Pro jednoho brak, pro druhého skvost – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Thevar
Čas: 2022-12-05 00:00:02

Pro jednoho brak, pro druhého skvost

Kolik úžasných knih by nevyšlo, kdyby o tom rozhodovala nějaká centrální autorita/plánovač? Podle čeho by se rozhodoval? Nejde jen o ekonomickou kalkulaci, ale i o určitou myšlenkovou cenzuru. Co je pro jednoho brak, pro druhého může být nejlepší knihou, která zcela změní jeho život.
Přečtení: 2298

Autor: li Čas: 2022-12-05 01:39:20
Web: neuveden Mail: schován
Totalitní systémy naopak brak milují, takže zrovna o něj bych se v žádném systému nebála :) Vidíme to často v dnešní kultuře, dotované státem... Ale i v nejhorších dobách je možné tu a tam někde zažít / vidět / slyšet umění, které člověku zásadně změní život.
Autor: Bratva Čas: 2022-12-05 14:20:46
Web: neuveden Mail: neuveden
To určitě. Zajímavější je ale otázka, zda by stát při zrušení kult. dotací adekvátně k tomu snížil i daně, aby si lidé za ty neodvedené peníze mohli napřímo dotovat to co chtějí. Totéž i u dejme tomu soc. dávek, pokud by ty byly zrušeny, ale daně jejich občasným pobíračům zůstaly stejné. A nejzajímavější by bylo sledovat, zda by tuto kombinaci kroků libertariánská a ankap skupina schválila nebo ne.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky