Státní ochrana (nejen) zvířat – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Blackie
Čas: 2024-03-13 00:00:02

Státní ochrana (nejen) zvířat

Mohu zachránit svou kočičku, která onemocněla relativně známou nemocí, na kterou existuje lék? K mé smůle byl lék schválen v jiné jurisdikci (USA), a tedy nebyl legalizován v EU. Veterinářka jej proto nemůže objednat. Lék lze sehnat na černém trhu, nicméně člověk je pak odkázán na neodbornou (injekční) aplikaci. A tak se ptám, jak vlastně teda ta takzvaná „ochrana“ zvířat funguje? Nefunguje, neboť se o žádnou ochranu nejedná. Je to jen další prodloužená ruka kontroly státu. Něco podobného platí i pro lidi. Známe léky, ale je třeba cestovat nebo se obracet na černý trh. Tento problém se bohužel zdaleka neváže jen na léčiva…
Přečtení: 6457

Reagujete na tento komentář:
Náklady jsou schválně nesmyslně vysoké, protože jsou nesmyslně vysoké nároky. Prosadily si to samy farmafirmy jako způsob vyřazení chudší konkurence. Velká část testů je redundantní nebo zcela zbytečná. Spousta testů i syntéz dnes může probíhat na počítači a částečně už dnes pomocí AI. Většina příslušných předpisů vypadá, jako by je vymyslel těžký paranoik, ale když je potřeba vakcína na covid, najednou nejsou potřeba. Testy na vakcíny nebyly nedostatečné, jejich nedostatky a rizika byly farmafirmám dostatečně známé. Testy bežně vyráběných léků jsou mnohokrát naddimenzované, aby je nikdo krom pár zavedených výrobců nemohl zaplatit.
Autor: Rakusak Čas: 2024-03-13 10:16:59
Web: neuveden Mail: schován
Samozrejme nefunguje. Kazda regulace ma i sve obeti. Treba i regulace cen leku nasim MZ... Kdyz se je nevyplati zde prodat, nedovezou se, lide trpi...
Web: neuveden Mail: neuveden
Stát zde hraje jen roli užitečného idiota. Hlavním problémem jsou farmaceutické firmy a existence patentového práva. Patentové a autorské právo jsou patrně největšími brzdami civilizace vůbec, takové perpetuum mobile na peníze. To že na tento mizerný kšeft lidé přistupují není jejich svobodná volba, je to vydírání, nemožnost volby v ohrožení života nebo zdraví. Absurdní ceny léku ať už humánních nebo veterinárních jsou výsledkem obludných cechovních mechanizmů a vyrýžované peníze slouží k podplácení politiků a zachovávání či prohlubování stávajícího stavu.
Web: neuveden Mail: schován
Absurdni ceny leku? Co to meles? Pokud jejich lek nema konkurenci, jelikoz oni treba objevili tu mulekulu a investovali miliardu dolaru, je spravne, ze je ten lek za vyssi cenu nez aspirin.
Web: neuveden Mail: neuveden
Objev neopravňuje nikoho k tomu, aby mu stát za peníze vybrané na daních chránil jeho zisky. Konkurenci patentovač nemá díky státnímu donucení, kdy stát násilím vymáhá uměle vykonstruovaná práva. Po zrušení patentového práva by vznikly nové obchodní modely a konkurence by se ohromně zvýšila. Vznikla by spousta menších chemickofarmaceutikých firem. Současné obludné předpisy ohledně testování a zavádění léků (které jde velmi snadno přehlédnout, když se chce viz covid vakcíny) nejsou produktem státních úředníků, ale prosadily si je samotné farmaceutické firmy jako způsob boje s konkurencí. Když nemáš uměle navýšené miliardy na vývoj, musíš z kola ven. Po zrušení patentového práva by se rychle zjistilo, že ty miliardy na výzkum vůbec nejsou potřeba. Meleš ty, neb o tom nic nevíš.
Web: neuveden Mail: neuveden
Ps: to, že něco vymyslíš, ti nedává jakékoli právo iniciovat násilí (= donucovat) vuči komukoli druhému.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky