Povinně další cizí jazyk – máš potíže s jedním? Přidáme ti druhý – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Thevar
Čas: 2021-11-25 00:00:02

Povinně další cizí jazyk – máš potíže s jedním? Přidáme ti druhý

Od školního roku 2013/2014 zavedly ZŠ povinně druhý cizí jazyk. Snad ani není potřeba akcentovat, že již výuka jednoho cizího jazyka neměla zrovna dobré výsledky. Většina lidí má i po absolvování mnoha a mnoha let školní výuky problém se dorozumět. Přijde mi pozoruhodné, že se stát rozhodl tuto situaci řešit nikoliv změnou systému výuky a zamyšlením se, zdali by se nedalo vyučovat jiným způsobem, ale tím, že dětem, které mají problém už s jedním cizím jazykem, jen přidají další. Cizí jazyky se stávají čím dál důležitějšími pro uplatnění na trhu práce a získávání informací, jsem však přesvědčen, že tento krok ani zdaleka nepovede ke kýženému cíli lepší znalosti cizích jazyků.

Závěrem myšlenkový experiment: Představme si, že bychom dětem namísto mnohaleté klasické výuky vždy jen pustili nějaký seriál v angličtině, který by si samy zvolily. Učitel by jen stiskl tlačítko „play“ – nic víc. Nebylo by úsměvné, kdyby se nakonec ukázalo, že se děti naučily cizí jazyk daleko lépe a navíc by je i bavil?
Přečtení: 7259

Autor: DestrucThor (neregistrovaný) Čas: 2021-11-25 10:47:29 Titulek: dabing
Ono by stačilo, kdyby se přestalo s čím dál méně kvalitním dabingem, a vysílali se především filmy s titulkama.
Autor: Honza Čas: 2021-11-25 10:52:49
Web: neuveden Mail: honza.nakole v doméně seznam.cz
Pro mě byl největší pokrok, když jsem začal jezdit do zahraničí a ten cizí jazyk skutečně potřebovat.
Takže pro mnoho dětí by bylo nejlepší, kdyby je škola nechala cestovat a nenutila sedět tolik dní v lavici :-)
Autor: Malcolm Čas: 2021-11-25 22:14:36
Web: neuveden Mail: ttrinitrotoluen v doméně seznam.cz
Vzhledem k tomu, že se na většině školách učí ruský nebo německý jazyk, si spíše myslím že to byl akorát lobbing od učitelů těchto jazyků aby nemuseli učit něco jiného nebo odejít.
logo Urza.cz
kapky