Tolik promrhaných hodin na školách… – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Thevar
Čas: 2023-11-07 00:00:02

Tolik promrhaných hodin na školách…

Prošel jsem si rozvrhy hodin z několika různých škol, abych získal reálný přehled, kolik hodin žáci stráví na ŽŠ vyučováním. Celkově se to pohybuje okolo 7800 vyučovacích hodin. 2000 hodin češtiny, 1400 hodin matematiky, 1030 hodin cizího jazyka… Po takovém množství vyučovacích hodin bych očekával, že po absolvování ŽŠ bude většina lidí umět brilantně česky, ovládat znamenitě matematiku a bez problémů se dorozumí v cizím jazyce. Žel realita je zcela odlišná, a to i po absolvování často dalších 4 let na SŠ. Osobně to vnímám jako extrémně neefektivní, navíc nucené, plýtvání času dětí. Školy s takovými výsledky by dle mého soudu na volném trhu brzy zkrachovaly a díky konkurenci by je nahradily vhodnější (jak pro rodiče, tak i studenty) modely škol.
Přečtení: 1921

Autor: Rakusak Čas: 2023-11-07 09:06:41
Web: neuveden Mail: schován
Presne. Ta efektivita je i podle jejich vlastnich meritek spatna, tak proc to nezrusit. Nebo alespon nabidnout optout, aby se clovek na tom smesnem cirkusu nemusel podilet.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky