Selhání trhu a přírody – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: SeriousHog
Čas: 2021-09-16 00:00:02

Selhání trhu a přírody

Postavme vedle sebe trh a přírodu. Trh vytvořil člověk, naproti tomu přírodní události tvoří… příroda. Jsou záplavy selháním přírody? Lze za selhání přírody považovat vymření nějakého druhu? Je zvláštní, že za selhání trhu leckdo označí událost, která se mu nelíbí, ale u přírody tyto tendence nemá. Když se řeka vylije z břehů, víme, že za to může komunista, který vybetonoval koryto. Když na trhu chybí nějaký produkt, jde o selhání trhu a nikoho nezajímá, kolik desítek státních restrikcí tomu stavu výrazně napomohlo.
Přečtení: 2359

Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Príroda je príroda, tá nejedná vedome. Ale trh tvoria ľudia, ktorí konajú vedome a ktorých konanie je ovplyvnené ich morálkou, inteligenciou, skúsenosťami, biasmi atď.
Web: neuveden Mail: schován
No "příroda" jsou i zvířata a ta jednají vědomě a oplývají také inteligencí a zkušenostmi. Přesto bych řekl, že když vlk zabije ovce, tak to není selhání přírody.
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Rieka sa zvyčajne vyleje tam kde koryto nie je vybetónované. Príčinou povodní je skôr betónovanie voľných plôch, keďže voda potom nevsakuje do zeme ale okamžite odteká do koryta rieky/potoka.
Autor: p1oooooo (neregistrovaný) Čas: 2021-09-17 17:09:00 Titulek: koan
Postavme vedle sebe stát a přírodu.
Člověk a jeho projevy jsou přírodní události.
Je stát selháním přírody?
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky