá pravidla,

tak jak si to kdo určí dle svého,

což je pro mě vcelku přijatelný řešení,

ale to neznamená že s tím nějak moc souhlasím,

spíše to beru jako takovou lehčí nemoc oproti těžšší nemoci zvaný stát a státní zákony

Jednoduše řečeno považuji tento "přirozený egoismus"

prostě za přirozenou nemoc v který se nikdo nemůže schovávat za nějakej stát,

a musí pěkně s tím svým vyrukovat na světlo boží,

ale "přirozený egoismus" není ještě přirozenost...
Autor: Urza Čas: 2015-12-06 21:37:40 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Což znamená, že:
1/ Vadí Vám pravidla celkově (soukromá i státní) a "duševní" anarchií myslíte i žádnou hierarchii a podobně?
2/ Je Vám jedno, zda jsou daně vysoké, nebo nízké, protože obojí je stejně špatně?
Chápu to dobře?
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-06 21:58:49 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
1/ Vadí Vám pravidla celkově (soukromá i státní) a "duševní" anarchií myslíte i žádnou hierarchii a podobně?
.................................................................................

Mně pravidla nevadí,

ale když někdo vymýšlí pravidla,

tak je to jako zpověd v kostele,

vyznáváte se ze svých hříchů na čem lpíte, co chcete, co nechcete, čeho se bojíte

Já osobně vystačím s jednoduchou duchovní poučkou, která říká,
že pojmy "já" a "moje" jsou pojmy jenž se vztahují k nevědomému člověku,
tedy k člověku jenž si není vědom své duchovní podstaty....

Hierarchie ?
Tak to fakt nevím, tyhle věci se zas tak moc dopředu nedaj vymýšlet,
víceméně by šlo říci,
že pokud to situace vyžaduje právě v tuto chvíli při nějaké činnosti,
tak klidně může hieratchie být,
ale nějaká stabilní a plánovaná hierarchie a uznávaná,
tak to asi moc tedy ne2/ Je Vám jedno, zda jsou daně vysoké, nebo nízké, protože obojí je stejně špatně?
Chápu to dobře?

Já jsem tu politickou činnost přirovnal k duchovní metodě,
kdy prostě vše negujete,
jinými slovy vše co si uvěomujete, to nejste vy,
a tam je třeba být důsledný,
prostě na všechno
at už se mně to líbí nebo nelíbí říkáte NE...

Jo, byl bych štastnej kdyby daně byly nižšší,
ale i na toto "štěstí" prostě řeknete NE
Autor: Urza Čas: 2015-12-06 22:10:00 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Obávám se, že Vám příliš nerozumím :o(
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-06 22:28:02 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Obávám se, že Vám příliš nerozumím :o(
......................................

No jo,

já nejsem žádnej učitel takže to neumím nějak extra vysvětlovat,

ale v duchovní oblasti jde o sebepoznání,

tedy o to,

co jsem já sám o sobě,

tedy vše, co mohu pozorovat, to je něco jiného nežli "já"

Když takto postupujete a "negujete" to, co si uvědomujete,

jste schopen překročit i to své vlastní sebeuvědomění "já"

a nalézt "pravé Já"

Třeba Ježíš to vysvětluje tak,

že "kdo svůj život ztratí, ten jej znovu nalezne"

což lze chápat i tak, že kdo překročí své omezené sebeuvědomění "já"

nalezne jiné "Já"

(i když křestani to vysvětlují spíše psychologicky, nežli jako ztrátu "já")
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-06 22:20:58 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Tedy,
abych vás "duchovně nebalamutil"
protože minulý týden jsem si taktrošku dělal srandu,
když jsem psal :

ANO, ROZHODNÉMU NE

tak tedy výsledkem této metody (mimochodem je to základní metoda od níž se vše v různých variacích odvíjí, něco jako Ohmův zákon v elektrotechnice, od nějž je pak odvozeno dalších padesát vzorečků pro výpočty)

takže výsledkem je stav "NEUTRALITY"
tedy neříkáte ani ANO nebo NE
prostě vůbec nehlasujete,
což tedy znamená že nezmáčknete ani to tlačítko že jste se zdržel hlasování

To by pak byl správný postup,
prostě nevolíte...
Autor: Urza Čas: 2015-12-06 22:42:49 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Jenže neříci nic je v praxi totéž jako podpořit to, co je teď.
Samozřejmě to neplatí obecně a lze se utěšovat tím, že jste to myslel jinak, ale realita je taková, že momentálně to tak je.
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 06:33:52 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Jenže neříci nic je v praxi totéž jako podpořit to, co je teď.
Samozřejmě to neplatí obecně a lze se utěšovat tím, že jste to myslel jinak, ale realita je taková, že momentálně to tak je.

.....................................................................................

To zas nen až tak úplně pravda,

kdybych chtěl to co ted je,

tak v případě hlasování bych řekl NE, tedy že nechci změnu,

či bych řekl ANO, což by znamenalo změnu,

v případě neutrality či nevolení, neříkám ani jedno z toho,

dávám "věcem volný průběh"

No a přece ve světě lidí se neustále něco děje :

LIDÉ NEUSTÁLE V JEDNOM KUSE VYTVÁŘEJÍ V HLAVÁCH PŘEDSTAVY TYPU

CHCI TO A NECHCI TO,

TO JE DOBRO A TO JE ZLO

Jsou to prostě lidské představy,

něco na způsob pohádky o ČERVENÉ KARKULCE,

a malý děti tomu příběhu věří a považují jej za skutečnost,

a stejné je to i s jinými představami, kterým zase věří dospělý,

dobro a zlo, stát, zákon atd.

To jsou prostě PŘEDSTAVY, něco jako FATA MORGÁNA,

tedy představy existují, ale nejsou skutečné...


A když řeknu ANO nebo NE, tak tvrdím, že ta představa je skutečná,

když jsem neutrální (což tedy třeba k pohádce o Červený Karkulce každý dospělý je)

tak to ani nezakazuji a ani nepodporuji,

je to pouhá představa...

Chápe te to ?

Tak jako jsou vymyšlený ideologie a morálky a pohádky pro děti,

tak je vymyšlený i stát i zákony,

a když jsem neutrální, tak nic z toho nevymýšlím...


Když ale řeknu ANo nebo NE,

tak ty přestavy uznávám za skutečnost a dávám tomu nějakou hodnotu,

a pak začně boj dobra a zla apd.


Neutralita tedy říká, či spíše znamená "Nikomu nenáleží"

zatímco Ano i Ne zmamená "já" a "moje" volba (moje představa)

PS.

Lidé mají touhy a představy,

ale to neznamená, že je musí mít povinně všichni,

a když nemáte představy a neztotožnujete se s nimi,

tak jste neutrálníAutor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 06:50:10 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Tedy já osobně nebojuji proti státu,

jen říkám, že je to představa,

pohádka pro dospělý, který ti dospělý uvěřili a berou ji jako skutečnost,

prostě je to ideologie (vymyšlenina)

To je víceméně ve filozofické rovině

A v duchovní rovině pak totéž platí i o "já" a "moje"

jsou to pouze existencionální představy,

kterým lidé uvěřili a domnívají se, že jsou skutečné...


Prostě pohádky pro dospělý...
Autor: Urza Čas: 2015-12-07 08:48:59 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
> To zas nen až tak úplně pravda, kdybych chtěl to co ted je, tak v případě hlasování bych řekl NE, tedy že nechci změnu,

Nezlobte se, ale tohle jsou takové teoretické úvahy, které sice uznávám, ale v praxi platí to, co jsem psal výše.
Žádná možnost "NE, nechci změnu" v hlasování není, to je celé Vaše představa o tom, jak byste chtěl, aby to bylo.
Realita je taková, že hlasujete pro nějaké subjekty, z nichž některé nabízí větší totalitu, jiné menší.
Nehlasovat není vždy špatné, je to například dobré v momentě, kdy je to společensky chápáno jako nesouhlas, což ale ani omylem není; stačí se podívat do médií, na politiky, co se kde píše – krom libertariánských kruhů je naprosto striktně neúčast u voleb vysvětlována jako nezájem, nikoliv nesouhlas. Nikdy v životě jsem neslyšel v politické debatě tu interpretaci, kterou používají libertariáni. Ergo tvrdit, že nevolením dáte nějakou zprávu lidem o svém nesouhlasu, tak Vás zklamu: Tu zprávu dáte libertariánům, kterým už ale není třeba nic sdělovat; ostatní lidi Vás budou mít za ignoranta.
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 09:16:57 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
> To zas nen až tak úplně pravda, kdybych chtěl to co ted je, tak v případě hlasování bych řekl NE, tedy že nechci změnu,
.................................................................................

Ale já přece neříkám, že chci změnu nebo že nechci změnu,

prostě jsem neutrální,

a nechávám věcem volný průběh....


Realita je taková, že hlasujete pro nějaké subjekty, z nichž některé nabízí větší totalitu, jiné menší.
Nehlasovat není vždy špatné, je to například dobré v momentě, kdy je to společensky chápáno jako nesouhlas, což ale ani omylem není; stačí se podívat do médií, na politiky, co se kde píše – krom libertariánských kruhů je naprosto striktně neúčast u voleb vysvětlována jako nezájem, nikoliv nesouhlas. Nikdy v životě jsem neslyšel v politické debatě tu interpretaci, kterou používají libertariáni. Ergo tvrdit, že nevolením dáte nějakou zprávu lidem o svém nesouhlasu, tak Vás zklamu: Tu zprávu dáte libertariánům, kterým už ale není třeba nic sdělovat; ostatní lidi Vás budou mít za ignoranta.
..............................................................................

To je ale vaše interpretace o nesouhlasu,

nesouhlas prostě znamená říci NE,

souhlas znamená říci ANO,

a jestliže jsem neutrální (tedy nevolím)

tak ani nesouhlasím ale ani neodporuji


jinými slovy,
stojím mimo tuto hru
a nezúčastnuji se jí, ale zároven jí také nebráním aby se hrála


Tu zprávu dáte libertariánům, kterým už ale není třeba nic sdělovat; ostatní lidi Vás budou mít za ignoranta.
..................................................................................

Proto jsem se taky trošku spletl,

když jsem psal původně že by se na vše mělo říci NE,

to aby to bylo jasnější,

ale správně (duchovně) je třeba být neutrální,

i za cenu že budu považiován za ignoranta,

nakonec ignorace je neutralita,

prostě tomu nevěnujete pozornost a necháte ty věci jít svou cestou...
Autor: Urza Čas: 2015-12-07 09:24:16 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Není to moje interpretace; já naopak věřím, že řada lidí nevolí kvůli své aktivní nespokojenosti....
Jen říkám, že většina lidí to interpretuje způsobem, že nevolí proto, že jsou to ignoranti (zejména politici tuto fámu posilují), ergo sice můžeme zkusit předat nějakou zprávu, ale je to k ničemu, když bude dezinterpretována.
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 09:31:10 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Není to moje interpretace; já naopak věřím, že řada lidí nevolí kvůli své aktivní nespokojenosti....
Jen říkám, že většina lidí to interpretuje způsobem, že nevolí proto, že jsou to ignoranti (zejména politici tuto fámu posilují), ergo sice můžeme zkusit předat nějakou zprávu, ale je to k ničemu, když bude dezinterpretována.
...........................................................................


Chápu,

proto jsem zpočátku psal, že by se mělo říkat NE,

což znamená,

že se zúčastnujete politické hry,

zatímco neutralita vlastně znamená, že se té hry nezúčastnujete...

Pokud by byla řeč o parlamentní hře,

pak je na výběr obojí, oboje je správně

Tedy lépe (politicky) by bylo říkat NE,

ale zase lépe anarchisticky by bylo být neutrální


Ale zase když už vstoupíte do tý hry,

přestanete být neutrální,

tak je třeba aktivně hrát...
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 09:25:19 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz

Realita je taková, že hlasujete pro nějaké subjekty, z nichž některé nabízí větší totalitu, jiné menší.
.................................................................................

To je realita,

tudíž když hlasujete a souhlasíte,

tak prostě souhlasíte s nějakou (větší či menší) totalitou...

To vám přijde v pořádku souhlasit s menší totalitou ???
Autor: Urza Čas: 2015-12-07 09:25:57 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
A ono snad nelze hlasovat a nesouhlasit?
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 09:32:47 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Samozřejmě, že lze nesouhlasit,

ale vy píšete o souhlasení s menšími daněmi (například)
Autor: Urza Čas: 2015-12-07 09:39:05 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ne; já píši o nesouhlasu se všemi, ale podporou menších oproti větším (a samozřejmě žádných proti menším).
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 09:42:59 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Tomu nerozumím co tím chcete říci ???
Autor: Urza Čas: 2015-12-07 09:47:27 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
No, přibližně tolik:
- Nesouhlasím s malými i velkými daněmi.
- Malé daně preferuji před velkými, jsem jim tedy ochoten vyjádřit podporu v případě, že výběr není "žádné vs. malé", nýbrž "malé vs. velké".
- Samozřejmě kdyby byla možnost "žádné vs. malé", jsem pro žádné.
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 09:51:38 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Ted mě ještě napadlo,

dovede si představit (teoreticky) situaci,

kdy v parlamentu je 51% a více anarchistů, kteří na vše říkají zásadně NE,

a ted přijde na řadu zákon,

jenž by měl zákonou cestou zrušit zákony a stát ?

A anarchisti by řekli to svý NE...

Tedy je to absurdní situace, kdy pomocí zákona chcete zrušit zákony...


A to mně přijde jako dobrá absurdní situace,
kdy prostě nemůžete vyřešit situaci obvyklými a navyklými způsoby...
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 09:52:51 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
No, přibližně tolik:
......................

Jo děkuji za vysvětlení,

nějak jsem ten text nechápal...
Autor: Urza Čas: 2015-12-07 09:58:52 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ano, ale i zákon o nižší dani je vlastně rušení zákonů; rušíte tím zákony o vyšších daních.
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 10:07:43 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
To zas není žádná novinka,

každou chvíli se něco ruší a jiné zavádí...

Zajímavější je ta absurdní situace,

kdy se pomocí zákona snažíte zrušit zákony,

tedy kdy se octnete v neřešitelný situaci,

obzvláště když říkáte na všechny zákony NE...


To je něco jako budhistický koan,

prostě situace jenž nemá řešení,

neustále se točíte tak dlouho dokola,

"až se ucho utrhne"

a vy to celé pustíte k vodě

a to je řešení koánu (paradoxu)

Prostě přestanete řešit náký zákony

a tím se to vyřeší
Autor: Urza Čas: 2015-12-07 10:09:27 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ale říkat na všechno tupé NE byl přece Váš nápad, se kterým od začátku nesouhlasím.
Zda řeknu ANO či NE záleží na tom, jak je otázka formulovaná, prostě říkám to, aby cílem bylo méně státu.
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 11:48:42 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
No ale na tom není nic zajímavého,

to je prostě "ztožnění s představami a myslí"

hraní na dobro a zlo,

asi jako ta pohádka o Červený Karkulce...
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 12:12:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Tedy duchovní změna, což je změna ke svobodě,

může nastat teprve tehdy,

když se přestanete ztotožnovat s myšlenkami a pocity,

tedy když přestane používat kategorie dobra a zla,

či horší nebo lepší...


K zastavení "myšlení" pak dochází budto v absurdní situaci, tj. myšlenkové krizi,

nebo jiné krizi

nebo naopak když jste naprosto v pohodě,

tehdy přichází "neutrální stav"

kdy nic neměníte a necháváte věcem volný průběh

a přestáváte používat mysl,

třeba k stanovování zákonů a vytváření nějakých ideologií...

Autor: Urza Čas: 2015-12-07 12:42:10 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Já se omlouvám, ale nějak se ve Vašich postech ztrácím (je to dost dáno i jejich formátem).
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-12-07 13:41:35 Titulek: Re: [↑]
Pane Vostal-Tak asi se fakt jedna ve vetsine nabozenskych systemu o to, "byt neutralni pozorovatel"a napojit se na "Vesmirny internet".Ale muzeme si ten luxus dovolit,kdyz musime jist,aby nam v zime nezmrzla krev?Neni to uz nejake konecne stadium nebo muze napr hospodarstvi takhle fungovat?(neni to ten ankap nakonec?)
Neskoncili bychom na zebrote a ve vykalech jako v Indii?Jak by podle Vas svet fungoval,kdyby se podarilo (teoreticky)vsem vypnout a jet na "neutral"?
Nicemu se nevysmivam,zajima me to
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 15:50:12 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Nicemu se nevysmivam,zajima me to
..................................

Bohužel vám na to nemohu odpovědět,

možná že by se životní styl takovéto "osvícené společnosti " diametrálně změnil,

možná ne...

Možná že by jste třeba nepotřeboval v zimě ani topit,

a je možné, že by jste ani nemusel jíst,

možná by jste nepotřeboval ani auto, protože by jste dokázal uběhnout 100 km jak nic,

možná by jste nepotřeboval mobil, protože by jste se dorozumíval telepaticky

možná by jste nepotřeboval jezdit na dovolenou, protože by jste vyrážel na rekreaci v astrálním těle třeba i do jiných vesmírů


To jsem tedy uvedl některé možné varianty "duchovních sil"

které by se třeba mohly rozvinout

ale popravdě nevím...


A nevím to proto,

protože těch úrovní sebepoznání je celá řada,

takže každý pak jaksi zákonitě preferuje to, co odpovídá jeho poznání,

a pak taky nic takového zde zatím nebylo,

vždy se jen tam našli nějací osvícenější lidé...
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-12-07 16:03:34 Titulek: Re: [↑]
Aha. Takže taková trojrozměrná obrazovka počítače, taková hra?
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 16:14:38 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Aha. Takže taková trojrozměrná obrazovka počítače, taková hra?
..............................................................

Jo, často se to tak vysvětluje,

ale protože zde není oddělenost jako u tý počítačový hry,

tedy není zde dualita ale je zde jediný hráč (Uni. Vědomí)

tak prostě to Vědomí hraje samo se sebou,

prostě i ta hra co se hraje jste vy sám...


Z toho pak vyplívá třeba to budhistický soucítění,

ale ve skutečnosti je to jako kdyby jste soucítil sám se sebou,

ale zároven víte, že je to neustále proměnná hra,

v které nelze vyhrát a ani prohrát,

protože je zde jen jeden hráč (Uni. Vědomí)

který je samozřejmě rozdělen do různých protihráčů
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 16:05:10 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Ale osobně si myslím,

že úplně klidně můžete pracovat,

ale jiným způsobem,

což nakonec vysvětluje i lidové přísloví :

NA PILU SE NEMÁ TLAČIT

jednoduše řečeno, že se neztotožnujete s představami mysli a pracujete uvolněně


Vono na tom nic není,

umělci a sportovci takto "pracují" neustále,

čím více jsou uvolněnější a zbavěj se psychických bloků,

tím lepší výkony...

A snad i vědci takto pracují, říkalo se to o Teslo nebo Edisonovi


Tedy nemusí to být až zas tak neznámá věc...

Na tom je postavenej taoismus, kde se takovéto uvolněné činnosti bez lpění říká wu wei

Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-12-07 16:12:26 Titulek: Re: [↑]
Urcite to tak nejak funguje."bozich"lidi je dost,ale me spis zajimalo,kdyz by takhle fungovala vetsina.

A Jak pak vznikne láska, když lidi nebudou mít žádný problémy?
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 16:21:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Urcite to tak nejak funguje."bozich"lidi je dost,ale me spis zajimalo,kdyz by takhle fungovala vetsina.

A Jak pak vznikne láska, když lidi nebudou mít žádný problémy?
..................................................................................

Láska je součástí toho stavu osvícení,

otázkou pak samozřejmě je, jestli by pak vznikla i nižšší úroven lásky, tedy zamilovanost a sex

protože sex je v podstatě touha,

zatímco stav osvícení je stav bez touhy...

Ale snad ani s tím sexem by neměl být problém,

jen by asi lidé neuzavírali manželství...

Tedy fakt jen plácám, já nevím...
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-12-07 17:29:26 Titulek: Re: [↑]
No jen jestli by to nebyla dost nuda.Dokonali lide me serou
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-08 19:50:32 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Jo to chápu,

ale myslím, že sebepoznání není ani tak o dokonalosti jako spíše o přirozenosti...

Autor: Tomáš Fiala Čas: 2015-12-06 23:03:38 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já sice chápu, že u vás se především hledí na soukromý majetek

Sranda je, že se na to tak hledí i v budhismu. Jen na to mají budhisti "tibetskou" terminologii, která se dost blbě překládá. No spíš to díky naprosté rozdílnosti tibetského a evropských jazyků vlastně vůbec nejde (proto budhismus přeložený do evropského jazyka vypadá jako směs sluníčkářství a pánbíčkářství). Budhisti mají tělo za "majetek" vědomí, které to vědomí používá v našem vesmíru k tomu, aby mohlo graficky/zvukově projevit své myšlenky. Jinak to tady bohužel nejde a k tomu tu směs bílkovin a ribonukleových kyselin potřebujeme. A pro budhistu je nepřijatelné ubližovat druhému ( vlastně NAP). Vytvořím-li tím shlukem bílkovin misku teplých fazolí nebo jachtu s bazénem plným kaviáru a kurev, je pro budhistu nepřijatelné na to vztáhnout ruku. Takže nás neoblbujte znalostí několika tibetských nebo jakých slovíček. On se tu občas může vyskytnout někdo, kdo malou/velkou/diamantovou cestu aspoň trošičku zná...
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 07:05:08 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Budhisti mají tělo za "majetek" vědomí, které to vědomí používá v našem vesmíru k tomu, aby mohlo graficky/zvukově projevit své myšlenky. Jinak to tady bohužel nejde a k tomu tu směs bílkovin a ribonukleových kyselin potřebujeme.
..........................................................................


