Smysl prezidentské funkce – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Roman
Čas: 2023-03-27 00:00:02

Smysl prezidentské funkce

Má prezidentská funkce smysl? Ano. V prostředí, kde parlament může vychrlit jakýkoli zákon, může být prezident teoreticky rozumnou brzdou. V prostředí, kde o vině rozhodují státní zákony a soudci, přes které nejede vlak, může být prezident tím vlakem. Zkrátka v prostředí, které inherentně generuje špatná rozhodnutí, může prezident něco málo zachránit. Jako anarchokapitalisti ale usilujeme o prostředí, kde jeden centrální spasitel není potřeba, kde špatná rozhodnutí eliminují účastníci trhu sami za sebe tim, že špatná řešení prostě přestanou poptávat, když se ukážou jako (dle jejich měřítek) špatná.
Přečtení: 1938

Autor: li Čas: 2023-03-27 00:13:18
Web: neuveden Mail: schován
"Jako anarchokapitalisti ale usilujeme o prostředí, kde jeden centrální spasitel není potřeba, kde špatná rozhodnutí eliminují účastníci trhu sami za sebe tim, že špatná řešení prostě přestanou poptávat, když se ukážou jako (dle jejich měřítek) špatná."
***
No jo, jenže teď žijeme v realitě, kdy vidíme extrémní snahy o centralizaci a katastrofální ničení volného trhu, kdy nám EU nekompromisně diktuje, abychom si uřízli ještě tu druhou nohu... navíc začíná pevně utahovat smyčku ohledně svobody myšlení a projevu... jak se s tím dá reálně bojovat?
Autor: Tron Čas: 2023-03-27 17:29:19
Web: neuveden Mail: neuveden
A stejně tak můžeš mír prezidenta který půjde vládě a všemu dalšímu co nechceš na ruku a bude to ze své pozice ještě hecovat (popularizovat) do vyšších otáček. To už stejně tak můžeš doufat v brzdu v podobě nejvyššího a i nižšího soudce nebo i v rozumného policajta či státního ouřadu se kterým se dá domluvit.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky