„Se okolní státy zbláznily?“ Ne, to jen my chceme chůvu! – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Roker
Čas: 2021-02-16 00:00:02

„Se okolní státy zbláznily?“ Ne, to jen my chceme chůvu!

„A proč to mají okolní státy podobně, ha?“ Něco takového asi četl každý, kdo lál na nějaká ta opatření posledního roku. Takže proč je to celosvětově všude plus-mínus stejné? Myslím, že jde o touhu po 100% bezpečné společnosti. Zvykli jsme si, že delegujeme na stát vzdělání svých dětí, osobní bezpečnost, zajištění ve stáří, a dokonce i naše osudy, když se zrovna nedaří. Tak co bychom na něj nemohli delegovat i odpovědnost za vlastní zdraví? Je skutečně tak překvapivé, že totéž probíhá i v ostatních demokraciích okolo nás, když to mají vepsáno přímo ve své DNA? Ale jsou na tom autoritativní režimy lépe? Ne, rozhodně nejsou. Autoritativní režim má zas v DNA, že vůdce se postará a vše vyřeší, tudíž když jde prostá fyzika a biologie proti němu, nezbývá než prohlásit: „Problém je vyřešen a každý, kdo tvrdí opak, bude mít problém!“

Paradoxně jsou na tom nejlépe systémy, které si na státy pouze hrají, a to některé země třetího světa. V Mexiku má vláda na starosti maximálně svůj vlastní cashflow a kšefty s mafií. Občany nechává svému osudu. Výsledek? Občanstvo ví, že za ně nikdo nic nezařídí. Nepotřebovali bychom kus toho Mexika i u nás? Jen bych – jako vychytávku – odstřihl tu vládu, co se stará sama o sebe a ponechal vědomí, že pomocná ruka je na konci našeho ramene…
Přečtení: 5867

Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Tak jsem koukal na to co mám já vepsáno v tý svý DNA
a zjistil jsem že jsem geneticky naprogramovanej že se mám na to vysrat, ještě jsem pak chvíli hledal na co že se mám vysrat a konečně jsem to našel : Na všechno !!!

Nevíte co vepsáno v DNA Hofman ???
Autor: Vostál Petr Čas: 2021-02-16 09:02:17 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Ta mexická vláda ale na ty svý občany dost sere, to je fakt,
když ji američané navrhovali aby zapalatili stavbu zdi na hranicích tak se na to vykašlali a nechávají své občany utíkat do ciziny.
To komunisti se o nás jinak starali, ti dokonce vybudouvali železnou oponu, pod známým heslem "národ sobě!" A tak emigrací mohli být potrestáni pouze disidenti, které ovšem do toho museli komunisti vyloženě nutit násilím budto tak že jim dali přes hubu, či vyhroživali jejich rodinám apd.
Tady se ovšem nejedná o DNA, ale o známý jev kterému se říká "vtisk" jinak řečeno jak vyjadřuje známé přísloví "Všude dobře nejlíp doma"
Autor: jaradjatra (neregistrovaný) Čas: 2021-02-17 07:03:53 Titulek: Re: [↑]
Anarko kapitalisme (juga disebut sebagai anarkisme pasar bebas,[1] anarkisme pasar,[2] anarkisme properti swasta[3]) adalah filsafat politik yang menganjurkan penghapusan negara dalam mendukung kedaulatan individu dalam pasar bebas.[4][5] Dalam sebuah masyarakat anarko-kapitalis, penegakan hukum, pengadilan, dan semua layanan keamanan lainnya akan dioperasikan oleh pesaing didanai swasta daripada terpusat melalui perpajakan wajib. Uang, bersama dengan semua barang dan jasa lainnya, akan secara pribadi dan kompetitif disediakan di pasar terbuka. Oleh karena itu, kegiatan pribadi dan ekonomi di bawah anarko-kapitalisme akan diatur oleh organisasi penyelesaian sengketa berbasis korban dalam gugatan dan hukum kontrak, bukan oleh undang-undang melalui hukuman dan penyiksaan di bawah monopoli politik.
Autor: jeptiška (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 19:30:43 Titulek: Re: [↑]
Hofman nemá žádnou DNA.
Autor: Richard Fuld (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 10:06:55
Nikdo Vás tu přece nedrží. Co Vám brání, abyste si to skvělé Mexiko užíval na 100%? Proč to chcete tahat sem?
Autor: Richard Fuld (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 10:23:35 Titulek: Re: [↑]
Já bych nejraději vládu pevné ruky!
Autor: Vostál Petr Čas: 2021-02-16 10:29:37 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
To není přece problém,
stačí se jen voženit...
Autor: Roker Čas: 2021-02-16 16:12:22 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: mobilservice v doméně centrum.cz
A na svobodné společnosti je nejkrásnější právě to, že si tam přijde na své jak zastánce "vlády pevné ruky", tak naprostý anarchista. Dobrovolným komunitám, kde si budete vládnout tak tvrdě, jak jen budete chtít, bych řekl, nikdo bránit nebude... ;-)
Autor: jaradjatra (neregistrovaný) Čas: 2021-02-17 07:05:36 Titulek: Re: [↑]
Anarkio-kapitalismo esas filozofio apogata sur l'ideo pri individuala nedependo e la yuro di havar komercajo. En anarkio-kapitalismo kontrati inter nedependanta personi divenas la legaro di la socio. Do, la stato ignoresas e laissez-faire kapitalismo uzesas. Anarko-kapitalisti kredas en sistemo qua ne uzas la taxi dil personi ma vice privata kompanii qua konkurencas l'una kun l'altra e do plubonigar la sistemo di socio naturale.
Autor: Nikdo důležitý (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 10:48:48
Nemyslím, že bychom tu potřebovali kus Mexika s jejich dvacetinásobným počtem vražd. Ale chápu, že v anarchokapitalimu život lidí není něco, na čem by záleželo. Má to ale jednodušší řešení, prostě se přestěhujte do Mexika. Tenhle stát vás tu nijak nedrží, jste svobodní lidé. To není jak v tom vašem skvělém ankapu, kde můžete mít otroctví a podobné chuťovky.

Tyhle řeči anarchokapitalistů jsou trochu trapné. Přestaňte tu snít o té vaší skvělé utopii a začněte se řídit vlastními radami. Prostě si najděte stát nebo nějakou oblast v něm, kde je nejmenší míra kontroly, kde jsou nejmenší daně, nejmenší regulace, kde je nejlepší startovní pozice pro ankap a přesuňte se tam. A začněte ho budovat. Jestli svou zemi zaslíbenou vidíte v Mexiku, někde na území ovládaných drogovými kartely, směle do toho. Jen si nezapomeňte přibalit dostatek igelitových pytlů na mrtvoly.

Vy jste přeci ti svobodomyslní, schopní a ochotní se postarat o sebe. Tak, co Vám brání? Já chápu, to by znamenalo skutečně něco udělat, něco obětovat a něco riskovat. Tady je zajímavý rozpor. Anarchokapitalisté vystupují jako velcí radikálové. Jak je vše od základu špatně a jak jsou utiskovaní a jak je potřeba udělat vše úplně jinak. Ale ve výsledku myslí strašně konformně. Je to jen takové bezpečné teoretizování o světě, kde by nebyly daně a trh by jim zajistil všechno pohodlí, co mají teď, jen lépe a levněji.
Autor: Nikdo důležitý (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 11:00:19 Titulek: Re: [↑]
Napsal jsem to moc rozvlekle. když to shrnu polopatě: sbalte si těch pár švestek a táhněte už do prdele i s tím dredatcem! Kurvy!
Autor: Vostál Petr Čas: 2021-02-16 11:25:22 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
No ale vono to lze napsat i obráceně,
sbalte si svý kufry a táhněte s tím svým koušským prezidentem a premierem do severní Koreje...

Vy svině kolektivický komunistický a vymrdanistický !

((Tedy dal jsem na vás a začal jsem se řídit vlastními radami,
ono známé "oko za oko"))
Autor: Nikdo důležitý (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 11:32:30 Titulek: Re: [↑]
Ne, milý trolle. Když to shrnu: Pokud chcete, aby se vaše sny proměnily v realitu, musíte pro to něco udělat.

Však Vy tomu rozumíte. Anarchokapitalisté by si měli vzít příklad z Vás. Vy jste se rozhodl, že budete za ubožáka, a tvrdě na tom dřete. Neúnavně, každý jeden den, nic Vás nemůže zastavit. Tomu říkám odhodlání. Tak se sny proměňují v realitu.
Autor: Nikdo důležitý (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 11:39:49 Titulek: Re: [↑]
Ha, příspěvek nade mnou psal nějaký troll!
Autor: Vostál Petr Čas: 2021-02-16 11:41:39 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Ale kdepak,
to napsal pomatený kolektivista, jakejpak troll...

Autor: Nikdo důležitý (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 11:49:53 Titulek: Re: [↑]
Petře Vostále, upozornil bych, že ten Nikdo důležitý z 2021-02-16 10:00:19 je troll, co si zase půjčil cizí nick. A ta moje reakce „milý trolle“ není na Vás ale na něj.
Autor: Vostál Petr Čas: 2021-02-16 11:58:56 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Aha, díky za upozornění,

ale i tak, ta rada "něco proto udělat" není zas až tak moc dobrej nápad...
Autor: Nikdo důležitý (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 12:17:01 Titulek: Re: [↑]
Petře Vostále, upozornil bych, že ten Nikdo důležitý z 2021-02-16 10:49:53 je troll, co si zase půjčil cizí nick. A ta moje reakce „milý trolle“ není na Vás ale na něj.
Autor: Někdo důležitý (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 12:10:57 Titulek: Re: [↑]
Půl pinty sraček tobě do chřtánu!
Autor: Vostál Petr Čas: 2021-02-16 12:27:36 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
No dobře,
a vám zase kopanec do koulí !
A kdyby to bylo málo, tak vokurku do prdele.

A kdyby ani toto nezabralo, tak je jasný že jste ztracenej případ
a že vás může vyléčit jedině smrt, ta totiž vyléčí všechny a to naprosto spolehlivě...
Autor: Nikdo důležitý (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 12:37:17 Titulek: Re: [↑]
Petře Vostále, pro sebe začínám anarchokapitalismus vnímat jako vyčerpané téma. A do značné míry je to dáno tím, že se vztahuje k té vzdálené utopii, které se tady nikdo nedožije. Že by potřeboval vztáhnout zpátky k realitě. Tohle zdejší vymýšlení, jak by fungovaly různé služby v ankapu je sice zábava, ale je to takový únik od reality. Lze si tam vysnít cokoliv, a nikdo to nemůže vyvrátit. A nikdy tyhle sny nenarazí na realitu, dokud se pro ně něco neudělá.

Jožko, já netvrdím, že odejít do jiné země by bylo snadné, ale určitě by to bylo možné. A určitě by to bylo jednodušší než vybudovat tady ankap. Přiznávám, že to byla do jisté míry provokace. Ale pokud někdo takto vychvaluje Mexiko, tak si myslím, že je namístě podotknout, že kdyby anarchokapitalisté skutečně chtěli, tak by na zemi nenašli sice ankap, ale rozhodně by našli místo, kde by se mu mohli skokově přiblížit.
Autor: JH (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 12:43:25 Titulek: Re: [↑]
Půl pinty sraček tobě do chřtánu!!!
Autor: Nikdo důležitý (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 12:44:27 Titulek: Re: [↑]
JH ty jsi čurák!
Autor: JH (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 12:44:56 Titulek: Re: [↑]
No a vy jste obyčejný kripl a zmrd!
Autor: Nikdo důležitý (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 12:45:34 Titulek: Re: [↑]
Co si to dovolujete, budu si na vás Urzovi stěžovat!
Autor: JH (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 12:46:11 Titulek: Re: [↑]
Klidně zmrde! Naráz ti je ankap dobrej, co?
Autor: Nikdo důležitý (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 12:46:43 Titulek: Re: [↑]
Čuráku JH chcípni!
Autor: JH (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 12:47:16 Titulek: Re: [↑]
Chceš přes hubu?!?
Autor: Vostál Petr Čas: 2021-02-16 13:08:22 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Petře Vostále, pro sebe začínám anarchokapitalismus vnímat jako vyčerpané téma. A do značné míry je to dáno tím, že se vztahuje k té vzdálené utopii, které se tady nikdo nedožije. Že by potřeboval vztáhnout zpátky k realitě. Tohle zdejší vymýšlení, jak by fungovaly různé služby v ankapu je sice zábava, ale je to takový únik od reality. Lze si tam vysnít cokoliv, a nikdo to nemůže vyvrátit. A nikdy tyhle sny nenarazí na realitu, dokud se pro ně něco neudělá.
.................................................................

No klidně sněte,äle realita je reálná bez těch vašich snů,
jsou to právě vaše sny, co narušují tu realitu,
at už jsou jakékoliv, protože každá představa je určité omezení...

To co je potřeba udělat pro realitu je tedy třeba pustit to naše snění a představy co jak má být...

Nahradit etatistické snění reality anarchokapitalistickým sněním reality vede jen opět k nějaké vysněné realitě,
děje se to vcelku normálně, že se uteče z jedné nevyhovující reality do jiné vyhovující reality, ale tím se stále nedostane k oné skutečné či přirozené realitě...

Vlastně takto jen vyháníte čerta dáblem...
Autor: Tomáš Fiala (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 17:54:35 Titulek: Re: [↑]
Právě proto jsem sem téměř přestal psát. Sice mě serou nejrůznější norkové, pz-ka apod., ale ti aspoň píšou sami za sebe. Začali sem ale lézt svině, které (účelově? za úplatu? s jakým záměrem vůbec???) rozbíjejí fórum tím, že užívají cizí nicky/jména a zahnojují diskusi množstvím zvratků. Dokonce i prolomí heslo přihlášeného diskutujícího. :-/
Autor: Tomáš Fiala (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 20:00:26 Titulek: Re: [↑]
Mýlíš se Fialko, já jsem sem tenkrát psal jako registrovaný Tomáš Fiala. Žádné heslo jsem neprolomil. Vtip byl v tom, že jsem se zaregistroval jako Tomáš Fialamezera, ta mezera na konci nebyla na první pohled patrná a vypadalo to jako tvůj nick. Však si to vyzkoušej sám, jde to, do doby, než to zablokujou :-)
Autor: Vostál Petr Čas: 2021-02-16 21:58:54 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Autor: Tomáš Fiala (neregistrovaný) Čas: 2021-02-17 15:23:28 Titulek: Re: [↑]
Jen potvrzuješ hovne, co jsem napsal. Nejde ti o debatu jako takovou, ale o to ji znepřehlednit = rozbít. Tak si to užívej. Já už tu zaregistrovaný nejsem a skoro sem nepíšu.
Autor: Vostál Petr Čas: 2021-02-16 11:40:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Ne, milý trolle. Když to shrnu: Pokud chcete, aby se vaše sny proměnily v realitu, musíte pro to něco udělat.
...........................................................

Ale kdepak milý kolektivisto,

věc funguje totiž tak, že jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá,
takže se nemůžete divit,
že když posíláte druhý do prdele, že se vám vrátí to samé,
a ono se vám to furt vrací,
takže
jste s tím svým doborserstvím furt v prdeli a nezbývá vám nic jiného než srát čímdáltímvíc dobra...

A tak se vám vaše dobroserný sny neustále proměnují v pravý opak,
cesta do pekla je totiž vždy dlážděná dobrými úmysly...

Autor: Vostál Petr Čas: 2021-02-16 11:52:36 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Pokud chcete, aby se vaše sny proměnily v realitu, musíte pro to něco udělat.
..................................................................

Mě docela postačí obyčejná realita která není nějako vysněná,
vysněné reality jsou sice také reality, ale dost na piču,
nebot je pak realita deformována těmi vysněnými realitami...
Autor: Jožko (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 12:09:23 Titulek: Re: [↑]
V zásade s vami súhlasím, treba sa presťahovať tam, kde je lepšie. Nech aj tie štáty musia trochu "zabojovať o zákazníkov". Ale také jednoduché to nie je, nemám pravdu? Kompletne sa presťahovať so všetkým čo k tomu patrí (tým myslím získať občianstvo iného štátu, aby som mohol súčasné zrušiť) stojí kopec námahy, behania po úradoch a všeobecného "tancovania ako štát píska", a trvá to dlhé roky. Takže to vaše "Tenhle stát vás tu nijak nedrží, jste svobodní lidé." si strčte poriadne hlboko. Koniec koncov, keby to bola pravda a každý by sa mohol slobodne odsťahovať kam chce, neexistovali by žiadni nelegálni migranti.
Autor: JH (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 12:38:17 Titulek: Re: [↑]
Máte pravdu, že stěhování ze státu do státu není jednoduché, ale bylo by to v anarchokapitalismu jiné ? Majitelé území by si také určitě člověka pořádně prověřili, než by ho na své území přijali (uzavřeli s ním nájemní smlouvu). Takže pokud anarchokapitalista říká, že když člověk není spokojen s podmínkami života na území nějakého majitele, může jít jinam, platí vaše připomínka o obtížnosti stěhování i na něj.
Autor: norbertsnv Čas: 2021-02-16 12:42:57 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
A čudujete sa že žiaden štát sa nebude trhať o takých obyvateľov čo by chceli iba výhody občianstva a najlepšie ešte aj zadarmo?
Autor: Jožko (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 13:06:31 Titulek: Re: [↑]
Tak povedzme, že nechcem žiadny štát, žiadne jeho výhody ani nevýhody. Chcem zrušiť akékoľvek svoje občianstvo, a odsťahovať sa tam, kde mi dajú všetci pokoj. A aha, oni mi to nechcú dovoliť! Vraj keď chcem zrušiť občianstvo tu, musím ho získať niekde inde, napriek tomu že všetky tie jeho "výhody" odmietam. Som slobodný, nikto ma tu nedrží... leda hovno.
Autor: norbertsnv Čas: 2021-02-16 13:12:14 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Rovnako ako bezdomovec v ankape.
Autor: JH (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 13:31:30 Titulek: Re: [↑]
Pokoj Vám nedají ani v anarchokapitalismu. Pokud budou všechny pozemky v soukromých rukou a Vy žádný svůj vlastnit nebudete, budete pro pobyt na cizím území muset respektovat pravidla a podmínky majitelů, takže minimálně majitelé Vám pokoj nedají. Když někde zrušíte nájemní smlouvu, budete ji muset získat někde jinde. Z pohledu nájemníka je vlastně v tomto ohledu jedno, zda žije ve státní či anarchokapitalistické společnosti.
Autor: Vostál Petr Čas: 2021-02-16 15:20:16 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
No právě,
takže co tím kdo získá ???

Leda ti majitelé pozemků budou "svobodní"

ostatní pak budou v prdeli jako s tím státem...
Autor: Richard Fuld (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 15:00:13 Titulek: Re: [↑]
"Tak povedzme, že nechcem žiadny štát..." Jožko, to, co Vy chcete, nebo nechcete, je ale jen a jen Váš problém. Já bych chtěl např. hodinky s vodotryskem a nechtěl bych, aby byla taková zima :-)
Autor: Jožko (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 15:08:04 Titulek: Re: [↑]
Mne je jasné, že nemôžem to čo chcem. Ja len ukazujem, že to ako tvrdí Norbert a jemu podobní "Kľudne sa odsťahuj, nikto ťa tu nedrží" je prachsprostá lož.
Autor: norbertsnv Čas: 2021-02-16 15:16:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Ak je toto tvrdenie lož potom sú lož aj všetky ankapistické tvrdenia o údajnej dobrovoľnosti.
Autor: Richard Fuld (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 15:43:09 Titulek: Re: [↑]
Noro Recký je vrah a zloděj. Zavraždil už tři lidi!
Autor: Jožko (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 16:11:19 Titulek: Re: [↑]
Ak máš na mysli to staré známe "Každý pozemok niekomu patrí a majiteľove pravidlá treba dodržiavať", tak od toho sa dištancujem. Podľa mňa by ani v ankape nemalo byť možné vlastniť pozemok v zmysle nejakých abstraktných súradníc na mape, na ktorých platia moje pravidlá. Keby som mohol po kúpe pozemku každému zakázať vstup, znamenalo by to, že som zobral práva niekomu, kto mi ich dobrovoľne nedal/nepredal a teda som sa na ňom dopustil násilia. Je to komplikovanejšia a je mi jasné, že týmto názorom sa líšim od mainstream ankapákov, ale čo už, každý sme nejaký.
Autor: Vostál Petr Čas: 2021-02-16 16:29:32 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Keby som mohol po kúpe pozemku každému zakázať vstup, znamenalo by to, že som zobral práva niekomu, kto mi ich dobrovoľne nedal/nepredal a teda som sa na ňom dopustil násilia.
..............................................................
Samozřejmě,
proto taky přesvědčují každýho že to vlastnictví je skvělej nápad, aby jim to každej vodsouhlasil, pak se totiž zříkáte "práva" svobodného pohybu...

Na jednu stranu se jim moc nelíbí, že "silnější pes jebe" ale na druhou stranu se jim líbí že "kdo dřív přijde ten dřív mele" a může si zabrat cokoliv je volné, což důvodnují tím, že máte tělo, no jenže tím jde zdůvodnit i ten silnější pes...

Autor: Vostál Petr Čas: 2021-02-16 16:54:47 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Mě ten spor individualismu a kolektivismu přijde jako pokračování sporu katolíků a evangelíků, přičemž jedni jsou pro centralizaci a druzí pro decentralizaci, což je to podobné tomu příměru, kdy několik slepců popisuje různé části slona a proto se nemohou schodnout na tom, co to je slon, jelikož jeden popisuje nohu a druhej chobot a třetí ucho atd.
Je to jen taková přetahovaná dvou protikladů, protože si s protiklady nevědí rady...
Autor: Richard Fuld (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 17:05:36 Titulek: Re: [↑]
PEŤO VOSTÁLE JSI ZKURWENY ZMRT A DEBYL, PYČA A KIKOT!!
Autor: hefo Čas: 2021-02-16 17:01:05 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Takže, ak tomu správne rozumiem, vyberáš si len hrozienka z koláča; vadí ti štát, ale neštátne vlastníctvo ti tiež nevonia?

Nebudú oni nejaký anarchokomunista alebo čo?
Autor: hefo (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 17:02:06 Titulek: Re: [↑]
Půl pinty sraček tobě do chřtánu!
Autor: Jožko (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 17:27:36 Titulek: Re: [↑]
Vlastníctvo mi vonia celkom dobre, ale vlastníctvo konkrétnych fyzických objektov (auto, dom, trávnik, fabrika...), nie abstraktných konceptov (priestor, patent, duševné vlastníctvo...)
Autor: Regis (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 18:46:25 Titulek: Re: [↑]
Prostor mi přijde jako docela konkrétní věc. Co je na něm abstraktního?
Autor: norbertsnv Čas: 2021-02-16 19:20:50 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Mne sa ani vynález či vedecký objav nezdá byť abstraktný.
Autor: Jožko (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 22:07:12 Titulek: Re: [↑]
Vynález a patent na vynález sú ale dve dosť odlišné veci, nie?
Autor: norbertsnv Čas: 2021-02-16 23:52:28 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Ano, asi ako vlastníctvo a list vlastníctva či zápis v katastri.
Autor: Jožko (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 22:08:24 Titulek: Re: [↑]
Matematicky je priestor množina bodov, na ktorej je definovaná funkcia vzdialenosti, pozemok je ďalej podmnožina priestoru. Čo na tom nie je abstraktné? Mne sa len zdá, že keď ankap neuznáva patenty, nemal by uznávať ani pozemky. Vidím tam podobnosť: Vlastním patent, tak môžem ľuďom zakázať vyrábať určité veci (alebo si za to pýtať poplatok, prípadne určovať pravidlá). Na nič iné patent neslúži. Vlastním pozemok, tak môžem ľuďom zakázať pohybovať sa v určitých miestach (alebo pýtať poplatok, alebo určovať pravidlá). Na nič iné pozemok neslúži.

Keď mám auto, mám ho preto aby som sa na ňom vozil, robil rachot, maľoval naňho alebo ho využil akokoľvek uznám za vhodné. Vlastníctvo toho auta mi zaručuje, že mi v jeho využívaní nebude nikto brániť (tým že by mi ho zobral, zničil atď.). Priestor môžem využiť len tak, že v ňom existujem ja alebo veci ktoré vlastním. Nikto mi nedokáže zabrániť existovať v priestore bez toho, že by zasiahol do môjho tela alebo do mojich vecí (priestor ako taký sa nedá zničiť, poškodiť, ukradnúť...) takže táto funkcia vlastníctva stráca zmysel. Ostáva len funkcia obmedzovania ľudí.
Autor: Vostál Petr Čas: 2021-02-16 23:32:12 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Ostáva len funkcia obmedzovania ľudí.
.....................................
No a tato funkce omezování lidí je následkem toho, že jsme sami sebe omezili pouze na prostor těla, tedy že jsme si přestali uvědomovat že "prostor" je něco co nás ve skutečnosti spojuje, nikoliv rozděluje...
Prostor tak jak si jej uvědomujeme je vlastně nic které si neuvědomuje, prostě ho "nevidíme", ale podle duchovního poznání je prostor "Bůh" nebo třeba Skutečnost či Příroda. Tedy to je jen příměr, prostor je vlastně neviditelná podstata všeho existujícího, potencionalita Vesmíru.
V prostoru samém je vše omezeno max. rychlostí světla, s vyjímkou samotného prostoru, naprosto prázdný prostor (vakuum) produkuje "energii" (fluktuace vakua)takže i ve fyzice není prostor nějaké nic či jen nějaká vzálenost či rozměr...
Mám podezření, že s tou gravitací je to naopak, tedy ne že hmotná tělesa deformují prostor, ale naopak že prostor svou deformací vytváří hmotnost tělesa...
Autor: Richard Fuld (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 15:42:01 Titulek: Re: [↑]
Tak táhni Jožko aj do pyče!
Autor: Jožko (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 16:11:46 Titulek: Re: [↑]
Tam pôjdem večer. Možno by si si aj ty mal nejakú piču nájsť, je to lepšia zábava než troliť na stokách...
Autor: Richard Fuld (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 16:13:53 Titulek: Re: [↑]
Co si to dovolujete? Víte kdo já sem?
Autor: Vostál Petr Čas: 2021-02-16 18:44:11 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Víte kdo já sem?
................
No a víte to vy kdo jste, odkud přicházíte a kam jdete ???
Autor: pz100000 Čas: 2021-02-16 17:43:27 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> Tam pôjdem večer. Možno by si si aj ty mal nejakú piču nájsť

Co tak matne pamatuju, tohle o sobe bezne muzou prohlasit akorat tri lidske organy. Jste jazyk nebo ruka?
Autor: Karel K Čas: 2021-02-16 13:33:09 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.karelkuzel.cz Mail: kuzelgm v doméně gmail.com
Prostě si najděte stát nebo nějakou oblast v něm, kde je nejmenší míra kontroly, kde jsou nejmenší daně, nejmenší regulace, kde je nejlepší startovní pozice pro ankap a přesuňte se tam. A začněte ho budovat.
Opravdu skvělý recept. Škoda, že jste ho nepodal v komentářích k předchozímu článku Cesty k anarchokapitalismu. Tam byly jen čtyři možnosti, vy jste geniálně trefil pátou.
Autor: JH (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 13:35:37 Titulek: Re: [↑]
Ty budeš vyset Kadle!
Autor: jaradjatra (neregistrovaný) Čas: 2021-02-17 07:07:56 Titulek: Re: [↑]
Anarchokapitalizm (znany również jako "akap" lub "ankap") jest libertariańską i indywidualistyczną ideologią polityczną, która opowiada się za eliminacją państwa na rzecz systemu własności prywatnej utrzymywanego przez prywatne firmy na wolnym rynku. Ekonomista Murray Rothbard jest uważany za twórcę tego terminu[1]. Według opracowania Wójtowicza, w społeczeństwie anarchokapitalistycznym egzekwowanie prawa, sądy i wszystkie inne usługi bezpieczeństwa byłyby zapewniane przez dobrowolnie finansowane podmioty gospodarcze, takie jak prywatne agencje ochrony[2][3]. Działalność osobista i ekonomiczna byłaby regulowana przez co zwolennicy tej ideologii nazywają "naturalne prawa rynku" i poprzez prawo prywatne, a nie w wyniku działań politycznych. Wskutek braku organizacji państwowej nie mogłoby między innymi istnieć zjawisko zbrodni przeciwko państwu. Pomimo swojej nazwy, anarchokapitalizm nie jest powszechnie uznawany za formę anarchizmu.[4][5][6][7]

Anarchokapitaliści opowiadają się za społeczeństwem opartym na w ich zdaniu dobrowolnym handlu własnością prywatną i usługami (w tym pieniądzem, dobrami konsumpcyjnymi, gruntami i dobrami inwestycyjnymi) w celu maksymalizacji indywidualnej wolności i dobrobytu. Jednakże uznają także działalność charytatywną i wspólnotową za część tej samej dobrowolnej etyki[8]. Chociaż anarchokapitaliści są znani z tego, że domagają się prawa do własności prywatnej (zindywidualizowanej lub wspólnej niepublicznej), niektórzy proponują, że niepaństwowa własność publiczna lub wspólnota może również istnieć w społeczeństwie anarchokapitalistycznym[9]. Istotne jest dla nich, iż jest ona nabywana i przekazywana bez pomocy lub przeszkody ze strony państwa. Anarchokapitalistyczni libertarianie uważają, że jedynym sprawiedliwym i/lub najkorzystniejszym ekonomicznie sposobem nabycia własności jest dobrowolny handel, darowizna lub pierwotne zawłaszczanie oparte na pracy, a nie agresja lub oszustwo.