No ale v tom případě si ujasnětě,
co to znamená ten pojem

"majetek vědomí"

To není situace v níž se vy nebo já osobně nacházíme,

to by jste musel dosáhnout sebepoznání,

tedy uvědomění toho, že jste to Vědomí,

tedy by jste musel dosáhnout nirvány...


Jinak je to prostě jen pouhý kec čili blábol


Jinými slovy, to, že "tělo je majetek Vědomí" prostě znamená,

že tělo je představa vytvořená ve Vědomí,

nikoliv ovšem v mém či vašem vědomí,

ale v Univerzálním Vědomí či Kosmickém


Tedy to co platí pro Vědomí, neplatí pro osobní vědomí,

ono totiž to tělo se nachází ve Vědomí,(uvnitř Vědomí)

zatímc osobní vědomí se pak zcela naopak nachází v těle,

což je zkušenost kdekoho


Takže nás neoblbujte znalostí několika tibetských nebo jakých slovíček. On se tu občas může vyskytnout někdo, kdo malou/velkou/diamantovou cestu aspoň trošičku zná..
..................................................................................

Tak to je fajn,

to vlastně znáte víc než já,

já jsem to kdysi četl ale už moc nevím o čem to je...
Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 07:18:23 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
které to vědomí používá v našem vesmíru k tomu, aby mohlo graficky/zvukově projevit své myšlenky.
................................................................................

A nirvána (vyvanutí) je o tom,

že tento "filmový festival Vědomí" zastavíte,

tedy ne doslova, on neustále běží dál a dál,

ale vy přestanete hrát přidělenou roli,

přestanete se chovat jako herec co hraje přidělenou úlohu

a stanete se "divákem"

tedy pozorovatelem, čili Vědomím...

A protože jste Univerzální Vědomí,

tak se ten příběh neodehrává vně vás,

jak to bývá v divadle,

ale uvnitř Vás (Vědomí) jako když sníte sen...


Proto taky neškodíte ani těm "zlým"

protože je zde JEDNOTA VĚDOMÍ

což pak budhisti vyjadřují poněkud neuměle tím "soucitem"

což zas až tak není úplně přesný pojem co by vystihnul sitaci nirvány...


Tedy hlavně neškodíte proto, protože se neztotožnujete s přidělenou hereckou rolí,

a neztotožnujete se s myšlenkami a pocity,

jinak samozřejmě Uni. Vědomí není žádnej mazlíček a sluníčkář,

stačí se podívat,

že toto Uni. Vědomí má pro každého živého tvora nachystánu smrt...

Autor: Vostál Petr Čas: 2015-12-07 07:37:57 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Takže nás neoblbujte znalostí několika tibetských nebo jakých slovíček. On se tu občas může vyskytnout někdo, kdo malou/velkou/diamantovou cestu aspoň trošičku zná...
.................................................................................

Tak jo,

stejně celý to duchovno (křestanství, budhismus, hinduismus, taoismus)

je složitější než metro v Nů Jorku,

takže jednoduše a hezky česky je tím vším řečeno :

UVOLNI SE (RELAXUJ)

Tedy uvolni tělo, uvolni se od myšlení a pocitování a od sebeuvědomění "já"

((jinými slovy, bud jen neutrálním pozorovatelem))


To je celý duchovno,

tedy základní mustr duchovních nauk a všech různých duchovních cest a nauk

Nejspíš to najdete i v tý diamantový sútře
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2015-12-06 22:48:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Je-li aktuální volba možnost nižší daně, je její realizace jen a pouze prodloužením svinstva. Vyšší daň mi nevadí. Já daně platím minimálně. Já jsem černý. Do značné míry např. i v potravinách. Vyšší daně vyženou víc lidí = víc nabídek na mou stranu. Co to udělá s těmi, kdo se každý březen dobývají do budovy berňáku je mi fuk.
logo Urza.cz
kapky