Anarchokapitaliści postrzegają kapitalizm wolnorynkowy jako podstawę wolnego i dostatniego społeczeństwa. Murray Rothbard powiedział, że różnica między wolnorynkowym kapitalizmem a „państwowym kapitalizmem” to różnica między „pokojową, dobrowolną wymianą” a zmawiającym się partnerstwem między biznesem a rządem, który używa przymusu, aby podkopać wolny rynek[10]. „Kapitalizmu”, zgodnie z definicją anarchokapitalistów, nie należy mylić z państwowym kapitalizmem, kapitalizmem kolektywnym, korporacjonizmem lub współczesnymi gospodarkami mieszanymi, w których naturalne zachęty i czynniki zniechęcające do rynku są wypaczane przez interwencję państwa. Opowiadają się za utrzymaniem i zprywatyzowaniem wszystkich funkcji państwa, opierając się na przekonaniu, że współczesne państwa są agresywnymi bytami "kradnącymi własność" (określenie, które anarchokapitaliści wykrozystują wobec opodatkowania i wywłaszczenia), inicjują agresję, są "przymusowym monopolem na użycie siły", wykorzystywanym, by przynieść korzyści wybranym przedsiębiorstwom i osobom fizycznym kosztem innych, "tworzyć monopole", ograniczenia handlu i ograniczenia wolności osobistych – między innymi za pomocą prawa antynarkotykowego, obowiązkowej edukacji, poboru do wojska, przepisów dotyczących żywności. Uścisk nieskrępowanego kapitalizmu prowadzi do znacznego napięcia między anarchokapitalistami i anarchistami, którzy postrzegają kapitalizm i wolny rynek jako tylko innego rodzaju autorytety. Anarchiści na ogół uważają anarchokapitalizm za wewnętrznie sprzeczny z definicji i oksymoron[11].
Autor: Karel K Čas: 2021-02-16 13:26:56 Titulek: Trochu k článku
Web: http://www.karelkuzel.cz Mail: kuzelgm v doméně gmail.com
Kdyby se přelaskavý a přepečlivý stát o nás přestal starat prostřednictvím buzerací, asi bych se snažil zařídit podle toho, co považuji za rozumné a účinné.
Podporovat přirozené obranné schopnosti organizmu - fyzická a hlavně psychická kondice, dále bych se snažil získat přístup k lékům, které pomáhají v prvních stádiích onemocnění. To považuji za daleko prospěšnější než prevence očkováním.
Autor: Nikdo důležitý (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 19:42:34
Teď chvíli vážně. Odhaduji, že anarchokapitalisté celého světa jsou stejní. Sedí v pohodlí toho svého státu, a nadávají, proč ten jejich stát ještě není ankap. Proč by k tomu ale mělo dojít zrovna u nich? A proč vůbec o ankapu uvažovat v hranicích jejich státu?

Různé státy regulují život svých obyvatel různou měrou. A i uvnitř jednoho státu se to může radikálně lišit. Např. když státy ponechávají autonomii domorodým kmenům na jejich území. Takže otázka není, proč tady ještě nemáme ankap. Ale kde na světě by se dal nejlépe vytvořit nebo se mu alespoň nejvíce přiblížit.

Docela by mě zajímalo, kam by se dalo dostat, kdybyste s velkou hromadou prachů přišli do nějakého chudého státu. S tím, že byste si chtěli pronajmout ostrov či kus území a tam vybudovat ankap komunitu, kam by mohli přijít anarchokapitalisté z vyspělých států, s jejich penězi a technologiemi. A kde by vás ten stát nechal víceméně volně fungovat, podle vašich pravidel. To, jsou často zkorumpované režimy, které za pakatel prodávají cizím firmám nerostné bohatství své země. Třeba by na takovou nabídku také kývly.

Možná místo všech těchto úvah by bylo přínosnější začít vybírat prachy na podplacení vlády nějaké africké vlády.
Autor: Tomáš Fiala (neregistrovaný) Čas: 2021-02-16 20:02:28 Titulek: Re: [↑]
Půl pinty sraček tobě do chřtánu!!!
Autor: norbertsnv Čas: 2021-02-16 23:58:32 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Len tam môže byť ten problém že daný diktátor nebude vládnuť večne.
logo Urza.cz
kapky